Přihlášení

Kupovat či nekupovat v kamenných prodejnách?

23. 7. 2018 | Iveta Hodoušová | Diskuze (2) | Vaše názory

U určitých produktů jasná volba.

Tak jsem zase jednou chtěla podpořit místní obchodníky a zakoupila mobil v kamenném obchodě (už to nikdy neudělám). Mobil prodavačkou vychválen do nebe se ukázal být naprosto nepoužitelný k mému účelu. Hned další den jsem ho šla vrátit (šla bych bývala ještě ten den, kdyby nebyla sobota), a to zcela suverénně a bez obav,  a vůbec  by mě nenapadlo, že bude problém.

 Ale ouha, tady jsem neuspěla,  pan majitel odmítl vzít zboží zpět a v případě, že by ho náhodou  vzal, že by  projevil dobrou vůli, jak mi sdělil, chtěl po mě 20 % „pokutu“. Zřejmě za moji blbost, chápu.

Dobře, takže budu dál kupovat věci přes internet, kde máte možnost do 14 dnů zboží vrátit bez udání důvodu, některé internetové obchody dokonce až do třiceti dnů, nehledě na to, že je to mnohem levnější.  Potom ovšem nechápu, proč spousta obchodníků „brečí“, že je kamenné  obchody neuživí, že je e-commerce válcuje. S tímto přístupem to jiné nebude. Za poslední  rok jsem spotřebního zboží v prodejnách  pravda nekoupila moc, ale pokud jsem něco chtěla vrátit, nebyl nikdy problém, to zase musím uznat. Až „Mobily od Aleše“ mě lehce rozhodily, ale zase, je to dobrá zkušenost, vím, jakému krámku se obloukem vyhnout a jakým způsobem nakupovat příště. Jaké zkušenosti máte vy?

 

0
0

Diskuze k článku +

30. 7. 2018 (19:07)  –  Kamil Václavík

0
0

Osobní zkušenost s tímto obchodem nemám, ale kamarádově dceři se stalo něco podobného. Nechci propagovat e-shopy, ale např. v "euronicsu" a nejen tam Vám poradí i pomůžou vybrat nejen mobil a pomůžou s případnou objednávkou přes internet. A nevyhovující, případně vadný výrobek lze bez problému vrátit.
Tím ale nezatracuji kamenné obchody, právě naopak. Rád v nich nakupuji, ale musí to být solidní obchodníci.

Odpovědět

31. 7. 2018 (12:28)  –  Iveta Hodoušová

0
0

Dobrý den, po nemilé zkušenosti z krámkem Mobily od Aleše jsme se tak trochu s nedůvěrou vypravili do prodejny Kompletmobil ve Šrámkově ulici v Písku. Na webu slibují, že „budete spokojeni“. A skutečně jsme byli. Profesionální přístup, ochota, vstřícnost. Vše na jedničku. Je to prostě o lidech. Takže ať pro nový mobil nebo s opravou toho svého , zapomeňte na Heydukovu ulici , a rovnou se vypravte do Šrámkovky.
Jinak já bych klidně nakupovala v kamenných obchodech. Pokud například boty v obchodě stojí o 100 nebo 150 Kč více než na internetu, moc to neřeším, chápu, proč to tak je. Pokud ovšem ty samé boty jsou na netu levnější minimálně o tři stovky s dopravou zdarma, tak potom už jde bohužel solidarita s kamenným obchodem tak trochu stranou.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.