Přihlášení

Ve Sladovně se v létě chystají tři příměstské tábory. Tématy bude animace, loutkové divadlo i umění

20. 2. 2020 | Petr Brůha | Diskuze (0) | Kultura

Letní prázdniny budou i letos příležitostí se ve Sladovně něco nového naučit, zažít spoustu zábavy i poznat nové kamarády. Od 20. července do 14. srpna se uskuteční hned několik příměstských táborů.

„V letošním roce budeme pořádat celkem tři příměstské tábory. Rozhodli jsme se, že připravíme dvě nová témata táborů, pozveme nové lektory a zároveň zopakujeme tábor, který byl loni nejžádanější, Animační půdu. Ta bude i letos děti učit tvorbě animovaného filmu a to 27. do 31. července,” říká galerijní pedagog Tomáš Novotný.

První z nových táborů se jmenuje Na křídlech snů (a příběhů) a bude navazovat na téma nové hlavní výstavy a to je létání. „Víme, že samotná výstava bude jednak krásná a plná skvělých podnětů a zároveň vytvoříme výtvarný ateliér Laboratoř, který se létání bude také věnovat. Autoři tábora Na křídlech se rozhodli, že toto téma je i pro ně velmi zajímavé a že si s ním budou hrát skrze divadlo a loutku. Hlavní lektorka tábora Veronika Williams Kořínková je slovenská divadelní a loutková herečka, k ruce jí bude lektor Sladovny Tomáš Machek, který je také divadelník a loutkář. Od tohoto tábora si slibujeme, že bude hodně hravý, zábavný, v pohybu, že nebude jen o divadle, ale i o výtvarném tvoření a výrobě loutek. Končit bude představením, které v průběhu týdne děti nacvičí. Je to první první z táborů, který ve Sladovně bude a jeho termín je 20. až 24. července,” říká Tomáš.

Poslední příměstský tábor s tajemným názvem Labyrint se uskuteční od 10. do 14. srpna a bude především výtvarný, tvůrčí a kreativní, pokračuje Tomáš Novotný: „Lektoři zde budou hodně pracovat s pohybem, s příběhy, bude se realizovat v krásné umělecké dílně a dá dětem možnost zažít, jaké je to být člověk, který vytváří umění, ať už výtvarné, pohybové, nebo dramatické a vytváří ho nejen sám pro sebe, ale zároveň pro všechny ostatní okolo.”

Příměstské tábory se realizují v prostorách galerie Sladovna, kde pro děti bude vytvořeno příjemné a klidné zázemí mimo prostory hlavních expozic. V rámci aktivit táborů budou děti moci navštívit i interaktivní expozice Sladovny. Vedoucí táborů jsou zkušení lektoři, profesionální výtvarníci, herci, performeři, kteří mají bohaté zkušenosti s prací s dětmi a s vedením zájmových a vzdělávacích aktivit pro děti. Tábory se realizují ve skupině 15 dětí a jsou určeny především od 6 do 15 let.

Veškeré další informace je možné najít na webových stránkách Sladovny, kde je ke stažení také přihláška. Pro více informací je možné kontaktovat přímo galerijního pedagoga Tomáše Novotného (Tel: 773 623 929, e- mail: tomas.novotny@sladovna.cz).

 

 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.