Přihlášení

Souhlasíte, či nesouhlasíte s návrhem na revitalizaci centra Písku?

13. 2. 2019 | Redakce PS | Diskuze (0) | Věci veřejné

Mnozí Písečáci se teprve nyní, ve fázi stavebního řízení, probírají z letargie a uvědomují si, že se chystá poměrně velký zásah do podoby historického centra města Písku. Někteří z nespokojených (z různých důvodů) se diví, že k projektu už nemůže ze zákona podávat námitky nikdo jiný, než účastníci řízení – tedy lidé, kteří v daném prostoru trvale bydlí nebo vlastní nemovitosti (těm nyní běží lhůta do 27. února). PÍSECKÝ SVĚT nabízí zprostředkování oficiálního podání relevantních připomínek a námitek k chystanému projektu. Pokud své námitky nebo připomínky pošlete na e-mail redakce@piseckysvet.cz, je možno je zařadit do oficiálního podání v rámci stavebního řízení – a to i v anonymizované formě. Formulace a návrhy je ovšem třeba zaslat co nejdříve.

Veronika Paluková, členka občanské iniciativy Voda a zeleň v Písku, situaci ve svém článku vysvětlila: "Město zastupuje MCA Ateliér, který vyhrál soutěž  urbanisticko-výtvarného řešení oné revitalizace návrhem z roku 2016. Široká veřejnost prý měla možnost se k plánované revitalizaci vyjádřit. Bohužel jsme tuto možnost někteří tenkrát nezaznamenali, ba doslova zaspali. A údajně nyní jako občané města, kteří nebydlí přímo na náměstí, nemáme možnost podat své námitky, jelikož nejsme účastníky řízení. Je to pro nás zarážející, vzhledem k tomu, že nejde o běžnou stavbu a úpravu veřejného prostoru, ale o historické centrum našeho města."

Pokud tedy patříte mezi obyvatele, kteří by se přece jen ještě rádi vyjádřili a zapojili do posuzování, napište co nejdříve e-mailem Váš názor: redakce@piseckysvet.cz. Vaším názorem se příslušný úřad bude muset zabývat.

DÁLE K TÉMATU:

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.