Přihlášení

Ladislav Květ / Obrazy

8. 6. 2018 | Lenka Nádějová | Diskuze (0) | Kultura

Výstava

 Malé výstavní síně Prácheňského muzea 6. 6. – 1. 7. 2018

Ladislav Květ (1944) v roce 1970 absolvoval Střední výtvarnou školu na Hollarově náměstí v Praze a následně se začal věnovat propagační a užité grafice. Od roku 1978 je registrován ve Svazu výtvarných umělců a do současné doby je členem Asociace užité grafiky a užitého designu.
V průběhu let pracoval pro řadu významných českých firem a společností, namátkou ˇKD Praha, Vodní stavby, Jihočeské mlékárny a další. Dlouhá léta se spolupodílel například na vytváření image Dopravního podniku metro. Jeho podpis najdeme pod řadou reprezentativních tiskovin těchto i dalších podniků – od výpravných publikací a kalendářů, přes katalogy a prospekty až po plakáty a letáky.
Z jeho tvůrčí dílny pocházela také časopisová grafika, především pro Tiskovou agenturu Orbis. Pravidelně graficky upravoval tituly BYDLENÍ, PRAKTICKÁ ŽENA, CZECHOSLOVAK LIVE a jiné. Podepsán je pod grafikou několika knih, zejména reprezentativní publikací pro pražské muzeum dopravních podniků a bedekrem Procházky historickou částí Prahy včetně grafického ztvárnění plánu centra města.
Ladislav Květ je také tvůrcem stále užívaných značek a nejrůznějších logotypů.
V devadesátých letech se pozvolna začíná věnovat volné malířské tvorbě. Dnes jsou obrazy pro Ladislava Květa už výlučným výrazovým prostředkem. Inspiraci  hledá především v prostředí  ve kterém žije. V jeho tvorbě můžeme zpočátku nacházet motivy pražských zákoutí jeho rodiště, později i jihočeské náměty z okolí Sedlice, která se mu v posledních letech stala druhým domovem. Zcela jinou polohu jeho výtvarné tvorby můžeme nalézt v bohaté barevnosti a expresivním výrazu v cyklu obrazů Zrození vesmíru, nebo námětu korálových útesů.
Je členem Asociace užité grafiky a užitého designu / AUG.
Výstavy:
1998 – Pražský kulturní dům Vltavská
2001, 2003, 2011 – Sedlice
2004 – Muzeum Blatná
2008 – Prácheňské muzeum v Písku
2013 –  Příbram – Malá galerie

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.