Přihlášení

Lávka Dagmar Šimkové je prestižní stavbou jižních Čech

26. 4. 2019 | Redakce PS | Diskuze (29) | Věci veřejné

Nová lávka pro pěší a cyklisty, která spojuje břehy řeky Otavy mezi Václavským předměstím a Hradištěm, získala titul PRESTA, prestižní stavba jižních Čech v kategorii IV. Dopravní a ostatní inženýrské stavby – mosty a lávky.

Odborná porota složená ze zástupců Českého svazu stavebních inženýrů, České komory autorizovaných inženýrů a techniků činných ve stavbě, Svazu podnikatelů ve stavebnictví ČR a zástupců Jihočeského kraje ocenila architektonicky ojedinělé řešení lávky, které je založeno na netradičním spojení dvou konstrukčních systémů – části visuté a části zavěšené. „Estetice stavby dominují dokonale zpracované ocelové konstrukce. Celková geometrie pylonů, lan a táhel zajišťuje stabilitu lávky a dává stavbě technicistní a moderní charakter. Umístění lávky umožňuje nové netradiční výhledy na jedinečnou historickou část města. Provedení stavby i řemeslné zpracování konstrukcí je dokonalé a přispívá k výtečnému vyznění celého záměru,“ píše se v hodnocení stavby.

Zhruba 140 metrů dlouhá a 3 metry široká lávka z AP ateliéru architekta Josefa Pleskota je osmým mostním objektem v Písku. Pojmenována byla po písecké rodačce a politické vězenkyni Dagmar Šimkové. Spolu s navazující cyklostezkou a chodníkem vyšla na 61 milionů korun s DPH, z toho 19 milionů pokryla dotace z Evropské unie. Osazení lávky sledovaly dlouhé hodiny desítky lidí. Nábřeží pod kostelem sv. Václava se zaplnilo také při slavnostním převzetí stavby koncem září loňského roku, kdy se veřejnost mohla poprvé po nové lávce projít.

Dnes je již plně využívána ke svému účelu. „Jde o velmi zajímavou a dopravně praktickou stavbu. Očekával jsem, že nezůstane bez prestižního ocenění a věřím, že ještě nějaké získá,“ říká městský architekt Josef Zábranský.

 

Irena Malotová, tisková mluvčí

0
0

Diskuze k článku +

29. 4. 2019 (09:35)  –  Pavel Šebelle

0
0

Lávka, která se houpá tak, že se lidem na ní dělá špatně vyhrála soutěž jako nejlepší. To je hodně zvláštní. Jsou 2 možnosti, buď je to politika a slavné jméno táhne a nebo kvalita ostatních projektů byla ještě horší. Lávka má zajímavý nápad jít přes jez, ale konstrukčně podle mne dobře udělaná není.

Odpovědět

29. 4. 2019 (13:22)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Nejsem architekt ani stavební projektant. a proto bych si nikdy netroufl říci, že je nějaká stavba udělaná (projektovaná) špatně. Nicméně vím, že lávka je v jedné části visutá a ve druhé zavěšená. A jedním ze znaků takových lávek je, že se houpou. Pokud by šlo o stavbu pevného mostu, byl by to úplně jiný projekt za úplně jiné peníze – viz lávka ve Strakonicích.

Odpovědět

30. 4. 2019 (16:07)  –  Pavel Šebelle

0
0

Pane Veselý vy jste právník, takže to opravdu nemůžete posoudit. Já jsem stavební inženýr a mohu si dovolit to posuzovat. Řekl jsem to hned při její montáži, že je špatně navržena a její neúnosné houpání to následně potvrdilo. Všechny stavby i mosty mají povolené meze výkyvů, takhle moc by se neměli houpat žádné z nich, ani visuté. Ty co se nadměrně houpou, tak většinou jednoho krásného dne spadnou, protože dlouhodobě nejsou schopny odolávat tomu dynamickému namáhání. Ta lávka podle mne bude mít problém vydržet i velkou povodeň a nebo nápor ledových ker. Tvrdit, že se lávka houpe, proto aby nebyla drahá, je opravdu úsměvné, to snad nemůžete myslet vážně ani jako právník, mosty se prostě takhle houpat nemají a nesmí :-) .

