Přihlášení

Filmový Písek nabídne předpremiéry, přednášky i koncerty

7. 10. 2022 | Centrum kultury | Diskuze (0) | Kultura

Letošní ročník Filmového Písku, na který vás zveme od 13. do 16. října do Kina Portyč, bude mít opravdu hvězdné hosty. Z herců se můžete těšit na Jana Přeučila, Marka Vašuta, Tomáše Matonohu, Jana Budaře, Petra Baťka, kapelu O5 a Radeček, Felixe Slováčka jr., Annu J. Slováčkovou a mnoho dalších. Festival hraných, dokumentárních a studentských filmů nabídne divákům zajímavý program a setkání filmových a hudebních osobností. Filmová přehlídka přináší výběr toho, co by divákům nemělo z kinematografie uniknout.

I letos pokračujeme v tradici a nebude chybět Zahajovací večer, který proběhne ve čtvrtek 13. října od 18 hodin ve velkém sále kina. Večerem provede moderátor Vlasta Korec, kromě zajímavých hostů zahraje filmové písně kapela O5 a Radeček, vystoupí Felix a Anna J. Slováčkovi & Band. Po skončení programu následuje v rámci Zahajovacího večera předpremiéra filmu Il Boemo, který se bude ucházet o užší nominaci v rámci amerických Oscarů. Film Il Boemo je inspirován skutečným osudem nejvyhledávanějšího skladatele Josefa Myslivečka, který zemřel v zapomnění. Film o Josefu Myslivečkovi, kterému vdechl život Vojta Dyk, je nejen pastvou pro oči a uši, ale také silným, vlastně i romantickým příběhem, který rozhodně stojí za to vidět, aniž by byl člověk operním fanouškem.

I ostatní dny festival přinese předpremiéry a premiéry převážně českých snímků za účasti filmových tvůrců, ale také dokumentární, televizní a studentskou tvorbu. Z nabídky si vyberou také senioři a děti, především v rámci víkendového promítání nebo dopolední čtvrteční a páteční projekce, která bude určena školám.

Tak jako každý filmový festival, i ten písecký bude mít na programu předpremiéry filmů.  Jednou z nich je předpremiéra pohádky Princ Mamánek, které se zúčastní a pobeseduje s diváky herec, režisér, scénárista a hudebník Jan Budař.

Další sekcí jsou studentské filmy českých filmových škol, které využily nabídky a představí své práce. K vidění tak budou práce mladých tvůrců z píseckého filmové školy nebo z Prahy. Vstup na tyto projekce je zdarma.

Nebude chybět ani hudební doprovodný program, koncert mladé úspěšné zpěvačky Pam Rabbit a kapely O5 a Radeček se uskuteční v prostorách nově zrekonstruované Divadélky. Retro Disco s filmovými hity vám nabídne Uhelna v Kulturním domě. Na Slavnostním závěrečném večeru zahraje Písecký komorní orchestr a šansoniérku Elišku Lüftnerovou doprovodí na klavír Patrik Ulrich, který je zároveň režisérem promítaného filmu Múzy Václava Hudečka.

Podrobný program najdete na www.filmovypisek.cz. Vstupenky v předprodeji zakoupíte na pokladnách Centra kultury (Kino Portyč, Kulturní dům, Senior Point) nebo online na www.centrumkultury.cz. Zde také nabízíme zvýhodněnou permanentku za cenu 500 Kč, která platí na všechny akce v rámci festivalu Filmový Písek.

 

Fotogalerie k článku


0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.