Přihlášení

Cirkus jménem zastupitelstvo dnes v Písku

1. 11. 2018 | Martin Zborník | Diskuze (7) | Redakční glosy

Komunální volby 2014

Dnes od 17:00 má na programu ve velkém sálu Kulturního domu v Písku unikátní představení s názvem USTAVUJÍCÍ ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA MĚSTA. Žánrově nevyhraněná a více než 3 týdny intenzivně zkoušená hra nabídne ostrou premiéru, která slibuje pro své diváky jak prvky dramatu, hořká komedie, satiry, tak ale možná třeba i sci-fi, či tragédie. V hlavních rolích se nám představí dva dnes již nesmiřitelné tábory na jedné straně zastoupené PRO PÍSEK 6 + ČSSD 3 + KDU-ČSL 3 tedy 12 aktérů, proti Piráti 5 + ANO 4 + ODS 3 a nově s pomocí Anděla, tedy dnes již mírná přesila 13 aktérů. Pravidla hry jsou jasná. Hraje se o korýtka. Kdo bude starosta (Vanžurová, Hořánek, Soumar …) a kdo mu bude sekundovat? Kolik jich bude a za jaký tým budou hrát? K vítězství je potřeba získat pouhých 14 hlasů. Kdo vyhraje? O tom možná rozhodnou outsideři, se kterými se doposud nepočítalo, tedy 2 nezařazení zastupitelé za KSČM. Zvláštní to jazýček na vahách, se kterým doposud nikdo nechtěl nic mít, který náhle má rozhodnout o budoucí vládě nad městem. Nebo že by to bylo nakonec všechno úplně jinak? Přijďte se sami přesvědčit na vlastní oči, protože dnes nic není nemožné. Dozajista vám ale můžeme zaručit nevšední zážitek, ze kterého vám bude přecházet zrak. Vstup je volný, místa bude dost.

Podrobný program: 

POZVÁNKA na ustavující zasedání zastupitelstva města,

které se koná ve čtvrtek 1. listopadu 2018 od 17:00 hodin ve velkém sále Kulturního domu,

nábřeží 1. máje 1605, Písek

 

Program:

1) Zahájení, složení slibu členy zastupitelstva města

2)         a) Schválení programu jednání

b) Volba ověřovatelů zápisu

3) Volba orgánů města

a) určení počtu místostarostů

b) určení funkcí, pro které budou členové zastupitelstva města uvolněni

c) volba starosty

d) volba místostarostů

e) volba dalších členů rady města

4) Závěr

 

A co se stane když se nakonec nedokáže najít potřebných 14 hlasů na prohlasování bodu 3) Volba orgánů města?

Na rozdíl od zastupitelů, kde mandát zaniká automaticky dnem vyhlášení výsledků komunálních voleb, u vedení města je to jinak.

Dle zákona o obcích pro zachování kontinuity a fungování města, bude totiž nadále fungovat město pod taktovkou předchozí rady a vedení města. Do zvolení nových zástupců tedy budou zůstávat ve svých funkcích: starostka Eva Vanžurová, místostarostové Hořánek a Knot a členy rady budou nadále také Franců, Trambová, Průša, Tyll, Anděl a Sládek.

 

NOVĚ: Jak dopadlo 1. jednání nových píseckých zastupitelů – VIDEO

 

příprava na dnešní vystoupení:

31.10.2018 – Programové priority trojbloku Pirátů, ODS a ANO

31.10.2018 – Pohled ČSSD na dosavadní průběh koaličních vyjednávání

31.10.2018 – Jak probíhala povolební jednání pohledem Pirátů

Jednání o koalici Piráti (5) + ANO (4) + ODS (3) + PRO Písek (6)

30.10.2018 – Selhal další pokus o koalici pod taktovkou Pirátů, ANO a ODS

Rada města 4x PRO Písek, 3x Pirátům a 2x ANO

29.10.2018 – V pravé poledne, na písecké radnici… 

29.10.2018 – Starostka města k dnešnímu povolebnímu jednání  

Jednání o koalici PRO Písek (6) + ODS (3) + ČSSD (3) + KDU-ČSL (3)

25.10.2018 – ODS odmítá vstoupit do navrhované koalice 

20.10.2018 – O podobě budoucí koalice se stále jedná

Jednání o koalici PRO Písek (6) + Piráti (5) + ODS (3) + ČSSD (3) + KDU-ČSL (3)

15.10.2018 – Vyjádření ODS ke koaličnímu vyjednávání 

15.10.2018 – Vyjádření hnutí ANO 2011 ke koalici ve městě Písku

15.10.2018 – PRO PÍSEK k víkendovým povolebním jednáním

14.10.2018 – Piráti jsou nejspíš mimo hru díky svým požadavkům

14.10.2018 – Piráti: Oficiální tiskové prohlášení k povolebním jednáním

14.10.2018 – Prohlášení KDU-ČSL k povolebnímu vyjednávání

Návrh Pirátů – SUPER VELKÁ KOALICE poměrné zatoupení všech:

8.10.2018 – První povolební jednání: Dohodli se, že se asi nedohodnou

Výsledky komunálních voleb  5.- 6.10.2018:

Ohlédnutí za komunálními volbami

Kdo v Písku vyhrál komunální volby 2018

0
0

Diskuze k článku +

1. 11. 2018 (12:46)  –  PhDr. Andrej Rády

0
0

Jednu věc nechápu. Všichni chtějí sloužit městu a jeho občanům. Není potom zcela jedno, kdo po shodě v rozhodovacích orgánech obhospodařuje investice a kdo kontroluje účetnictví? Vždyť nikdo si nic nepřisvojí, nikdo nevezme úplatek. Asi to bude tak, jak jsem napsal v prvé větě – jednoduše je to na mne příliš složité.