Odpovědět

30. 4. 2019 (17:13)  –  Michaela Šťastná

0
0

Nechci soudcovat, kdo z diskutujících je fundovanější vyjádřit se k otázce, ale chci připomenout, že pan místostarosta má mandát o stavbě takových věcí ve městě rozhodovat. Občana(mě) nezajímá, čím je, ale o čem a jak rozhoduje. Jen proto chci připomenout kousek jiné diskuze, já si myslím, že podstata je stejná:

14. 1. 2019 (14:28) – Luděk Blaha
Děkuji Vám, pane Veselý.
Škoda jen, že se některá nedopatření nepodařilo napravit už ve fázi schvalování projektu.
Jakože úspora času, peněz… a tak nějak podobně.

Odpovědět 14. 1. 2019 (22:12) – JUDr. Ondřej Veselý
Souhlasím a ani se nebudu vymlouvat, že jsem u toho nebyl. Problém "nestavaře" (kterým jsem) bohužel je, že nefunkčnost uvidí až v reálném provozu. Od toho jsou odborníci – projektanti ve výstavbě. Nicméně i tady je nutno říci, že rekonstrukce tak velkého rozsahu se bez podobných "much" asi neobejde.

Odpovědět 15. 1. 2019 (00:21) – Michaela Šťastná
Nepředpokládám, že naši zastupitelé jsou odborníky na vše, o čem rozhodují, a spoléhají na odborníky k daným věcem. To ale přece nemůže sloužit jako omluva a nemohou sloužit jen jako hlasovací nástroje. Pokud já, úplný laik, si v materiálech přečtu, že Rekonstrukce sídliště Jih II dojde k úbytku parkovacích míst, asi se zeptám proč s tím zastupitelé souhlasí? Nebo to nečetli? Nato nemusím být odborník, a bagatelizováním nedostatku zájmu ze strany zastupitelů na "podobné mouchy", to ještě zhoršuje.

Odpovědět 15. 1. 2019 (08:23) – JUDr. Ondřej Veselý
To jste dobrá, protože v textu jsem to nikde neviděl a podle mého to tam ani nebylo. A samozřejmě dodávám, že projekt zastupitelstvo neschvaluje. Takže zastupitelé se k němu dostanou ze svého osobního zájmu.

15. 1. 2019 (14:07) – Michaela Šťastná
Musím se opravit, dochází k úbytku o čtyři parkovací místa a je to Jih III.
Proti mě máte mnohem snažší přístup k těmto informacím, projektová dokumentace je součástí materiálů k vypsání veřejné zakázky, všem občanům byly přístupné při veřejném projednávání rekonstrukce(následovala anketa pro občany), nebo o ně mohl kdokoliv požádat (u pana Venclíka myslím). Nemám utajená data. Tady možná narážíme na časové možnosti, kterými disponujeme, já na to čtení čas našla, a nebyla to potřeba osobního zájmu.

Odpovědět

1. 5. 2019 (09:25)  –  Pavel Šebelle

0
0

Ještě malá poznámka k panu Veselému: Ono možná stačilo aby ta příhradovina co tvoří mostovku měla jiný tvar, měla např. dole dva pruty místo jednoho, místo do trojúhelníku byla do obdélníku. Mohla být také o něco vyšší, možná že i 20 cm by pomohlo. jen tyto 2 úpravy by stavby nijak neprodražily a lávka by byla mnohem tužší a pevnější.

Odpovědět

1. 5. 2019 (09:52)  –  Pavel Šebelle

0
0

Paní Šťastná bohužel velký problém polistopadové politiky je to, že o věcech, např. stavbách rozhodují lidé, kteří nejsou z oboru a nerozumí jim. Nevadilo by to, pokud by naslouchali obyčejným lidem a odborníkům. Ti by jim řekli, co potřebují a jak to mají udělat. Bohužel, když je politik zvolen, má pocit, že teď má patent na rozum a o všem bude rozhodovat sám a sám realizuje svoje nápady.

Politik, ale není feudál, který rozhoduje o svém panství za svoje peníze. Politik za svoje chyby neplatí, všechny chyby politiků zaplatíme my občané. Politik je jen správce naší země, našeho města a staví za naše peníze. A proto by měl naslouchat lidem a dělat co chtějí oni. Neměl by připomínky k problémům a svojí práci hned bude považovat za útok na svoji osobu a obhajovat často věci zcela neobhajitelné.

