Přihlášení

Nové nákupní centrum GALERIE PÍSEK otevře 11. května

2. 4. 2017 | Redakce PS | Diskuze (3) | Věci veřejné

Stavební práce v novém nákupním centru Galerie Písek v Hradišťské ulici jdou do finiše. Zákazníkům se otevře už 11. května. Jakou bude mít velikost a kam se vyšplhají náklady stavby? Jaký bude sortiment a které prodejní značky tu najdete? Jaká bude otevírací doba a kdo bude provozovat kavárnu? Zvědavé otázky jsme položili zástupci developerské společnosti CSPP Ing. Tomáši Honsnejmanovi, který se s námi podělil o nejčerstvější informace.

Kolemjdoucí na první pohled zaujme venkovní dřevěné opláštění stavby. Co vás vedlo k přírodnímu řešení, které není u nákupních center běžné?

Hned na počátku jednání o stavbě byla jedna z prvních schůzek s městským architektem Ing.arch. Zábranským a už tam jsme deklarovali, že náš přístup bude citlivý a že nechceme do města vstupovat agresivní architekturou. Byl to náš záměr, který jsme také zadali našemu projekčnímu týmu. Od počátku jsme ctili dvě roviny. Přišli jsme se svým záměrem do Písku, který je městem cenným a architektonicky hodnotným. Chtěli jsme v rámci našich možností a daného prostoru na historii Písku navázat určitou kvalitou. Samozřejmě stavíme nákupní centrum, které je v mnoha ohledech dané a nelze vymýšlet složitou architekturu. Jedná se o dva lapidární objekty, které jsme chtěli ozvláštnit prostřednictvím tohoto přírodního designu. Zároveň jsme si přáli, aby náš objekt hezky vypadal. Aby to nebyla ta obyčejná, šedá stavba, která ctí pouze funkci a jiný rozměr už v ní nenajdete. Jestli se nám to podařilo, uvidíme podle odezvy a obliby zákazníků.

Jaká je celková kapacita a náklady stavby, kolik firem na ní pracovalo?

Celková obchodní plocha všech čtrnácti prodejních jednotek představuje cca.7.000 m2, parkoviště má kapacitu 184 parkovacích míst, náklady se vyšplhají k 200 miliónům korun.  Předpokládáme životnost stavby na desítky let. Stavby tohoto typu u nás bývají často velmi brzy morálně přežité. Tomu jsme chtěli předejít a svým přístupem ke zpracování stavby jsme mířili na dlouhodobější horizont.

Galerie Písek bude mít zřejmě nejpestřejší sortiment z píseckých nákupních center. Můžete být konkrétnější?

Jednotlivé značky postupně zveřejňujeme na naší facebookové stránce. Bude to především prodejna potravin Billa a dále například Pepco, Pompo, Gate, CCC Shoes & Bags, A3 Sport, Euronics, DM drogerie, Super ZOO, Orion – český obchod pro domácnost, Auto Kelly, Martes sport a další.

Jako místo pro občerstvení a setkávání v nákupním centru bude nepochybně sloužit kavárna. Jaká bude?

Kavárna bude umístěna na nároží severního objektu, nedaleko vjezdu do nákupního centra. Toto místo nabízí pro tento účel největší komfort. Je odtud krásný výhled na panorama Písku s věží děkanského kostela, ať už prosklenými stěnami kavárny nebo z venkovního posezení pod střechou. Jako kavárníka jsme vybrali osvědčeného místního provozovatele Kavárny Kantýna pana Martina Bíska. Hledali jsme někoho, kdo bude flexibilní a spojí dva světy. Na jedné straně svět lokální, tedy svět místních zákazníků, kteří pana Bíska znají a ví, co v jeho kavárně mohou očekávat, a na druhé straně svět projíždějícího zákazníka, který chce dostat servis blízký Praze. Musel to být tedy někdo, kdo nejen pochopí šíři zákaznictva, ale navíc ji promění v obchodní výhodu. V písecké kavárně pana Bíska jsme se přesvědčili, že je toho schopen.