Odpovědět

1. 11. 2018 (15:52)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobrý den,
musím předem přiznat, že analýza průběhu posledních dní, tak jak ji napsal pan Martin Zborník je naprosto dobře řemeslně zvládnutá. Mně osobně vadí, že Martin Zborník nepíše nestraně, tedy v případech když píše za reprezentanta redakce. Nemůže sám sebe překonat, aby se v textu neobjevilo, že třeba nyní nadržoval první navržené koalici. Nebo dříve psal za redakci o presidentských volbách – sláva vede Schwazenberg . To samé bylo s Drahošem. Domnívám se, že takové články by měl psát za sebe. Takto to vypadá, že to je i názor redakce, ale ta by měla být nestranická a nestranná. Jedině potom může objektivně informovat občany.

Odpovědět

1. 11. 2018 (22:40)  –  Martin Zborník

0
0

Nerozumím, v čem jsem nestranný. Tento článek je podepsán mnou = Martin Zborník, prezentuje tedy můj osobní pohled na věc. Kdokoli se registruje, má stejnou možnost na Píseckém světě napsat jakýkoli vlastní komentář, či pohled na věc a to včetně politických stran, spolků, jednotlivců, hnutí, zájmových skupin apod. Navíc každý může svobodně komentovat vše co je zde napsané. Jako vy tedy i já mám právo se zde svobodně vyjadřovat k věcem veřejným. Pokud se mnou tedy nesouhlasíte, veďme v diskusi věcnou polemiku, nebo napište samostatný Váš pohled na věc. Budeme jenom rádi. Je to jen na Vás. Právě a jen to udělá názorovou vyváženost.

Odpovědět

1. 11. 2018 (21:10)  –  Luděk Blaha

0
0

Do cirkusu daleko.
Dovozuji, že proběhlo standardní ustavující zasedání v celkově dělné pracovní atmosféře.
Takový docela poklidný podvečer… nevěštíci nic moc dobrého.
Institucionalizací menšiny většina nevznikne.

Odpovědět

1. 11. 2018 (23:49)  –  Martin Zborník

0
0

Záznam živého přenosu z celého ustavujícího zasedání zastupitelstva najdete na našem facebookovém profilu. Omlouváme se za sníženou kvalitu, lépe to nešlo :-)). Nebojte, připravujeme pro vás kvalitnější videozáznam z celého jednání. Právě na něm pracujeme.

Odpovědět

2. 11. 2018 (16:24)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Pane Zborníku,
já jsem skutečně předpokládal, že píšete za redakci když je tam uvedeno redakce glosy. Zřejmě jsem se mýlil a prosím za omluvu.

Odpovědět

19. 12. 2018 (11:31)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobrý den,
blíží se konec roku a je nutné, aby v tomto roce bylo řečeno to co do tohoto roku patří. Jedná se článek, který napsala redaktorka Jelenová " Filmový festival bude ". Já jsem napsal kritickou připomínku, my písečáci festival nechceme ( myšleno od filmovky ). Proto také nedostal festival příspěvek 700.000,- Kč. Za to jsem dostal nebezpečné ego, že nemám pravdu, že se 400.000,- Kč jenom přesunulo ( Jelenová), Ivo Voříšek napsal, že jsem blbec, Bc. Dušek, že jsem kuriozita, že bych měl odejet do Pelhřimova. POTOM VYŠEL ČLÁNEK V PÍSECKÝCH POSTŘEZÍCH. Ukázalo se, že jsem měl od samého počátku pravdu. Vedení radnice i Centrum kultury bylo proti festivalu a proto filmovce nepřiznalo dotaci. Těch přesunutých 400.000,- Kč nebylo nikam přesunuto, ale poskytnuto na Filmový Písek pořádaný Centrem kultury Písek. Návštěvnost Filmového Písku byla 10 x větší než posledního Film festivalu.
Chtěl jsem k tomu původnímu článku článku, ve kterém jsem dostal tolik přívlastků, napsat své stanovisko s ohledem na údaje v Píseckých postřezích, ale článek nebyl k nalezení v odsun utých článcích i když tam byly články i z roku 2015. Napsal jsem tedy e- mail přímo redakci co s tím bude dělat, aby napravili ty dezinformace toho článku. Dostal jsem od redaktorky Jelenové c skutečně charakteristickou odpověď . NEBUDEME DĚLAT NIC JSME SOUKROMÁ SPOLEČNOST A JÁ AŤ SI JDU PSÁT JINAM.
Přeji šťastné a veselé Vánoce

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.