Výsledkem toho je, že polistopadová politika vůbec nefunguje. Za 30 let se v jižních Čechách nepostavila jediná funkční dálnice, všechny silnice jsou stejné jako před 50 lety, horko těžko je stačí noví politici opravovat. Dálnici do Prahy ještě nemáme a do Budějic a do Rakouska prý ani nebude.

Naši dědové a tátové postavili za 40 let v totalitním režimu, kde se stála fronta na mandarinky a kakao, v Písku dva kulturní domy, zimák, autobusové nádraží, bazén, 5 velkých sídlišť, asi 4 školy, teplárnu, 2 mosty, velké moderní kino a spoustu bytových domů pro obyčejné lidi, úpravnu vody, čističku odpadních vod.

Co se postavilo v Písku pro obyčejné lidi za 30 let v naší demokracii? Celkem nic moc, pár bytových domů pro ty nejbohatší a pár kruhových objezdů, 2 školy se v centru zrušili, něco se jen opravilo. Postavila se průmyslová zona, ale to není stavba pro veřejnost.

To není obhajoba minulého režimu, v žádném případě, jen konstatování jak polistopadová politika z výše uvedených důvodů špatně funguje. A v Písku je toho důkazem to, jak se "staví" bazén.

Odpovědět

1. 5. 2019 (13:34)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Tak to blahopřeji, jste lepší než jeden z nejlepších architektů u nás :) Odborně s Vámi (a zjevně ani s paní Šťastnou) debatovat nemohu. Beru to tak, že lávku dělal jeden z nejlepších architektů, s vynikajícím statikem, skupina odborníků je ocenila prestižní cenou, řada Písečáků je z ní nadšená. Vy máte názor opačný a neberu Vám jej, pokud jej tedy nevydáváte za jediný správný.

Odpovědět

1. 5. 2019 (14:21)  –  Pavel Šebelle

0
0

Pane Veselý i obyčejný člověk, kterému se dělá na lávce špatně kvůli houpání vidí, že asi ten nejlepší architekt a superstatik něco neudělali dobře. To že to nevidíte vy jako místostarosta, který nese odpovědnost za to, aby lávka za naše peníze dobře sloužila lidem nikoliv jako PR politikům a panu Pleskotovi, je dost smutné a jen to potvrzuje, že se vy polistopadový politici jen povyšujete nad svoje občany.

Postavili jste nám lávku co se houpe, naprojektovali jste za 3 roky bazén tak, že skvělí architekti a projektanti se sekli ve výpočtu o 50 milionů takže to pak nikdo už nechtěl a tak zastupitelé během půl hodiny hodily našich 15 milionů za projekty do kanálu a nikdo za nic nemůže, vše je v pořádku. V Písku nemáme žádný obchvat atd. atd. a ještě bychom vás měli jen chválit a být zticha, když vy uděláte nějakou botu, kterou pozná i laik.

Odpovědět

1. 5. 2019 (16:05)  –  Michaela Šťastná

0
0

Pane Veselý, jsem pasována na odborníka jen proto, že si dokážu v materiálech na jednání ZM přečíst, že rekonstrukcí ulice Truhlářská se sníží počet stávajících parkovacích míst o 4?
Nebo jsem odborník jen proto, že Vy se vymluvíte tím, že jste o snížení počtu parkovacích míst nevěděl, protože jste "nestavař" (a přesto s takto připravenou rekonstrukcí jako zastupitel souhlasil)?
Teď nevím, jak s tím blahopřáním naložit, mám být pyšná, že umím číst, nebo smutná, že výmluvu "jsem nestavař" použijete jako magickou formulku u všech diskutabilních rozhodnutí ovlivňujících téměř nevratné zásahy stavbami ve městě…

Odpovědět

2. 5. 2019 (00:17)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Lávku jsme nechali projektovat jako "houpavou", takže se překvapivě houpe. Samozřejmě neznám Vaše portfolio mostních staveb. Nicméně znovu opakuji, že šlo o pěší a cyklo lávku, která se prostě houpat měla. Stejně jako ta z Portyče, nikoliv jako ta přes ostrov. Pokud berete nesouhlas s názorem, který se nejeví jako odborným, za povyšování, tak je to Váš problém.

Projekt bazénu pod Lesnickou školou na mě neházejte. Moje triko byl bazén pod hradbami, který by město přišel na cca 150 mil. Kč a už by dnes stál 5 let.

