Přihlášení

Biograf v Písecké Diakonii konečně běží

20. 3. 2017 | Petr Hladík | Diskuze (0) | Neziskovky

V roce 2016 se Diakonie Písek zapojila do projektu „Plníme přání seniorům“, který zaštítila Společnost SODEXO ve spolupráci s projektem SEN SEN konta bariéry, Asociací poskytovatelů sociálních služeb, Diakonií a dalšími. Cílem bylo vybudování Biografu pro seniory z Diakonie i domu s pečovatelskou službou na Jiráskově nábřeží.

S ohledem na rekonstrukci objektu DPS, který byl kolaudován 22.12.2016 a slavnostně otevřen v lednu 2017 se zprovoznění kina protáhlo, i díky hrozbě chřipkové epidemie, až do února, ale o to větší byla radost diváků. Kromě testovacího provozu mezi Vánoci, kdy se jednalo o nějakou tu pohádku, byl v únoru pravidelný provoz zahájen filmem pro pamětníky, Dívka v modrém. Od této doby jsou pravidelně 2x týdně promítány filmy pro pamětníky a bakalářské příběhy. Využití biografu plánujeme samozřejmě nejen pro promítání filmů, ale i pro prezentace fotografií a zajímavé přednášky.

 

Tímto chceme dodatečně moc poděkovat firmě SODEXO za úžasný projekt a také všem dárcům, kteří svými dary přispěli k jeho realizaci. Principem celé akce bylo získat 50% skutečných nákladů projektu s tím, že firma SODEXO věnovala zbývajících 50% z vlastních zdrojů.

Za tým Diakonie Písek

Petr Hladík

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.