Přihlášení

Veřejné projednání ÚZEMNÍ STUDIE PÍSEK-JIH – 17. října od 16 hod.

27. 9. 2017 | Redakce PS | Diskuze (19) | Věci veřejné

Další pozvánka na veřejné projednání je určena především obyvatelům sídliště Jih a přilehlých ulic.

VEŘEJNÉ PROJEDNÁNÍ ÚZEMNÍ STUDIE „PÍSEK –  JIH“:

 

Město Písek si Vás dovoluje pozvat na veřejnou prezentaci „Územní studie Písek – Jih“.

 

„Cílem zpracování územní studie je prověření urbanisticko-architektonické koncepce řešení, včetně řešení dopravní a technické infrastruktury.“

 

Projednání se uskuteční dne 17. 10. 2017 od 16:00hod. v zasedaní místnosti písecké radnice, Velké náměstí 114.

0
0

Diskuze k článku +

12. 10. 2017 (15:55)  –  Michaela Šťastná

0
0

V pozvánce je doslova psáno: "Záleží vám na tom, jak by mohla být využita zatím nezastavěná plocha sousedící se sídlištěm? Pak přijďte diskutovat se zástupci města. Váš názor nás zajímá!" Tak jsem se zeptala, jak se tam dostanou ti, co mají problém s chůzí do schodů, zasedací místnost, kam jsme zváni, je v patře. Odpověď mě rozesmála, ale k smíchu není:
Dotazy občanů > Bezbarierový přístup na veřejná zasedání (č. 2180160)
Dobrý den,
pozvánky na veřejná projednání jsou do zasedacích místností (Velké náměstí, Budovcova ulice) úřadů města. Jak je do těchto míst zajištěn bezbarierový přístup občanům města pro možnou návštěvu veřejného projednání? Děkuji za odpověď. Šťastná
| Téma Mgr. Irena Malotová (Diskuzní fórum) 12.10.2017 14:19:22 ≡ (Dnešní)
Bezbarierový přístup na veřejná zasedání (č. 2180314)
Vážená paní Šťastná,
děkujeme za Váš podnět. Městský úřad Písek disponuje jednou zasedací místností, do které je zajištěn bezbariérový přístup. Je to v prvním patře v Budovcově ulici. Radnice na Velkém náměstí je památkově chráněným objektem, tudíž jakékoliv stavební zásahy jsou velmi komplikované. Proto zde není ani výtah. Jsme si vědomi toho, že zasedací místnost v prvním patře této budovy je pro imobilní lidi prakticky nepřístupná. Dosud si však nikdo z handicapovaných obyvatel v tomto směru nestěžoval, neboť veřejná projednání nejsou jedinou možností, jak mohou občané získat informace a vyjádřit svůj názor. Více o návštěvě úřadu bez bariér na webových stránkách města http://www.mesto-pisek.cz/navsteva-uradu-bez-barier/d-17985.
Mgr. Irena Malotová, tisková mluvčí

No to mě podržte, jako že ti, co tam nevylezou, mají sedět doma, své názory jim psát, nebo volat? A jak se asi zeptají architekta, nebo se zapojí do debaty během projednávání? A nikdo při výběru místa projednání nepomýšlel na to, že na sídlišti bydlí i starší lidé, co se jim blbě chodí, a bude se jim na radnici špatně lézt? Tak to je smart!

