Přihlášení

Rodinné centrum FAZOLE zve na workshop O VÝBĚRU ZÁKLADNÍ ŠKOLY

13. 3. 2018 | Redakce PS | Diskuze (1) | Pro rodinu

Pro rodiče nabízíme nestranný workshop o výběru základní školy. Jak poznat vhodnou školu pro nás a naše dítě? Workshop se koná v Rodinném centru Fazole v úterý 27. března od 17.00 do 19.00 hod, cena 400 Kč.

Co očekávat? 

-jaká máme očekávání od školy, do které by měli naše děti chodit?

-jak si nastavit vlastní kritéria pro její výběr?

- jaké jsou vlastně cíle vzdělávání a jak je naplňuje běžná škola?

-základní orientace v nabídce alternativních škol (Waldorf, Montessori, Začít spolu, komunitní školy, domácí vzdělávání aj.)

Necháme si prostor pro diskuzi a sdílení možných obav či vlastních zkušeností.

 

Mgr. Eva Mikešová je lektorkou respektujícího přístupu a komunikace (pro rodiče i učitele), poskytuje poradenství v oblasti výchovy a partnerských vztahů a je spoluzakladatelkou Plzeňské komunitní školy Koventinka (www.koventina.cz)

0
0

Diskuze k článku +

13. 3. 2018 (19:22)  –  Luděk Blaha

0
0

"jaké jsou vlastně cíle vzdělávání a jak je naplňuje běžná škola?"

To je velmi zajímavé téma. Cíle vzdělávání se hledají drahně let a zdá se, že setrvale. A stále v tom není jasno. Aktuálně se revidují rámcové vzdělávací programy a usilovně se pracuje na strategiích v různých vzdělávacích oblastech s výhledem až za rok 2020.
Pak samozřejmě zůstává otázkou, co a jak tedy naplňuje nejen běžná, ale jakákoli škola, a především, jak jsou na tom písecké základní školy. Ví to paní Mikešová? Ví například, že zatímco průmyslníci volají po znovuzavedení výuky v dílnách, na mnohých píseckých školách 'nestihli' za minulé čtvrtstoletí ty dílny zrušit? Chtělo by se říci, pámbu za to zaplať! A díky patří osvíceným ředitelům škol, kteří až tak moc nepodléhají právě módním trendům.
Rodičům bych drobně poradil, aby se nezapomněli podívat na weby škol, přečetli si školní vzdělávací programy, seznámili se s nabídkou kroužků a tak nějak podobně. A případně se také zamysleli nad tím, jaká 'mají očekávání' především od svých dětí. Nakonec by mě zajímalo, jakého druhu by mohly být ty zmíněné 'možné obavy'.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.