Odpovědět

2. 5. 2019 (09:10)  –  Luděk Blaha

0
0

"Moje triko byl bazén pod hradbami…"

Aby nezapadlo:
Ne bazén, ale aquapark okresního formátu s omezeným počtem plnohodnotných plaveckých drah.

Odpovědět

2. 5. 2019 (14:29)  –  Michaela Šťastná

0
0

Vůbec jsem původní projekt na bazén nechtěla vytahovat, nebyla jsem si jistá, jestli to už není úder pod pás, když připomenu, že naposledy Vámi usilovně prosazovaný projekt dokonce odmítli i občané v referendu.

Já osobně jsem byla proti rozšíření bazénu o sportoviště, co tam bylo ještě-garáže podzemní, tobogan, protiproud, vířivky, tedy místo bazénu vybudovat atrakce. Jako "nestavař" jste byl přesvědčen, že je přebudování bazénu a zrušení venkovního bazénu to nejlepší řešení situace s bazénem, nyní nadhazujete, že kdyby bylo po Vašem, už bazén- občany nechtěný – máme!

Obhajovat se počinem, který byl odmítán odborníky i občany dlouhodobě, až kvůli tomu došlo k vypsání referenda, to mi přijde tak odvážné, až se mi nechce věřit, že to myslíte vážně.

Odpovědět

4. 5. 2019 (11:24)  –  Pavel Šebelle

0
0

JUDr. Veselý "Lávku jsme nechali projektovat jako "houpavou",…". Můžete to doložit nějakým rozhodnutím zastupitelstva nebo rady, že zadání bylo houpací lávka? Spíš to působí jako výmluva po tom co se to nepovedlo :-) Projektant prý měl v návrhu tlumiče houpání, tzn. asi nepochopil vaše zadání, proč by tlumil houpání, když vy jste ho chtěli. Jsou tam ty tlumiče instalovány nebo se tam nakonec nedaly?

Lávky se nemají houpat, určitě ne tak, aby se lidem na nich dělalo špatně. To, že ta na Portyči se houpe není dobře, je adeptkou na to, že jednou spadne, u tohoto typu by to nebylo poprvé. Houpat se mohou max provazové lávky.

Odpovědět

4. 5. 2019 (17:36)  –  Luděk Blaha

0
0

Aby ses, Pavle, mohl k něčemu vyjadřovat, měl bys být celebrita nejméně okresního formátu.
Doporučuji Ti vstoupit do politiky. To se pak budeš moci vyjadřovat i k věcem, kterým nerozumíš a především pak budeš moci stanovovat, kdo může něco kritizovat, a kdo nikoli.

Odpovědět

4. 5. 2019 (20:35)  –  Michaela Šťastná

0
0

Podle toho co tu čtu, to vypadá, že navržené řešení pana Blahy bude to nejlepší. Jako politik, či zastupitel byste, pane Šebelle, mohl v diskuzi připojit že jste "nestavař", "neprávník", "nearchitekt", "nezahradník", "neprojektant", jako omluvu na vše, co byste měl na triku.

Když se pan Veselý navážel do mě: " No vidíte paní Šťastná, takže jste opravdu podala schválně dezinformaci. On se totiž běžný občan, pokud ho to zajímá, zeptá, než něco okomentuje. Vy to okomentujete schválně pouze podle materiálu, i když znáte jeho vysvětlení a všechny důvody výkupu. Cíl je jasný. Udělat ze zastupitelů nekompetentní blbce. To není moc fér…." ,říkala jsem si, že je jen naštvaný, že poukazuji na rozhazování z městské pokladny, tak to chce odlehčit tím, jako že mi nejde o peníze, ale o to, jak ublížit na cti zastupitelům.

Pak ale kritiku otočil i na pana Kozelku, aniž by reagoval na jeho text v diskuzi: "Od člověka, který kvůli svým osobním zájmům blokuje rozvoj celého Písku řeči o transparentnosti fakt sedí…". Takže odepsat pisatele dřív, než se k němu někdo souhlasně přidá.

Teď je na řadě pan Šebelle…, protože ho nikdo nezná, a splňuje znaky češství. Nebo že rozumí tomu, o čem píše?


Doufám, že se nikdy v životě nesnížím k tomu, abych touhle optikou posuzovala lidi. A doufám, že touhle optikou na nás, obyvatele Písku, nepohlíží i ostatní zastupitelé města.