Odpovědět

17. 10. 2017 (19:03)  –  Luděk Blaha

0
0

Pokud bude někdo tvrdit, že územní studie Jih byla prezentována a projednána s veřejností, zase až tak moc mu nevěřte. Podle vyjádření místostarosty Knota jsme, my zúčastnění, nebyli dostatečně reprezentativní vzorek obyvatel sídliště. Snad jsem se měl dostavit v obleku a hladce oholen.
Také vyšlo najevo, že obyvatelé bytů, pod jejichž okny se po letech relativního klidu právě staví pro umoření deficitu pěti set míst tolik potřebné parkoviště s dvaceti místy, marně hořekují, že o ničem nevěděli. Měli pravidelně navštěvovat patřiná místa a studovat veřejné vyhlášky, popřípadě sledovat tiskové zprávy. Poučení pro příště. Když se to zanedbá, jednoho dne máte pod okny třeba helioport. To není, jako když si někdo postaví dům pod Hradištěm, a pak iniciuje petici za omezení hluku z motokárové dráhy.
Mimo jiné se také potvrdilo, že lávka ke školce musela být zbourána, protože zchátrala. Nejsem si úplně jist, jestli to platí obecně, ale mám za to, že pokud se věci neudržují, pak chátrají. Kdybych nevěnoval tolik peněz, času a úsilí svojí vlastní údržbě, zchátral bych jistě natolik, že by mne místostarostarosta Knot nebyl oprávněn oslovovat 'mladý pane'.

Odpovědět

17. 10. 2017 (20:32)  –  Michaela Šťastná

0
0

Já se u toho čtení směju, ale ti co tam nebyli, neví, že p. Knot si začal :-), a na jeho obranu, bylo tam šero:-). Tím nemyslím, abyste se na svou údržbu vybodl. Koukněte, během chvíle zjistil, že se chválit nebude, tak to tím možná chtěl ukončit, já ten pocit měla, že nejsme ti vhodní pro projednání.
Já počkám, jak to celé vyzní, protože nepřišel jediný zastánce parkovišť, jediný zastánce zvažované územní studie, nezaznělo, zda město zvolí variantu B, tu s parkem, a proč, krom parkoviště, se tak chvátá se schválením studie, když ÚP zahrnuje i jiná území města a tam s nic neděje. Všude je parkoviště u školky zakresleno jako součást územní studie, dnes je to samostatná stavba.. Počkám, já do sebe tolik na údržbu neinvestuji, tak snad vydržím do finále, jak by to mělo vypadat. Ujištění, že jsou to jen studie je fajn, jestli nás pozvou ke každé namalované, no-o, a jestli pak zazní, že byla schválena projednávaná studie, pak bude ten správný čas.
Jiné by to bylo, kdyby se začalo kácet, to by taktiku změnilo.

Odpovědět

17. 10. 2017 (21:01)  –  Ing. Milan Sedlák

0
0

Pane Blaho, nemohu s Vámi souhlasit. Naznačujete, že my písečtí máme málo informací. Ó, jak se mýlíte! Třeba dnes jsem si vyfotil jeden plakát a jsem zase o hromadu chytřejší. Na tom plakátu je tento nápis: „STÁT JE SLUŽBA. NE ŠIKANA“. Josef Knot, náměstek hejtmanky a místostarosta města Písek. Pravda pravda, dole je napsáno ještě „NEUHNEME“. Snad se to ještě někdy vysvětlí.

Jsem to ale hlava – již tuším co chtěl básník vyjevit! Asi toto: „NEUHNEME“ od našeho záměru proinvestovat v Písku – v rámci tohoto volebního období –-- plnou miliardu! Neuhneme, tak slibujeme!

No ale – jen aby to pro mne nemělo nějaké personální následky! To víte, za čtyři roky budu mít osmdesátku na dohled, nemocí víc než moc … a tak jsem si říkal že by se mi funkce poslance za TOP 09 docela hodila … :-)

Odpovědět

17. 10. 2017 (23:08)  –  Michaela Šťastná

0
0

I kdepak, o těch informacích hovořili zástupci za město, ti nám vysvětlili, že informace máme hledat v tisku, nebo na vývěsce, nebo na webu, že prostě nebudou všem dotčeným dávat jednotlivě vědět, obzvlášť, když je jich třeba sto.
Bohužel pro nás to tak je. Jiná věc je, jak se město vypořádává s námitkami nebo připomínkami, ale to se neprobíralo.

