Přihlášení

Nabídka preventivních aktivit pro školy v rámci projektu Prima třída

12. 10. 2012 | Lenka Koryčanová | Diskuze (0) | Neziskovky

Arkáda - sociálně psychologické centrum, o.s. realizuje projekt Prima třída. V rámci tohoto projektu školám nabízíme preventivní aktivity.

Prima třída

Prima třída je název projektu zaměřeného na prevenci rizikového chování na základních a středních školách. Realizuje jej Arkáda - sociálně psychologické centrum, o.s.

Naším cílem je:

  • Vést žáky k zamyšlení nad užíváním návykových látek, zejména kouřením a nadužíváním alkoholu, probudit zájem o zdravý životní styl a rozvíjet dovednosti ke zdravému sebeprosazení.
  • Pomáhat třídním kolektivům, které se potýkají s potížemi jako nesoudržnost skupiny, konflikty, agresivita, vyčlenění neoblíbeného spolužáka apod.
  • Rozvíjet pozitivní klima ve třídách.

V rámci projektu nabízíme následující programy:

Ušij si to na tělo

Program je tematicky zaměřen na kouření a nadužívání alkoholu. Cílovou skupinou jsou žáci 2. stupně ZŠ a studenti SŠ. Jedná se o 5 lekcí vždy na dvě vyučovací hodiny, pro účastníky je navíc připraven pracovní sešit obsahující aktivity a techniky programu.

Nenech se otrávit

Aktivita poskytuje první pomoc problémovým třídním kolektivům a je určena žákům od 4. třídy ZŠ a studentům SŠ. Délka se odvíjí od závažnosti potíží třídního kolektivu - jedná se tedy o 5 - 7 dvou hodinových setkání. Podmínkou realizace programu je přítomnost třídního učitele nebo metodika prevence.

Nabízené aktivity jsou pro školy zdarma.

Pokud máte o některou z aktivit zájem, kontaktujte nás na telefonním čísle 382 211 300.

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.