Odpovědět

4. 5. 2019 (23:39)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Paní Šťastná. Věc se dá říct buď tak, že: "Mě se to nelíbí", nebo: "Je to špatně". Pan Šebelle celou dobu používá druhý způsob. A jsem přesvědčen, že naprostá většina obyvatel Písku používá způsob prvý. Těch se taky vážím a nahlížím na ně s respektem a naprosto běžně s nimi komunikuji. Ty co používají druhý způsob zcela otevřeně považuji za Brouky Pytlíky a podle toho se k nim chovám.

Velmi bych proto ocenil, kdybyste se zdržela komentářů typu, že na obyvatele pohlížím přehlíživě.

Odpovědět

5. 5. 2019 (02:37)  –  Michaela Šťastná

0
0

Pane Veselý, nerada bych se jako nelékař pouštěla do fundovaného rozboru příspěvku, co jste napsal.
Ale na první zkouknutí mi z toho vychází, že když bude kritika povrchní, tak si získá Váš respekt, naopak kritika adresná je podle Vás přirovnána k Brouku Pytlíkovi.
Netuším, jaký k Brouku Pytlíkovi máte vztah, tak jak to píšete, vypadá to, že jeho řečmi pohrdáte, je to tak? A lidmi, které si k Brouku Pytlíkovi přiřadíte, se podle toho chováte, tedy pohrdlivě?

A mě žádáte, abych se zdržela komentářů typu, že na obyvatele pohlížíte přehlíživě?
Ale to já vůbec nenapsala, já napsala, že se snažíte lidi vyřadit z diskuze komentářem na jejich adresu, ne na téma: " nefér chování a dělání ze zastupitelů blbce, člověk co brzdí rozvoj celého Písku, a nakonec přijde někdo, koho nikdo nezná".
To nebude přehlížení, to bude, to je,… co je to vlastně za postoj, nebo jak popsat ty ataky na pisatele?

Vím jistě, že pokaždé se tím Vaše komentáře vzdalují danému tématu, nejspíš záměrně převedete téma z lávky na lidi. Taky řešení, jak ukončit debatu o tom, proč vedení města chtělo houpací lávku.

Odpovědět

4. 5. 2019 (12:47)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Obávám se, že jde o diskuzi která nevede nikam. Takže jenom stručně. Když ZM rozhodovalo o realizaci projektu, byl už hotov. Jestli se Vám lávka nelíbí, přesvědčovat Vás nebudu. Ale nemohu si odpustit poznámku o typickém češství. Udělá se stavba, která získá prestižní cenu a přijde někdo, koho nikdo nezná, s "konstruktivní" kritikou stavby a tím, že on by ji udělal daleko lépe…

Odpovědět

4. 5. 2019 (17:30)  –  Luděk Blaha

0
0

"přijde někdo, koho nikdo nezná"

Já Pavla Šebelleho znám.
Znám i jeho tři syny a dva bratrance.

Odpovědět

6. 5. 2019 (10:43)  –  Pavel Šebelle

0
0

Myslím, že pan Blaha a paní Šťastná to vystihli přesně, zvlášť tato slova Luďka vystihují naše polistopadové politiky: "Stačí vstoupit do politiky. Pak budeš moci vyjadřovat i k věcem, kterým nerozumíš a především pak budeš moci stanovovat, kdo může něco kritizovat, a kdo nikoli."

To je úplně přesné, pan Veselý přizná, že tomu vlastně vůbec nerozumí, ale obhajuje tu nesmyslnými argumenty houpání lávky a ty co na to mají jiný názor, označuje hanlivými nálepkami, brouky pytlíky a podobně. Jediný jeho argument je, že to postavil skvělý architekt a známý statik a pak dostali nějakou cenu, možná od lidí, kteří na té lávce nikdy nebyli. Samozřejmě, že i mistr tesař se může utnout a utne se snadno, když lávku navrhuje čekých architekt. Protože čeští architekti mají bohužel špatné technické vzdělání, tzn. architekt navrhne vzhled a pak "přinutí" statika, aby to nějak spočítal, aby to nespadlo. Pak to dopadne jak to dopadlo s lávkou v Písku, lávku nemají navrhovat architekti, ale statici a konstruktéři.

