Přihlášení

Fler Jarmark Písek

4. 3. 2020 | Martina Měřičková | Diskuze (0) | Kultura

Již po šesté se bude v Písku konat Fler Jarmark a to 18. dubna od 9 do 16 hodin. Když jsem v roce 2016 přivedla k životu myšlenku Fler jarmarku chtěla jsem, aby vznikl inspirativní den, ve kterém si budu moci koupit originální zboží, něco vyzkoušet – naučit a třeba načerpat inspiraci pro vlastní tvorbu. Trh, na kterém je možné koupit ,,hrneček přímo z pece“, tedy potkat se s přímo s tvůrcem věci, kterou si kupuji. Kde najedu pestrou nabídku zboží od šperků, oblečení, keramiky, dekorace až po domácí kosmetiku. A zároveň širokou nabídku dílen, které pro vás prodejci připraví a celý den si u nich na stánku budete moci vytvořit vlastní výrobek. Kreativní trh, to je asi to slovo, které vystihuje mojí každoroční snahu.

Svojí tvorbu přiveze do Kulturního domu skoro čtyřicet prodejců. Opět zde naleznete širokou nabídku šperků a to i těch z recyklovaných materiálů. Všichni jsme již jistě viděli šperky z plastových láhví, ovšem jakým způsobem přetváří PET lahve autorka šperků Listopadky je skvostná. Inspiruje se bohatými květy pivoněk a chryzantém. Šperky z kousků rozbitých talířů naleznete na stánku dílny Potměchuť, kde budou mimo jiné i kokedamy a šperky z vosích hnízd. A nebo na stránku Singleton budou k dostání minimalisticky laděné náušnice, jejichž podstatná část je vždy recy. Tentokrát budou na jarmarku dva skláři a to paní Marcela Růžičková se skleněnými šperky. Děti si od ní budou moci nechat vyrobit nad kahanem zvířátko na přání nebo si sami vytvořit skleněný kvítek ze skleněných lístečků. Již tradičně bude dílna na výrobu vinutých perel a panem Jaroslavem Effmertem. Na žádném pořádném jarmarku nesmí chybět keramika a porcelán. Jako předchozí roky bude na výběr z tvorby od několika tvůrců. NikiLu s užitkovou keramikou, Diakonie rolnička s točenými hrnečky nebo Oli Divišová s porcelánem. Nebude chybět ani oblečení a to z dílny OZO, Čarovné zahrady či Tvořeníčka tvoření.

Na Fler.cz najdete obrovské množství neuvěřitelně kreativních lidí. Každý rok tam objevím a pozvu do Písku nové tváře. Kdo další se do Písku chystá se budete muset přijít podívat sami a to 18. dubna od 9 do 16 hodin.

Přijďte s námi oslavit malý písecký svátek kreativity.

Těšíme se na Vás!

https://www.facebook.com/events/811085182691089/

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.