Přihlášení

Pomáhejme trochu jinak…

27. 2. 2014 | Redakce PS | Diskuze (0) | Neziskovky

Každý z nás může pomoci svému bližnímu v neštěstí, nemoci, nouzi… I mezi námi jsou lidé, kterým činí radost pomáhat druhým, přinést do jejich života pomoc, světlo, naději. Pocit, že nejsou se svou bolestí sami. Pomoci může opravdu každý, stačí si jen vybrat …. Jednou možností pomoci je pletení obvazů pro malomocné v Africe. Je to nenáročná, časově neomezená činnost, vhodná pro každý věk.

K pletení je potřeba bílá příze Sněhurka a jehlice č. 2 (pozor, aby jehlice nemazaly pleteninu). Plete se po obou stranách hladce a oba konce se musí zapošít. Šířka obvazu je 30 nebo 25 ok včetně okrajových; 1 klubko = 1obvaz o délce zhruba 1,5m. Upletené obvazy se od našich šikovných pletařek posílají do Brna. Zde je Nadace Sv. Františka z Assisi posílá společně s ostatním zdravotnickým materiálem do Afriky do leptosáriií. Přízi pro pletařky bude zajišťovat naše charita.Oslovujeme především ženy, přihlaste se prosím a pomáhejte s námi!!!
 

Další zajímavou a nenáročnou formou pomoci je sběr použitých, orazítkovaných poštovních známek z pohlednic a dopisů. Tato akce probíhá také celoročně. Všechny nasbírané známky se soustředí v německém Schonstattu. Tam dochází k jejich třídění a uspořádávání podle různých požadavků a kritérií německých filatelistických společností, od kterých se známky dostávají dále k samotným sběratelům. Za takto získané peníze jsou pořizovány různé potřebné věci pro misijní oblasti (např. 1 známka = 1 krajíc chleba, 100 známek = 1 injekční stříkačka; 200 známek = 1kg sušeného mléka; 300 známek = oběd pro 10 dětí ve školce). Spolupracujeme s farností Klokoty.
Známky neodlepujte, pouze je vystřihněte s okrajem cca 1 cm.

Sbíráme také dioptrické brýle. Pokud je již sami nepoužíváte, leží bezúčelně založené někde na dně zásuvky, či skříně, můžete jejich darováním pomoci těm, kteří si nemohu brýle sami koupit.

Pokud se chcete zapojit do našeho projektu „Pomáhejme trochu jinak,“  rádi Vám podáme bližší informace v kanceláři charity v prostorách Latinské školy Milevského kláštera.

Známky a brýle k nám můžete přinést každé pracovní odpoledne, nejlépe po tel.domluvě, v případě naší nepřítomnosti lze toto zanechat naproti na děkanství (v klášteře) u paní Dvořákové.

Všem, kteří se rozhodli pomoci děkujeme!

„Dotkněme se umírajících, chudých, opuštěných a nechtěných s milosrdenstvím, jímž jsme byli všichni obdařeni, a neostýchejme se konat pro ně věci s pokorou a láskou.“ Matka Tereza

 

Farní charita Milevsko

U Bažantnice 561

mob.: 730 811 950

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.