Přihlášení

Kraj zmrzačil píseckou lesárnu

19. 3. 2014 | Ondřej Blažek | Diskuze (1) | Redakční glosy

Foto: Wikipedia

Aneb jak soudruzi z KSČM budují školství v Jihočeském kraji.

Písek v poslední době na vlastní kůži zakouší optimalizační mánii, která posedla vedení Jihočeského kraje v oblasti školství. Poté, co se kvůli úsporám ze srdce města poroučely Obchodní akademie a Základní umělecká škola, se teď pro změnu protočily panenky Střední lesnické škole.

Soudruzi z KSČM, kteří vzali řízení krajského školství pevně do svých rukou, po zralé úvaze usoudili, že lesárna věru nedobře hospodaří na polesí Hůrka, že oni jako historií osvědčení dobří hospodáři to budou umět lépe, a tak, spolu s dalšími školními pozemky, převedli toto polesí (čti: peníze z polesí plynoucí) do nově vzniklého, centralizovaného kolchozu (oficiálně: Krajského školního hospodářství).

Samozřejmě, ujišťují nás, lesárna o své školní pozemky tak úplně nepřijde – bude na nich moc dál vyučovat, jen jaksi už nebude mít z jejich obhospodařování peníze, které doposud mohla použít na svůj provoz. Tyto peníze teď, spolu s penězi z dalších sloučených (čti: zkolektivizovaných) školních statků v kraji, poputují do centrální kasičky, nad níž si už různí "političtí podnikatelé" z Hluboké jistě mnou ruce.

Pokud si lesnická škola, který tímto řezem přišla o svou nezávislost, bude chtít na část těchto zlaťáčků sáhnout, bude muset pokorně přicupitat za krajskými konšeli a poprosit o příspěvek, který jim nově vzniklý kolchoz snad milostivě vydá, pokud to uzná za vhodné. Ale pokud ty peníze bude potřebovat třeba na vyživení svého nově vzniklého byrokratického aparátu, pak holt, lesárno, smůla.

0
0

Diskuze k článku +

8. 3. 2016 (23:35)  –  Mgr. Vojtěch Blažek

0
0

Krajské hospodářství je na tom špatně. Nic nevydělává a teď odvolali i ředitele :)
http://jihocesi2012.cz/clanky/333/je-krajske-skolni-hospodarstvi-v-krizi.html

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.