Přihlášení

Do hřebčince na koníčky letos poprvé již o nadcházejícím víkendu

25. 2. 2018 | Jan Němec | Diskuze (1) | Životní prostor

Byť za okny panují kruté mrazy, jaro a s ním tradiční písecké přehlídky koní jsou již za dveřmi. Stejně jako vloni budou hned dvě a uskuteční se o prvních dvou březnových sobotách v kryté hale areálu národní kulturní památky Zemského hřebčince Písek s.p.o

Program té první pořadatelé koncipovali tak, aby si na své přišla spíše široká divácká obec. Zahájena bude 3. března hodinu před polednem předvedením plemenných hřebců na ruce. Nejprve těch, kteří jsou v majetku ZH Písek a následně soukromých majitelů. Poté přijde na řadu doprovodný program, ve kterém je nachystána celá řada nejrůznějších ukázek. Přítomné diváky v nich koně přesvědčí o pestré škále svých dovedností a to jak pod sedlem, tak i v zápřahu, na ruce nebo ve volnosti. K vidění bude například jízda v dámském sedle, jezdecká čtverylka, komponované vystoupení minikoní, Horse show Míly Simandla, westernové ježdění, vystoupení oddílu Jízdní policie Praha nebo N. H. Kladruby nad Labem s.p.o. a mnoho dalšího.

O týden později 10. března začne ve stejný čas druhá přehlídka, která bude svým pojetím více zajímat chovatele a lidi od koní. Nicméně i tato je otevřena každému zájemci a vítání budou všichni příchozí. Úvod bude opět patřit předvedením plemenných hřebců na ruce. V poledne bude následovat první skákání a to s plemeníky na zkráceném parkuru. Pokračování programu zajistí předvedení chladnokrevných plemeníků při ukázce ovladatelnosti v kládě. Na závěr se bude skákat ve volnosti. Nejprve s mladými plemeníky a posléze v rámci oblastní soutěže skoku ve volnosti se čtyřletými klisnami, hřebci a valachy.

Po celou dobu konání obou akcí bude možné zavítat do stájí nebo se podívat na směle pokračující práce na tribuně venkovního kolbiště. Přítomen bude prodejní stánek s jezdeckými potřebami a malé návštěvníky nepochybně nadchne možnost povozit se na poníkovi. Přehlídky začínají vždy v jedenáct hodin a vstupné činí 50 Kč, zlevněné pro děti a důchodce 30 Kč. Na vaši účast se srdečně těší všichni zaměstnanci Zemského hřebčince Písek s.p.o. 

0
0

Diskuze k článku +

26. 2. 2018 (14:47)  –  Michaela Šťastná

0
0

Z vlastní letité zkušenosti připojím jedno doporučení pro diváky.
Vstupné se platí na program, tedy při vstupu do kryté jízdárny (to je spravedlivé).
Bohužel se platí i v případě, kdy je tribuna určená pro diváky zcela zaplněna, zaplněna jsou i místa k stání, a neumožňuje se tak divákovi vidět celou ukázku(vidí jen mezerou mezi diváky), těm menším neumožní vidět vůbec cokoliv.
Zeptejte se při vstupu do kryté jízdárny, jestli uvidíte na předvadiště, především jestli uvidí vaše děti, peněz sice nezaplatíte moc, ale zkazí vám to náladu a celkový dojem z výletu za koníky.
Pokud bude počasí mírnější, jděte se na koně podívat, jinou akci, určenou i pro laickou veřejnost už v tomto roce ZH Písek NEPOŘÁDÁ.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.