Přihlášení

Aktivní prázdninové dny

15. 8. 2019 | Hanka Šefránková | Diskuze (0) | Neziskovky

Prázdniny jsou za polovinou a děti z NADĚJE mají za sebou pár povedených akcí a těší se na další. Počasí nám celkem přeje a tak jsou připraveny aktivity i mimo prostory kluboven.

Na první prázdninový den jsme připravili pro děti již tradiční akci „Hurá na prázdniny“. Konala se v Purkraticích a byla plná kapek vody. Vzduchem létaly balónky na vodu, jak se děti snažily plnit různé disciplíny, probíhaly slalom, proskakovaly vaničkami s vodou. Hlavním cílem bylo den plný sluníčka si užít a pořádně se naladit na prázdniny. Domů jsme docházeli příjemně unaveni, s láhví pití a mokří, aby nás sluníčko po cestě nevysušilo. 

Společnými aktivitami dalších dnů byly hry na Výstavišti a u Domovinky. Hrály se hry s lanem, míčem nebo také hry z dřívější doby: „Cukr, káva, limonáda, čaj, rum, bum!, Kuba řekl, Tečka, čárka, aj.“

Povedl se i výlet do Putimi do Zvířátkova k manželům Kozákovým, který si děti velmi užily, i když se některé děti obávaly hadů a pavouků. Děvčata na klubovnách absolvovala další ze svých „Dívčích dnů“, kdy se mají možnost nalíčit, učesat a nalakovat si nehty za pomoci pracovnic. Pro chlapce, ale ve finále nejen pro ně, jsme měli objednaný program ve Sladovně, interaktivní výstavu o fotbalu. Zde jsme strávili téměř tři hodiny! Na středisku Svatoplukova v NZDM Ostrov proběhl další turnaj ve stolním fotbálku a novinkou dalšího týdne byla diskotéka pro zájemce o tanec. Proběhlo i několik prázdninových tvoření s dobrovolnicí Elenou. Měsíc červenec jsme zakončili výletem vlakem za kamarády do NZDM ve Strakonicích.

První srpnové dny byly ve znamení vodních sportů. S dobrovolníkem Jirkou jsme si v pondělí vyzkoušeli jízdu na paddleboardu na řece U Smetáka. Byla to velmi dobrodružná aktivita, která se moc líbila a všichni si ji několikrát vyzkoušeli. Následující středeční aktivitou byl pěší výlet s  plaváním v řece Otavě. Počasí nám moc nepřálo, sluníčko se schovávalo chvílemi za mraky, ale od koupání děti neodradilo ani pár úvodních kapek. Do konce prázdnin nás čeká ještě výlet do ZS Makov u Čížové, další Dívčí den, fotbalové turnaje, fáborkovaná za pokladem a akce s ohněm a špekáčky „Loučení s létem“. 

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.