Přihlášení

Maškary a sport

5. 2. 2015 | Hanka Šefránková | Diskuze (1) | Neziskovky

V čase masopustu, kdy probíhá hodování a veselí mezi dvěma postními dobami, se konají nejen taneční zábavy, svatby a zabíjačky, ale také maškarní bály. Na druhý den jarních prázdnin zaměstnanci písecké NADĚJE přichystali pro děti hned dvě akce ve víceúčelové hale Elim. Tradiční maškarní bál a sportovní hry.

V čase masopustu, kdy probíhá hodování a veselí mezi dvěma postními dobami, se konají nejen taneční zábavy, svatby a zabíjačky, ale také maškarní bály. Na druhý den jarních prázdnin zaměstnanci písecké NADĚJE přichystali pro děti hned dvě akce ve víceúčelové hale Elim. Tradiční maškarní bál a sportovní hry.

Na maškarní bál přišlo 32 dětí v kostýmech. Čekalo nás představování masek před nekompromisní tříčlennou porotou. Provedení, originalita masky a její slovní představení byla kritéria pro hodnocení.  Děti předváděly své masky a přišly jako indiánky, pirát, bílý tygr, džin, Pipi punčochatá, roztleskávačka, karatisté, kouzelnice, kostry, čarodějnice, princezny a přemnožily se kočičky.  

Po představení masek následovaly soutěže. Na stanovištích byly připraveny úkoly – náročný slalom mezi kuželkami, přenášení ping – pongového míčku po trase na pálce nebo lžíci, hra Ubongo a vkládání tvarů do krychle. Děti v dalších soutěžích trénovaly abecedu, barvy a zároveň zručnost s kolíky na prádlo. Získávaly za absolvování soutěže zasloužené body, které se přičetly k hodnocení za představení masky.

I letos si děti zahrály oblíbenou židličkovanou v čase zpracovávání výsledků. Kolem židlí se tančilo až do poznání vítěze, kterým byl po několika kolech Eda. Poté proběhlo vyhodnocení masek. Třetí místo vyhrála Pipi punčochatá Emily, druhé místo kostra Erika a celou soutěž vyhrál karatista Eda.  

Po maškarním se děti odebraly domů na oběd a za dvě hodiny jsme se sešli v tělocvičně Elimu ve sportovním oblečení a obutí. Na rozcvičení děti začaly výkopy na bránu. Pak byly rozděleny do pěti družstev k dalším aktivitám. Na řadu přišly fotbalové míče, švihadla, basketbalový míč, rakety na líný tenis, ping – pongové pálky, házení kroužků na kolíky s body a srážení kuželek. Starší děvčata zkoušela přeskok švihadla snožmo do první chyby.  Po absolvování všech aktivit se hrála též známá hra „Rybičky, rybáři jedou“. Sítě rybářů se plnily a během několika minut byly ryby pochytány. Této hře děti propadly natolik, že se musela několikrát opakovat a opravdu si ji užily.

Druhou hodinu jsme věnovali fotbalu. Starší chlapci s několika děvčaty si na polovině tělocvičny zahráli fotbal na malé branky a na druhé půlce se děti věnovaly zdokonalování ve všech aktivitách, které si děti dnes zkoušely. Moc nás potěšilo, že se přišli podívat i rodiče dětí a také se zapojili do her s dětmi a prožili příjemné chvíle. Fotbalové klání ukončila půl hodina v podání chlapců z klubu K13. Zamluvené dvě hodiny uběhly jako voda. Přišel čas na úklid a odchod. Děti odcházely domů vyčerpané, ale plné nových zážitků.

Více informací:

Hana Šefránková, vedoucí střediska Nábřeží, vednabrezi.pisek@nadeje.cz, 775 889 706

Více informací o pobočce Písek: www.nadeje.cz/pisek

Fotogalerie k článku


0
0

Diskuze k článku +

6. 2. 2015 (07:36)  –  Jana Hávová

0
0

Mám z vás radost! :o)

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.