Přihlášení

Konference PROPAMÁTKY o školách představí i region Písecka

5. 11. 2019 | Zbyněk Konvička | Diskuze (0) | Kultura

Všem zájemcům o historii i současnost školních budov v Písku a jeho okolí je určen úvodní blok konference PROPAMÁTKY – obnova a využívání škol. Přednáškový regionální blok proběhne ve středu 6. listopadu od 18 hodin v Městské knihovně v Písku. Akce je určena široké veřejnosti, není nutné se na ni předem registrovat a je za dobrovolné vstupné.

Další program konference ve čtvrtek a v pátek 7. a 8. listopadu je určen již pouze pro registrované účastníky. Páteční část programu ale bude také zaměřena na Písecko. Účastníci akce budou mít možnost formou exkurze s odborným výkladem navštívit několik zajímavých školních budov v okolí, jež mají často nové využití.

V rámci středečního regionálního bloku zazní přednášky Bohumíra Bernáška, Jana Kotalíka a Jana Kouby z Prácheňského muzea v Písku, které je i odborným partnerem konference. V příspěvcích bude představen nejen průřez historií základního a středního vzdělávání v Písku, ale také dějinný vývoj venkovských škol na Písecku.

Páteční program exkurzí zavede účastníky do několika lokalit na Písecku, kde se nachází zajímavé školní budovy. Některé jsou stále v provozu a zaujmou především svou architekturou či historií, zmínit lze například budovu ZŠ v Protivíně. Na Písecku najdeme i školy s úzce specializovanou výukou, jako je Střední rybářská škola a Vyšší odborná škola vodního hospodářství a ekologie ve Vodňanech. Jiné dnes slouží novému účelu, kupříkladu někdejší školní budova ve Smrkovicích je dnes využita jako ateliéry Vyšší odborné školy restaurátorské v Písku. Odborný výklad exkurze zajistí Bohumír Bernášek z Prácheňského muzea v Písku.

Kompletní program, možnosti registrace a další informace jsou k dispozici na stránkách konference.propamatky.cz. Konferenci pořádá Institut pro památky a kulturu ve spolupráci s Národním památkovým ústavem a městem Písek.

Aktuality můžete sledovat také na FACEBOOKU.

Michal Horáček

 

 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.