Přihlášení

DRACI VE SKALÁCH – Drak se ztratil, hledá se drak! – akce podporující soužití dětí z dětského domova Písek a obyvatel obce Skály

14. 9. 2016 | Martin Zborník | Diskuze (0) | Neziskovky

Draci ve Skalách - ŠVAGR z.s.

V sobotu 17. září ožijí Skály u Protivína již po 9. v řadě tradiční slavností Draci ve Skalách. V letošním roce naváží pořadatelé z Letního domu, ŠVAGRa a dětského domova Polárka v Písku na minulé ročníky a tak na návštěvníky čeká speciální drak, na jehož výrobě se opět podílely děti z píseckého dětského domova. „Letošní zajímavostí bude téměř 20 metrů dlouhý drak se speciálními efekty, láká návštěvníky Andrea Blahovcová z Letního domu. „Draka bude ale nejdříve potřeba najít. Chtěli jsme tak dětem připravit napínavější začátek, s malou detektivní zápletkou“, dodává Andrea.

V rodinné buňce, jak se v současnosti říká původní školce ve Skalách u Protivína, žije již skupina dětí z píseckého dětského domova. Tato komunitní akce je mimo jiné oslavou vzájemné dobrého soužití místních občanů a dětí vyrůstajících v dětském domově, kterou si také pochvaluje starostka obce Pavla Poláčková. Na akci se potkají jak místní obyvatelé, tak děti a dobrovolníci z řad pořádajících organizací Letní dům a ŠVAGR včetně tet z dětského domova Písek, kteří se v průběhu celého roku starají o tyto děti.

„Přípravy slavnosti vyvrcholí v pátek během dne, kdy s dětmi budeme pracovat na zdobení draka a také připravovat kostýmy na slavnost, říká Martin Zborník se spolku ŠVAGR, které s dětským domovem dlouhodobě spolupracuje.

„Slavnost zahájí ve 13:30 tvořivé dílny, určené především pro děti. Kromě tvoření masek do průvodu a líčení na obličej budou moci děti vyzkoušet své štěstí na pouťové střelnici, vybarvit si dračí pohlednici nebo vyrobit ozdobu do průvodu. Po 15. hodině se pak vydáme hledat ztraceného draka. Pokud se nám ho podaří najít, vydáme na jeho počest průvodem do sousedních Budičovic, kde shlédneme pohádku Moudrý rádce divadelního souboru Studna. Na zahradě dětského domova pak bude pro děti připravena hostina, kterou daruje firma Sodexo, s.r.o. Slavnost završí ohňostroj,“ doplňuje Martin.

Program sobota 17. 9. 2016:

13:30 TVOŘIVÝ JARMARK Dílna masek, střelnice, štěstíčka, pohlednice, ozdoby a mnohé další

15:00 PŘILETÍ LETOS DRAK? Velkolepý dračí průvod do přilehlých Budičovic. Skočný hudební doprovod kapela Pestrý pes

16:30 DIVADLO STUDNA Vyhlášená loutková taškařice a jejich velkolepý kus Moudrý rádce

18:00 DRAČÍ HOSTINA Obvyklé pohoštění – zdarma pro dětské účastníky průvodu.

19:30 OHŇOSTROJ Jiskřivý zážitek ve Skalách na návsi u rybníka.

 

Vstupné dobrovolné
změny v programu možné


Fotografie z minulých ročníků naleznete na www.svagr.net (201520142010) a www.letnidum.cz

Video ze 4.ročníku Draků ve Skalách je ke shlédnutí zdeFacebook události Draci ve Skalách 2016


Slavnost je každoročně realizována Letním domem, z.ú. ve spolupráci se spolkem Švagr, spolkem Polárka. Slavnost podporují obec Skály, Sodexo s. r. o., Státní fond kultury České republiky, Nadace Umění pro zdraví. Nadace KONABO. Na financování projektu se podílí také Město Písek.

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.