Odpovědět

24. 10. 2017 (12:47)  –  Lenka Nádějová

0
0

Oslovení "mladý pane" nebo "mladá paní" bude zřejmě na radnici populární … už jsem ho také vysloužila.
Navíc jsem byla místostarostou Knotem jednou oslovena jako "nespokojená občanka".
Nikdy se nic s lidmi neprojedná, na námitky není brán zřetel. Navíc pak nastupuje arogance či ironie… Jen tak dál…

Odpovědět

24. 10. 2017 (20:36)  –  Luděk Blaha

0
0

Nepokojenost občanů je zřejmě přímo úměrná spokojenosti radních. Spolu rostou i klesají.
Buď ráda, Lenko, že jsi nebyla nějakým znalcem označena za málo reprezentativní vzorek.

Odpovědět

25. 10. 2017 (09:52)  –  Ing. Milan Sedlák

0
0

Píšu si pro dalších pár rudých paprček ale nemohu jinak:

Radní? Ano. Ale co naši zastupitelé?

PS. Pokud těch paprčí nedostanu aspoň osm, budu smutný.

Odpovědět

25. 10. 2017 (23:57)  –  Michaela Šťastná

0
0

Ovšem pozor, vím o dalším titulování, které jistě muselo před otištěním projít schválením. Ten, co je už náměstek, vicehejtman, místostarosta se nechá nazvat: Sexy radní Knot pro Bleskove.cz o migrantech, Babišovi, ochraně .
Jestlipak my se nedočkáme ještě lepších titulů… Za sebe, nevadilo by mi, že mi řekl, že jsem nereprezentativní vzorek občana v každém druhém případě, tady v tomhle to považuji za urážku, tady to použil jako urážku všech těch, co se dostavili k projednávání.

Odpovědět

26. 10. 2017 (00:34)  –  Ing. Milan Sedlák

0
0

„SEXY RADNÍ KNOT“

http://bleskove.cz/politika/8749-sexy-radni-knot-pro-bleskove-cz-o-migrantech-babisovi-ochrane-hranic-ci-zpoplatneni-silnic-1-tridy-mytem –-- „Koncem září máme třeba v plánu postupnou rekonstrukci parkovišť a jejich zapojení do elektronického parkovacího systému, který by měl řidiče nejen informovat o volných parkovacích místech, ale dokázal by je na jednotlivá parkoviště i navádět. Projektů je opravdu celá řada.“

Projektů je celá řada? Budou-li tak kvalitní jako je parkoviště na Jihu, možná se zvýší počet turistů do našeho chytrého města. Plánovaný elektronický parkovací systém by k tomu mohl také dopomoci. A což teprve zamýšlené „inteligentní budovy a čtvrti“?

Za sebe říkám: kéž bych se aspoň poloviny toho co je zamýšleno dožil! Však již nyní mám z tak ambiciózních záměrů velikánskou radost.

Odpovědět

26. 10. 2017 (01:42)  –  Luděk Blaha

0
0

Sexy mozků není nikdy dost. A to nejen v politice.
V každém případě na Jihu už třetí parta rozkopává to, co ty dvě party před tím postupně rozkopaly a pak zase zahrabaly. A to ne zase až tak dlouho po tom, co se udělaly nové chodníky.
Nějací dovedové docela nedávno bez předchozího upozornění a přes ceduli na hlavním ventilu natlakovali v pátek v podvečer stoupačky topení, čímž uspěšně vytopili kuchyně dvou bytů.
V bazénu se rekonstruují právě zrekostruované parní komory.
Tak jestli by se místo sexy chytrého města nemělo budovat spíše město zručné a alespoň trošku myslící.

Odpovědět

26. 10. 2017 (12:05)  –  Michaela Šťastná

0
0

Perex článku pokračuje: < Místostarosta Písku, radní a vícehejtman Jihočeského kraje Josef Knot (TOP 09) patří k asi nejvíce sexy politikům v Česku. > A k tomu je i fotka celého sexy člověka, já si myslím, že tady tím mozek nemysleli… Dokonce použili dlouhé í(vícehejtman), ani nevím, že tohle čeština umožňuje. Prostě, sexy mozek já osobně vnímám jinak, hlavně vně politiku, a tento případ to není, i kdepak .
Vloni se natlakovalo topení na Dukle u známé úplně stejně, vytopili to taky, a ani se tomu nedivili. Známá se ptala, proč to nedali vědět předem, prý se to nedělá a tak občas někde rupne kohout. A že se nemá bát, že jí to pojišťovna proplatí. Tak ti dovedové jsou tam ještě…

Odpovědět

26. 10. 2017 (20:38)  –  Luděk Blaha

0
0

K celému sexy člověku patří zpravidla i sexy mozek.
Ledaže… ledaže by měl velký mozek malý, a malý neměl vůbec. Říkával jeden známý.

