Přihlášení

Duševní nemoc vs. duševní moc: beseda s Pjérem la Šézem a Jindřichem Jašíkem

6. 1. 2019 | Zbyněk Konvička | Diskuze (0) | Kultura

Divadlo Pod čarou pro vás chystá již čtvrté setkání s Pjérem la Šézem (psychologem, hercem, muzikantem a spisovatelem, známým z Divadla Vizita a Čtyři dohody, kde je jeho partnerem herec Jaroslav Dušek). Na tento večer si pozval hosta Jindřicha Jašíka, jemuž byla diagnostikována schizofrenie, ale on se s tímto stigmatem nesmířil. Tuto "diagnozu" překonal především díky psychologickým prostředkům a od propuštění z léčebny již devět let neužívá psychofarmaka. Napsal také knihu Cesta ze schizofrenie, na jejíž vydání proběhla úspěšná kampaň na Startovači. Beseda se uskuteční 20. února 2019 od 18 hodin.

Pokud do vyhledávače Google zadáte slovní spojení duševní nemoc, naleznete nespočet definicí i odkazů na toto téma. Naopak pokud zadáte slova duševní moc, tak naleznete buď autorské zákony nebo opět duševní nemoci. Je fascinující, kolik duševních nemocí dokážeme definovat, a přitom si seriózně nepoložit otázku, co je to duševní moc. Logicky by duševní nemoc měla být opakem duševní moci, ale prakticky tímto slovním spojením spíše označujeme abnormální chování nebo zážitky. Během našeho společného večera budeme konfrontovat duševní moc s duševní nemocí a hledat odpovědi na otázky, které z toho vyplynou, říká k tématu Jindřich Jašík.

O knize Cesta ze schizofrenie

„Myslím, že jako praktická příručka pro překonání schizofrenie psychologickými prostředky je ta kniha naprosto skvělá. Až bude na světě, určitě ji budu doporučovat lidem, kteří přemýšlejí nad vysazením psychofarmak a plni strachu a váhavosti nevědí, kudy by se vlastně měli vydat. Kniha může být vysoce užitečná také pro příbuzné a blízké osoby těch, kdo se nacházejí v akutním stadiu,“ říká o knize Pjér la Šéz.

FACEBOOK UDÁLOSTI

Stránky Jindry Jašíka SCHIZAHELP, kde lze knihu Cesta ze schizofrenie objednat. 

 

Vstupné: 150,- korun v předprodeji, 180,- korun na místě. 

Předprodej bude zahájen 8. ledna. Kapacita sálu je omezena na cca 120 míst.

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.