Přihlášení

Pomozte lidem bez domova přečkat mrazy, díky Vám mohou snadněji přežít

8. 2. 2019 | Martina Zachatová | Diskuze (0) | Neziskovky

Představte si, že je venku minus 10 stupňů celsia, je vám zima, nemáte se kde vyspat, umýt, nemáte kam jít. Že je to děsivá představa? A právě toto jsou problémy, které řeší aktuálně lidé bez domova. Nebuďme k našim spoluobčanům lhostejní a pojďme jim pomoc.

Velké mrazy, které vládnou celému Česku v posledních dnech, nejsou pro lidi bez přístřeší příznivé, je pro ně důležitý dostatek jídla, teplé vrstvené oblečení, dostatek spánku. Nepotřebují mnoho, pomoc jim můžete i částkou, která je pro Vás nepatrná, ale pro ně je často zdrojem přežití v třeskutých mrazech. Například nocleh v Noclehárně Města Písek stojí 30 Kč, instantní polévka 30 Kč. Rádi bychom také poděkovali paní, která darovala 500 Kč na ubytování pro lidi v nouzi.

Pomoc můžete předat osobně v Oblastní charitě Písek, Bakaláře 43/6, Písek, rádi se s Vámi setkáme, případně podáme bližší informace.

Buďme pozorní a vnímaví ke svým spoluobčanům, buďme solidární. Lidská solidarita nám dává víru, že svět je plný lidí, kteří umí pomáhat, umí podat pomocnou ruku. Pomoc můžeme jednou potřebovat i my sami.

„Jedním z nejkrásnějších zadostiučinění v životě je, že kdykoli se upřímně snažíme pomoci jinému, pomáháme i sami sobě.“ (Ralph Waldo Emerson)

Zdroj: https://citaty.net/citaty-o-pomoci/

Autor: Martina Zachatová

 

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.