Přihlášení

SUPER DEN S PAPÍREM – představte své papírové modely ve Sladovně

16. 1. 2020 | Zbyněk Konvička | Diskuze (0) | Kultura

V rámci projektu Všude papír a autorské výstavy Papírové království Richarda V., na níž je prezentováno na 400 modelů od legendy papírových modelářů Richarda Vyškovského, připravuje v sobotu 18. ledna Galerie Sladovna akci Super den s papírem. Na ní se budou moci se svými modely prezentovat modeláři odkudkoliv.

„Milovníci papírových modelů, vyberte ze svých sbírek to nejlepší, zabalte a přivezte své modely do Písku. Nenechávejte své hrady, formule či lodě pouze na podívanou svým blízkým, ale podělte se o ně s dalšími modeláři a návštěvníky na akci Super den s papírem v největší dětské galerii v zemi – písecké Sladovně,“ vyzývají pořadatelé.

 

Přejímka a instalace modelů bude probíhat ve Sladovně již v pátek 17. ledna mezi 13. a 17. hodinou. Parkovat lze na blízkém Velkém náměstí a modely snadno donést. Prostory Sladovny, kde se Super den s papírem bude odehrávat, budou pak pro návštěvníky otevřeny v sobotu 18. ledna od 9 do 18 hodin. Na setkání budou k vidění papírové modely nejen od jihočeských modelářů. Lektoři z Domu dětí a mládeže a Sladovny povedou několik tvůrčích dílen pro celou rodinu. Těšit se můžete také na papírové divadlo Hanky Voříškové Dobré ráno – Dobrou noc. Nové téma s papírem představí také Kreativní papírový ateliér od 9 do 18 hodin.

 

Zajímavým bonusem odpolední části programu bude přednáška od papírového archeologa Josefa Kropáčka doplněná o projekci dokumentu České televize o tvorbě arch. Richarda Vyškovského od 14 hodin.

 

Na recepci Sladovny pak lze zakoupit sešity s papírovými modely arch. Richarda Vyškovského či produkty papírových archeologů.

 

Více informací naleznete na stránkách GALERIE SLADOVNA. Mediálním partnerem je portál PROPAMÁTKY.

 

Fotografie: Stanislav Fajkus – www.papirovaarcheologie.cz

 

Fotogalerie k článku


0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.