Odpovědět

26. 10. 2017 (21:00)  –  Michaela Šťastná

0
0

Ouha, já se drobet ztotožnila s názorem sekretářky jednoho politika, která si ho po jeho rozvodu vzala, ta řekla, že on má sexy mozek. Neinponoval mi ani mozkem, ani vzhledem, Paroubek mě nezaujal, ale to rčení, jako že je mi fuk, jak osoba vypadá,(je mi jedno i co má na sobě, na hlavě, jde jen o to myšlenky) hlavně že mi myšlením zajímá, to jsem razila, a teď tohle… To s těmi mozky, tam já si zas nepamatuji, který k čemu slouží… anebo, si na to vyhradím večer, a promyslím, jestli mi k mozku slovo sexy vůbec pasuje. Člověk se stále učí….

Odpovědět

19. 10. 2017 (15:05)  –  Michaela Šťastná

0
0

Cituji z dnešního Deníku: … < Podle údajů města na Jihu chybí 500 parkovacích míst. „Záměr na 160 nových míst byl projednán s veřejností. Zaznělo zde i více zajímavých podnětů, kterými se zpracovatel studie bude dále zabývat,“ uvedl místostarosta Písku Josef Knot. >
Za větou – „Záměr na 160 nových míst byl projednán s veřejností." mi schází dovětek místostarosty, že zúčastnění s takto navrženým parkovištěm nesouhlasí.
Cituji z Deníku(dříve): „V dalších etapách chce město pokračovat úpravou ploch u mateřské školky, kde bude 20 nových míst a úpravou jižní lokality, kde by postupně mělo vzniknout cca 250 nových parkovacích míst,“ dodává místostarosta.
Já těch míst napočítala 193, ale zástupci města se shodli, že to, co je zakresleno v té studii vlastně neplatí, že se počet míst vlastně sníží. (?)
Vážení, pokud opravdu na Jihu chybí 500 parkovacích míst, kde ta auta tedy dneska parkují? A nebude to spíš tak, že nám na sídliště chtějí posunout parkoviště pro autobusové nádraží, pro zastávku vlaku nad podchodem, z Nádražní ulice, a auta obyvatel sídliště tím vyhnat na louku?

Odpovědět

19. 10. 2017 (20:56)  –  Luděk Blaha

0
0

Jak už jsem napsal výše, záměr nebyl projednán s veřejností, ale s údajně nereprezentativním vzorkem obyvatel sídliště. Ona si totiž každá přetvářka žádá i značného sebeovládání se. Jinak se dřív nebo později z té epizodní role vypadne.

