Přihlášení

Děti z NADĚJE potěšily obyvatele Seniorského domu

11. 11. 2014 | Redakce PS | Diskuze (0) | Neziskovky

Písek, 10.11.2014 – „Kam dneska jdeme? Budou tam babičky, a kolik dědečků?“ To jsou otázky, které kladou děti hned ráno při příchodu, když je čeká vystoupení. Děti z předškolního klubu Margaretka z Nábřeží navázaly již v předešlých letech spolupráci se seniory Pečovatelské služby na Topělecké, v Diakonii Blanka a v nemocnici na oddělení sociálních lůžek. V letošním roce si děti opět připravily pro seniory program a svá vystoupení si připravily i děti z předškolních klubů Chaloupka ze střediska Svatoplukova a z klubu U rybníčku ze střediska Purkratice.

Jedná se o vystoupení dětí ve věku 3 – 6 let, pásmo s básničkami s podzimní tematikou, písničkami a aktivizačním programem dětí a klientů zaměřeným na smysly, vzájemnou komunikaci a jemnou motoriku. Plánovaná délka programu je 45 minut, a odvíjí se od zájmu dětí a seniorů.

V pořadí již třetí podzimní vystoupení dětí proběhlo v pondělí 10.11. v 10h. Tentokrát se děti vypravily do Seniorského domu Kočí v Čelakovského ulici. I přesto, že zde všechny děti byly poprvé, své vystoupení zvládly na jedničku. Zazněly básničky, písničky s kytarou a také se pracovalo.

Děti ukazovaly, jak ony říkají „babičkám a dědečkům“, různé aktivity na jemnou motoriku ruky. Někdo přemisťoval fazole z misky do lahvičky, jiný zase kleštěmi na cukr vlašské ořechy. Chlapci a dědečkové šroubovali velké matice na šrouby, děvčata a babičky navlékaly různé korálky na šňůrky, kostičky s dírkami na špejli. Děti i senioři vzájemně komunikovali, vyměňovali si aktivity, pomáhali si.  Nechyběla ani práce s kolíky na prádlo či hledání vhodných otvorů v destičce pro dřevěné spojovací kolíky různých průměrů, kterými se spojuje nábytek.

Děti předškolních klubů NADĚJE byly nadšené z pozornosti, potlesku po vystoupení a z dárku v podobě obrázku Mikuláše vytvořeného technikou lepení kuliček z krepového papíru. Doufáme, že se zase brzy uvidíme.

 

Více informací:

Hana Šefránková, vedoucí střediska Nábřeží, vednabrezi.pisek@nadeje.cz, 775 889 706

Více informací o pobočce Písek: www.nadeje.cz/pisek

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.