Pane Veselý, nejsem žádný brouk pytlík, ale stavební inženýr a soudní znalec, se značnou zkušeností jak z výstavby tak rekonstrukcí. Samozřejmě, že lávka mohla mít dole 2 pruty a jiný tvar mostovky a byla by tužší a nehoupala se. Moje firma spravuje bytové domy, staré třeba jen 10 let, jsou naprojektované známými architekty a statiky a lidi v těchto domech mají velké praskliny v obývácích nad svými sedačkami, mají popraskané stěny v koupelnách, mají v bytech plísně, do domů jim zatéká, takže se po 10 letech dělají znovu střechy. Protože jsou špatně navržené detaily balkonů, mají po 10 letech zničené fasády, zatéká do bytů dokonce i stěnami. Mám tedy bohaté zkušenosti se "skvělými" architekty. Denodenně vidím jak to, že nemají architekti v Čechách dostatečné technické vzdělání, způsobuje vážné poruchy staveb, a je to proto, že je v ČR nesmyslně oddělena stavební fakulta od fakulty architektury.

Odpovědět

6. 5. 2019 (21:45)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Pane Šebelle, zřejmě se neumíte číst, nebo nejste schopen rozlišovat zjevenou pravdu a vlastní názor. Buď jde o nesmyslně houpací lávku, jak píšete. A pak jde o zjevenou pravdu. Nebo na lávku máte svůj názor. Pak nejde o nesmyslně houpací lávku, ale o lávku, která Vám připadá, jako nesmyslně houpací. Až se rozmyslíte, jak to je, můžeme pokračovat v diskuzi.

Odpovědět

7. 5. 2019 (12:45)  –  Pavel Šebelle

0
0

Pane Veselý nebudu pokračovat s vámi v diskusi, protože vůbec nepoužíváte argumenty a jen mne urážíte. Jen uvedu vámi napsané nepravdy o mé osobě na pravou míru:

Já jsem v první příspěvku jen napsal, že "lávka má zajímavý nápad jít přes jez, ale konstrukčně podle mne dobře udělaná není".
Lávku jsem tedy i pochválil, jsem rád, že se v tom místě lávka udělala, myslím si, že čistě vzhledově se může mnohým lidem líbit, protože visuté konstrukce jsou vždy zajímavé. Ani mně vzhledově nevadí. Jen z mého pohledu inženýra podle mne dobře konstrukčně udělaná není. Tento můj názor, který jsem sdělil již při její stavbě, její následné nadměrné houpání bohužel potvrdilo. A mne to nijak netěší. Překvapilo mne, že se hodně lidem nestavařům nelíbí, ale je to pochopitelné, protože krásné mosty nejsou ty co zobrazují nějakou myšlenku architekta, ale které přesně respektují přírodní zákony a síly, tak jako třeba gotické katedrály.

Já bych lávku určitě neprojektoval, protože nejsem statik, a zastávám názor, že mosty a lávky mají dělat statici. Nicméně dokážu posoudit jako stavební inženýr, zda je to uděláno dobře. Stejně jako poznám, když některý tým hraje hokej mizerně a nemusí být trenér reprezentace nebo hráč NHL.

Myslím si, že lidé by si zasloužili lávku, na které se boudou cítit bezpečně, nebude se jim na ní zvedat žaludek a nebudou se bát, že se na ní pozvrací. Bohužel někteří lidé se slabším žaludkem tyto pocity na lávce mají.

Vy jako místostarosta, byste měl hájit zájmy lidí, ale místo toho vadu lávky obhahujete, a je překvapivé co jste řekl, že "Lávku jsme nechali projektovat jako "houpavou" .

Odpovědět

7. 5. 2019 (16:48)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Pane Šebelle, jak už jsem psal výše, tato diskuze skutečně nemá cenu a jsem rád, že jste došel ke stejnému závěru. Přesvědčovat se navzájem o lávce zjevně smysl nemá, protože na věc máme každý jiný názor. Lávku skutečně obhajuji, protože jsem přesvědčen, že jde o nejkvalitnější stavbu moderní stavbu (tedy ne rekonstrukci) v novodobé historii Písku a cena Presta toto mé přesvědčení pouze utvrdila.

Lávky jsou často vysuté, nebo zavěšené. Což vždy znamená, že se houpou. Tolik vysvětlení k mému obratu o "houpavé lávce". Pokud jste jej nepochopil, tak je mi líto.

