Přihlášení

Dobrovolníci v Písku

15. 4. 2016 | Petr Hladík | Diskuze (0) | Neziskovky

Partnerské město Deggendorf má již 16 let propracovaný systém práce s dobrovolníky. Ve středu 13.4 přišli nejen besedovat, ale také se podívali do některých píseckých neziskovek, kde jsou velmi aktivní dobrovolníci.

Dobrovolníci z Deggendorfu navštívili Diakonii Písek.

Ve středu 13.4 dopoledne navštívila skupina dobrovolníků z bavorského Deggendorfu Diakonii ČCE – středisko Blanka v Písku. Není to náhoda, ale pozvání vzešlo od pracovnic střediska, které se dobrovolníkům ve středisku věnují a navštívily partnerské město na podzim loňského roku. Po příjezdu z první návštěvy byly velmi nadšené, vyprávěly o systému, který deggendorfská radnice zavedla, a když se připravovala návštěva do České republiky, stáli jsme o to, aby se k nám němečtí dobrovolníci také přišli podívat.

Nejen exkurze po středisku, ale i posezení a povídání v zasedací místnosti střediska se neslo ve velmi přátelském duchu. Mám radost z toho, že jsme si dobře rozuměli i přes jazykovou bariéru a návštěva pro nás byla velkým povzbuzením. Proč? No je to jednoduché, cesta k dnešnímu stavu byla i u našich sousedů složitá, museli mnoho věcí vybojovat a nakonec jejich úsilí bylo korunováno úspěchem.

Mám jedno velké přání, abychom i v Písku za pár let mohli říci, tohle se nám podařilo, máme spoustu dobrovolníků, koordinátora, radnice je této práci nakloněna nejen slovy, ale i skutky.

Na závěr chci poděkovat organizátorům setkání i dobrovolníkům z Deggendorfu, že nás navštívili a byli ochotni se podělit o své zkušenosti.

Fotogalerie k článku


0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.