Den otevření Galerie Písek se blíží. Na co se mohou zákazníci těšit?

Otevírat budeme ve čtvrtek 11. května. Připravujeme slavnostní program od 14 do 18 hodin, který bude zahrnovat nejrůznější vystoupení a umělecké vstupy nejen pro dospělé, ale také pro děti a dospívající mládež. Každý z prodejců nákupního centra bude mít vlastní prezentaci a vlastní prodejní akce a slevy.

Jaká bude otevírací doba Galerie Písek?

Otevírací doba bude pevná od 9 do 20 hod. sedm dnů v týdnu. Někteří nájemci si mohou otevírací dobu ještě rozšířit, pokud to jejich sortiment vyžaduje, například budou otevírat už v 8 hodin. Prodejna potravin Billa bude mít vlastní režim, bude zřejmě otevřena od 7 do 20 hod ve všední dny, o víkendu od 8 do 20 hod. O dalších podrobnostech budeme zákazníky informovat ještě před otevřením nákupního centra. Obyvatele Písku srdečně zveme a těšíme na jejich návštěvu.

0
0

Diskuze k článku +

15. 5. 2017 (07:27)  –  Zbyněk Konvička

0
0

po otevření nového "chrámu konzumu" má Písek prý kapacitu obchodů tohoto typu zaplněnu… uvidíme…, za mne je ok nová provozovna Kantýny, má svůj ksicht a drží si laťku, ostatní prodejny si drží svůj standart, dřevěné opláštění stavbu zlidšťuje, průšvih je malý počet parkovacích míst, dosud neexistující přechody pro chodce a parkování kde se dá v okolí, jinak už osobní zkušenost máme a je spíše pozitivní;)…

Odpovědět

15. 5. 2017 (11:02)  –  Luděk Blaha

0
0

Drobnou osobní zkušenost už máme také. Nad poněkud omezeným počtem parkovacích míst jsem se pozazastavil už ve fázi stavby. Ale třeba se časem ukáže, až zvědavost zákazníků poleví, že kapacita postačuje.
Tak jen lehce k jednomu okrajovému jevu, který mne opět zaujal v prodejně Billa. To jest umístění oddělení prodeje ovoce a zeleniny, tedy váženého zboží, bezprostředně u vchodu na řekněme hlavní přístupové cestě. V oddělení tohoto typu se zákazník zastaví na poměrně dlouhou dobu, protože nesáhne do regálu pro jedno či dvě balení něčeho, ale vybírá si konkrétní kusy. Podle mého soudu ucpaný vchod do prodejny nemusí být právě žádoucí.
Takové uspořádání prodejny se realizovalo už před lety při rekonstrukci původní Billy po povodních. Tenkrát jsem si říkal, že to byl nejspíš nějaký omyl. A hle, zřejmě promyšlený tah. Docela rád bych slyšel názor a argumenty některého z marketingových manažerů. Nejsem vzdělán v oboru, a tak mi možná něco podstatného uniká.

Odpovědět

15. 5. 2017 (23:48)  –  Ladislav Douša

0
0

Přes oddělení ovoce a zeleniny se do podobných obchodů i jinde v Písku vstupuje běžně. Osobně bych měl připomínky spíše k osvětlení uvnitř obchodu. Ne že by tam byla přímo tma, ale místy je tam větší šero, než by bylo příjemné.
S parkovacími místy si to jistě časem sedne. Zatímco ve čtvrtek a v pátek byl problém vůbec projet po silnici okolo, dnes se mi to zdálo již bez problémů. Pochopitelně, že do původního parkoviště, kam se vešly i kamiony, má to nové daleko. Spíše mě zarazilo, že za západní budovou není žádná obslužná komunikace pro vozidla zásobování.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.