Odpovědět

19. 10. 2017 (23:13)  –  Michaela Šťastná

0
0

Zase se směju, pokaždé se mi ta situace vybaví, jak nás všechny málem vyprovodil ze dveří, a okřikl mladého pána, i ty pohledy od ostatních, když zaznělo, abychom se na sebe podívali, co to za ten Jih přišlo besedovat. A to zdaleka nezaznělo vše, a to jen proto, že tohle byla vlastně beseda. Už začátek byl vedle:<< Kroky: 1) Jasná specifikace projednávaného projektu nebo záměru 2) Vhodná organizace a propagace veřejného projednání dle úředně stanovených postupů (Stavební zákon, proces E.I.A.) i nad jejich rámec. Srozumitelná pozvánka, vhodně zvolený čas a místo projednání . 3)Samotné veřejné projednání
Falicitátor se neřídil:<< Obvyklý průběh samotného projednání:
-Úvodní informace pořizovatele územního plánu/investora apod.
– Vysvětlení účelu a cíle veřejného projednání
– Poučení o právech a povinnostech účastníků veřejného projednání
– Výklad k projednávanému projektu nebo záměru (územní plán, řešení obchvatu obce apod.)
– Vysvětlení, jak bude naloženo s připomínkami, námitkami
– Prostor pro dotazy k projednávanému projektu nebo záměru
– Písemný záznam o průběhu veřejného projednání
Pro ostatní čtenáře, účast za město: 7 s architektem , za občany: 22 i s novináři, a byla plná místnost, další by seděli na zemi. Nebudu zjišťovat, proč nás bylo tolik, odkaz na – kroky-.
Takže souhlas, nešlo o veřejné projednání, besedovalo se s nereprezentativním vzorkem obyvatel sídliště. Čím vším a jak mě poslední dobou lidé častují..
Ale co jsem ve spěchu přehlédla, je ujištění ohledně zeleně, cituji z Deníku:<< Studie řeší lokalitu o velikosti zhruba 22 hektarů … Občané se nemusí obávat ani o úbytek zeleně, která bude pokrývat 40 procent území. >>
Jupí, máme 22 ha zeleně, zbyde nám jí 8.8 ha, to si ani nevšimneme úbytku!

Odpovědět

26. 10. 2017 (09:36)  –  Ing. Milan Sedlák

0
0

Začnu osobní vzpomínkou – nereptejte, souvislost s tématem tohoto příspěvku se záhy ukáže.

Takže: svou kariéru (tenkrát konstruktéra) jsem začínal ve Zlíně (tehdy Gottwaldově). Po několika letech se ve Zlíně začal stavět „Dům zeleniny“ – stavělo JZD Slušovice. V předvečer stanoveného otevírací dne se před „Domem“ pokládal koberec z trávy. Druhý den se otevřelo, to je jasné. Obojí bylo pro mne (a zdaleka nejen pro mne) úžasným, dech-beroucím zážitkem. Po několika dalších desítkách let jsem začal mít pocit že již nikdy něco takového nezažiji. A hle, vypadá to že jsem se mýlil! Napřed dáme fakta:

https://pisecky.denik.cz/zpravy_region/parkoviste-bude-hotove-v-listopadu-20171025.html –-- „Dokončení parkování u 13. mateřské školy na sídlišti Jih v Písku se posouvá. Původně mělo být hotovo do konce října, ale práce potrvají do 10. listopadu. Důvodem jsou změny projektu chodníků, trasy teplovodů a s tím spojená změna projektu opěrné zdi, na kterou musel být vypracován nový projekt tvaru a výztuže. RADNÍ MĚSTA PRODLOUŽENÍ TERMÍNU SCHVÁLILI.

No a tak mne napadlo se podívám na předmětné pracoviště právě desátého listopadu. S nadějí na to, že budu mít zase ten nádherný pocit … Říkám si: co kdyby ze strany města byla v ten den uspořádána nějaká sláva, s hlavním projevem pana Knota a s robustní mediální účastí? To si rozhodně nenechám ujít! A nebo až jedenáctého? Budu sledovat zprávy z písedké radnice – té která je tak skvělá v informační politice.

Motto na den té slávy jsem si vypůjčil od Františka Halase: „Teď když máme, co jsme chtěli, do rachoty zvesela!“ –-- Pravda, básník to kdysi myslel jinak, ale kdyby žil dnes tak by tou rachotou – možná, podle mne – mínil pokračování ve zdárně započaté akci „chytré město“, a v akci započaté ještě zdárněji – v moudře naplánované a řízené investiční výstavbě.

Odpovědět

31. 10. 2017 (23:36)  –  Michaela Šťastná

0
0

S prodloužením termínu se počítalo od začátku, to ta teplárna, co je už půl roku na Jihu, tím to bude. Nikde jsem nečetla povolení na zákaz vjezdu do ulice od 1.11., že by nebylo třeba? Ještě víc mě ale zajímá, kdo a z čeho zaplatil ty 3 nové stožáry osvětlení. Součástí stavby parkoviště nejsou, ale už svítí. Hledala jsem možná špatně, ale nenašla. Objevili se, fenomén našeho města.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.