Přihlášení

Odchyt koček prodloužen do konce března

22. 3. 2019 | Redakce PS | Diskuze (4) | Životní prostor

Termín pro odchyt toulavých koček v rámci kastračního programu v lokalitě ulic Pražská, Třebízského a Vinařického byl prodloužen do 31. března 2019.

„Důvodem je zejména vyšší počet toulavých koček v oblasti kolem ulice Pražská,“ vysvětluje David Schwedt z odboru životního prostředí. „Majitele koček proto žádáme, aby si svá zvířata i v dalších dnech, pokud možno, zabezpečili či vhodným způsobem označili.“

Odchyt toulavých koček se opakovaně provádí proto, aby se zabránilo jejich nekontrolovanému množení a eliminovala případná zdravotní rizika. Toulavé kočky mohou přenášet prašivinu, toxoplazmózu, vzteklinu i další nemoci.

Vykastrované a vyšetřené veterinárním lékařem se kočky vrátí do svých teritorií. Aby nedocházelo k nechtěnému odchytu domácích mazlíčků, měli by si je majitelé vhodně označit, třeba barevným obojkem.

Bližší informace lze získat na oboru životního prostředí MěÚ Písek, tel: 382 220 661.

 

Irena Malotová, tisková mluvčí

0
0

Diskuze k článku +

23. 3. 2019 (00:46)  –  Luděk Blaha

0
0

"Vykastrované a vyšetřené veterinárním lékařem se kočky vrátí do svých teritorií."

To jako že se budou dál toulat a časem 'přenášet prašivinu, toxoplazmózu, vzteklinu i další nemoci'?

Odpovědět

23. 3. 2019 (18:50)  –  Ing. Pavel Šebelle

0
0

Luďku, když už nebudeš smět mít kočky (tygry) ani v cirkusech, protože to omezuje jejich lidská práva, se divím, že se mohou dneska kočky bez jejich písemného souhlasu kastrovat, to je zcela jistě nehumánní a proti jejich právům :-) PS: vzteklina naštěstí v našich končinách není a toxoplazmózu má spousta myší i lidí.

Odpovědět

23. 3. 2019 (20:14)  –  Luděk Blaha

0
0

Aby nebylo zase nějaké mýlky, že třeba kočky urážím, raději doupřesním, že mi kočky v přírodě v zásadě nevadí. Tedy loví-li hlodavce, a ne ptáčky. A protože se v kočkách nevyznám, nevím, dá-li se jim to nějak vysvětlit. Myslel jsem si původně, jestli se při veterinární prohlídce kočky třeba také očkují proti těm nemocem. Pokud to jde, semozřejmě.

Odpovědět

25. 3. 2019 (12:49)  –  Pavel Šebelle

0
0

Těžko kočce přikazovat co má lovit, příroda je stvořila jak pro lov hlodavců tak ptáků. Ptáci rapidně ubývají v naší přírodě díky bezohlednosti člověka především v zemědělství a taky v souvislosti s globálním oteplováním, protože vymírá hmyz. Měli by se co nejdříve zakázat ty jedy co používají zemědělci a přestat vozit všechno přes celou planetu, protože pokud vymře hmyz, ptáci, vymřeme i my lidé. Kočky by bylo dobré očkovat, to je dobrá připomínka.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.