Přihlášení

S tím správným týmem dokážete i nemožné

4. 3. 2021 | Martina Zachatová | Diskuze (0) | Neziskovky

Tato doba je nelehká pro nás všechny. O to víc, když máte udržet v chodu pečovatelskou službu a neponechat klienty jejich osudu.

Navíc již v průběhu týdne víte, že počet klientů výrazně převyšuje počet pečovatelek. Na malou chvilku propadnete nostalgii a zavzpomínáte na staré dobré časy, kdy rozpis služeb uděláte s předstihem a prožijete pohodový víkend.

Najednou je tu víkend, na něž jste se vždy těšili, ale vy si jej neužijete, neboť s obavou sledujete telefon, kdy zazvoní. A věřte, on zazvoní a na druhém konci se ozve hlas vaší kolegyně s tím, že dalších několik dní nebude k dispozici. Chvíli sedíte jako ve snu, něco vám našeptává, že teď, teď to již určitě nelze zvládnout. Ale pak zavoláte svému týmu a z úst kolegyněk se ozve ona nejskvělejší věta dne: „My to zvládnem, lidičky v tom nenecháme!“  A vy víte, že pokud máte kolem sebe skvělý tým a štěstí na dobré lidi, situaci zvládnout lze, ať již v tyvekách či bez nich.

V minulém měsíci jsme pečovali o nemocné klienty, jejichž rodiny byly v karanténě, případně byli bez rodiny a neměl o ně kdo pečovat. Bylo potřeba zajistit péči komplexní.  A co znamená slovo komplexní u nás na charitě? Podělíme se o náš příběh.

Ráno pečovatelka dojede za klientkou, nejprve vypustí slepice, následně jde pečovat o klientku, umyje ji, pomůže obléknout, uvaří snídani, umyje nádobí, dá vyprat prádlo. Než odjede, nasype slepicím zrní a zajistí krmení psovi a kočce. Vrací se na oběd, opět provede hygienu, pomůže s přípravou a podáním oběda, pověsí prádlo a odjede. Při třetí návštěvě posbírá vejce, spočítá a zažene slepice do kurníku, připraví a pomůže s podáním večeře, umyje klientku, převlékne do košile a uloží ke spánku. Někomu se to může zdát, že to není naše starost, ale jednoduše i hospodářství je spjato s našimi klienty a vy máte vždy na výběr. A pak jedete domů a víte, že váš výběr byl správný. Klientka, ale i její hospodářství je zajištěno a cestou přemýšlíte, jaký bude další den a o kolik bude stav klientky lepší, kolik slepice snesou vajíček…

Tato doba je nelehká pro nás všechny, ale u nás v pečovatelské službě jsme hrdi na to, že máme jeden druhého a můžeme se o sebe opřít a navíc vše řešíme s klidem a s úsměvem. Věřte, že všechny situace vás někam posunou, ať jsou již smutné, nebo veselé, s naším týmem pečovatelské služby se zasmějete a nedáme vám prostor zažít nudu. 

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.