Zájmy lidí, nejen v Písku, hájím od r. 2006 nejen jako politik, ale také jako právník. A nestydím se za to, ani za to jak.

Odpovědět

7. 5. 2019 (23:57)  –  Bc. Ladislav Douša, DiS.

0
0

Nejkvalitnější moderní stavba to být jistě může. Záleží čistě na tom, od jakého data si novodobou historii určíme a jaké druhy staveb do srovnání zahrneme ;-).

Odpovědět

8. 5. 2019 (12:57)  –  Pavel Šebelle

0
0

Kdybyste hájil zájmy lidí, tak byste se k nim musel chovat jinak. Já jsem vás volil a vy mně tu urážíte broukem pytlíkem a tím, že neumím číst, když vám sdělím svůj odborný názor na to, že mohla mostovka mít mírně jiný tvar a lávka by se nehoupala. Jako právník tomu nerozumíte a tak byste si mohl nechat poradit.

Veselý: ……… jde o nejkvalitnější stavbu moderní stavbu (tedy ne rekonstrukci) v novodobé historii Písku

To možná ano, protože ono se po roce 89 vlastně v Písku nic jiného nepostavilo :-) Takhle to tady standardní strany "dobře" vedli.

Odpovědět

8. 5. 2019 (14:24)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

To, že hájím zájmy lidí neznamená, že se snažím dát za pravdu každému. Natož tomu, s jehož názorem zásadně nesouhlasím a jehož způsob prezentace názoru je mi z duše protivný.

Odpovědět

9. 5. 2019 (12:01)  –  Pavel Šebelle

0
0

Pane Veselý, vy jste tzv. demokratický politik a to znamená, že jste pouze správcem našeho majetku. Dokonce my vás platíme za to, aby vše fungovalo ve městě dobře. Bohužel lávka dobře neslouží pokud se na ní lidem dělá špatně a bojí se přes ní chodit.

Vy tu nejste tu od toho, abyste nás kádroval, urážel a hodnotil naše názory. Pokud s mým názorem, že lávka měla mít na příhradové mostovce dole 2 pruty, aby byla do obdélníka, nikoliv trojúhelníka, že mostovka měla být o něco vyšší třeba 15-20 cm, aby byla celkově tužší a nehoupala se, nesouhlasíte, ok, ale měl byste to podložit argumenty. To jste neudělal. Jen se mne tu snažíte shazovat, to je celé. Příště už vás volit nebudu.

Odpovědět

9. 5. 2019 (12:45)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Pane Šebelle, podle lidí, které jsem na lávce potkal a potkávám (chodí jich tam opravdu hodně) lávka slouží velmi dobře. Popravdě řečeno, více pochval než právě na lávce za lávku jsem za svou práci (politika) nedostal. Jsem za ně opravdu rád, naplňují mě chutí do další práce a hlavně mi dělá radost, že se stavba povedla, Písečáci jsou z ní nadšení a hlavně lávka bohatě slouží účelu, pro který byla budována. Nikoho, komu se na ní dělá špatně jsem nepotkal, nicméně respektuji, že nejméně jeden takový obyvatel Písku je. Předpokládám, že se Vám dělá špatně i na lávce z Portyče, která se houpe o hodně více.

S ohledem na Vámi používané obraty (tzv. demokratický politik, polistopadoví politici apod.), trochu pochybuji o tom, že jste mě jako skutečně demokratického politika někdy volil :) Ale to už je skutečně čistě Vaše věc.

Odpovědět

12. 5. 2019 (11:04)  –  Pavel Šebelle

0
0

Pane Veselý, opravdu hezky se chováte ke svým voličům, podle vás dokonce lžu, když napíšu, že jsem vás volil. Já jsem vás volil do města i do parlamentu, dokonce jste se mně osobně v mailu po volbách dušoval, že s Babišem do vlády nepůjdete a dneska v ní jste. Dal jste mu i po druhé důvěru. Dnes jste strana s 5% a přesto jako její místopředseda takto veřejně pohrdáte svým voličem u urážíte mně nepravdami, jen proto, že mám na určitou věc jiný odborný názor, sorry, ale tohle demokratický politik nedělá.

Já lávku v řadě věcí pochválil, stačí si přečíst moje příspěvky v diskusi.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.