Přihlášení

Předškolní klub Margaretka NADĚJE

4. 1. 2015 | Redakce PS | Diskuze (0) | Neziskovky

vystoupení dětí v Diakonii Blanka

Zveřejňujeme tiskovou zprávu Střediska NADĚJE – Nábřeží.

V září 2014 proběhl zápis do předškolního klubu Margaretka, kdy nastoupilo 13 dětí. V průběhu času se počet dětí ustálil na pravidelné docházce deseti dětí, dvě děti nastoupily od prosince do klasické mateřské školy.

Od září 2014 spolupracujeme s městskou knihovnou v dětském oddělení. Jednou měsíčně navštěvujeme s dětmi knihovnu a interaktivní formou děti sdílí zážitky s pohádkou. S pohádkou se děti seznamují v předškolním klubu v průběhu celého měsíce různými aktivitami od rukodělných, rozumových až po poznávací a pohybové. Děti pak v knihovně mají větší jistotu a mohou pohádku i převyprávět samy.  Od září si děti v knihovně zopakovaly a prožily klasické pohádky – Boudo, budko, O veliké řepě, Princezna na hrášku a Perníková chaloupka. V knihovně mají pro děti vždy připravený hodinový pestrý program vztahující se k dané pohádce. 

V říjnu jsme navštívili s dětmi dopravní hřiště u Václava, kde se dětem vždy velmi pěkně věnuje pan Vojtěch Košičár.

V průběhu dní se děti věnují přípravě na školní docházku, počítají, učí se barvy, malují, vyrábějí, tancují, zpívají a cvičí, skládají puzzle, hrají různé hry, rozvíjí svoji osobnost, připravují nová pásma na vystoupení.

Navázali jsme na spolupráci z loňského školního roku. Opět jsme začali chodit za seniory na vystoupení. Několikrát jsme navštívili Diakonii Blanka, Pečovatelskou službu na Topělecké, nemocnici a nově i Seniorský dům v Čelakovského ulici. Děti se na setkání velmi těší, připravují si pro seniory básničky a písničky. Pak společně se seniory „pracují a tvoří“. Aktivity jsou většinou zaměřené na jemnou motoriku ruky a tvoření zase na spolupráci dvojic.

Dalším zážitkem byl muzikál Čert Makrela, na který nás pozvaly děti ze ZŠ J.K. Tyla. Některé děti se ze začátku bály, ale když zjistily, že čerti jsou jen děti a peklo jenom „jako“, tak si představení velice užily.

Za to prosincová Mikulášská besídka s dvěma čerty, andělem a Mikulášem byl u některých dětí test odvahy.

Návštěva muzea s prohlídkou vánočních obrázků a pohlednic, s adventním programem a ručními dílnami, kde si děti vyrobily ozdoby ze včelího vosku, byla příprava na nadcházející vánoční svátky. Vánoční atmosféru do předškolního klubu nám vneslo i donesené cukroví od maminek a koledy na vánoční besídce, kde si děti dotvořily vánoční přání a dolepily barevné řetězy na stromeček.

A nejen na prosincových besídkách se děti loučily s přáním:

 

Přejeme všem od srdíček,

chvíle klidu v záři svíček,

pohodu, usměv na tváři,

v novém roce ať se vše daří.

Pohodové Vánoce přejeme Vám,
ať na Štědrý večer není nikdo sám.

 

Více informací:

Hana Šefránková, vedoucí střediska Nábřeží, vednabrezi.pisek@nadeje.cz, 775 889 706

 

Více informací o pobočce Písek: www.nadeje.cz/pisek

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.