Přihlášení

Dopoledne do knihovny a odpoledne odlet do Purkratic

27. 4. 2019 | Hanka Šefránková | Diskuze (0) | Neziskovky

V úterý 30.4. se chystají v NADĚJI dvě akce. V dopoledních hodinách jdou děti ze všech předškolních klubů na lekci do knihovny za lektorkou Štěpánkou. Na tuto lekci si děti musely nějaký čas počkat a čeká je velká změna. Stará knihovna byla zavřená a těšíme se na nové prostředí dětského oddělení v nové knihovně.

Ústředním tématem bude pohádka O kohoutkovi a slepičce, shrnutí velikonočních tradic, zopakujeme si, že duben je měsíc bezpečnosti a s tím souvisí dopravní předpisy a dopravní prostředky, povolání policajta a řidiče,což bude tématem pro chlapce a aby nepřišla zkrátka ani děvčata, dojde i na tanec, jelikož bude po Mezinárodním dni tance. Jistě si povíme i něco o tradici pálení čarodějnic. A na toto téma naváže odpolední program pro děti a jejich rodiče, který se bude konat v Purkraticích. Je připravena tvořivá dílna a děti si vyrobí čarodějnici. A jako všude v Čechách v předvečer prvního máje zapalují lidé ohně a tančí kolem nich, tak i v Purkraticích si rozděláme s dětmi oheň.

Přeskakovat plameny nebudeme, ale zajistíme obřad, který se nazývá „pálení čarodějnic“.  a upálíme klubové ekologicky zpracované čarodějnice, které děti vytvoří při rukodělných aktivitách na čtyřech střediskách. Posledním bodem programu bude opékání špekáčků. Tak si je nezapomeňte přinést!

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.