Přihlášení

Vezměte si své DOMA 8. října 2018 do práce a podpořte MOBILNÍ HOSPIC ATHELAS PÍSEK

27. 9. 2018 | milada štojdlová | Diskuze (0) | Neziskovky

Domácí hospic ATHELAS se letos zapojil do celorepublikové kampaně mobilních hospiců „Doma.“ a oslovuje tak širokou veřejnost. Mobilní (domácí) hospice provázejí nevyléčitelně nemocného člověka v závěru jeho života. Přinášejí do domácnosti odbornou zdravotní péči, informace a podporu. Pomáhají rodině zvládnout péči o jejich blízkého tak, aby ho mohl strávit doma se svými blízkými.

 

Pondělí 8.10.2018 je den, kdy začíná týdenní kampaň pro mobilní hospice. V tento den si lidé v Česku berou své papuče (bačkory) do práce. Den, kdy je facebook a instagram zaplněný fotografiemi s hashtagem #papucovyden. Den, o kterém se píše, o kterém se mluví, a který je vidět. Den, kdy umíme vysvětlit, proč mnozí z nás vypadají tak netradičně. Den, který má smysl, protože předává poselství.

 

Zapojte se tedy i VY a přizvěte vaše kolegy, kamarády a všechny, kdo chtějí změnit povědomí o umírání v České republice. Upozorněte, společně s námi, na to, že umírat doma je možné a že existují služby, které nabízejí doprovod. Odborný i lidský. Sdílejte vaše fotografie z happeningu na FB události Papučový den nebo na instagramu s hashtagem#papucovyden a sledujte, jak papuče mění svět.

 

Domácí hospic ATHELAS

je církevní nezisková organizace, která vznikla v Písku v prosinci roku 2014 jako samostatný subjekt – středisko Diakonie a misie Církve československé husitské.

Jejím hlavním cílem je poskytovat péči, pomoc a podporu pacientům, kteří se nachází v pokročilé nebo konečné fázi onemocnění (tzv. terminálním stádiu onemocnění), a kteří si přejí péči v domácím prostředí a umožnit tak důstojně a v kruhu své rodiny a přátel prožít poslední etapu svého života.

V současnosti tato služba není hrazena zdravotními pojišťovnami. Organizace je tedy odkázána na financování z darů a veřejné podpory.

 

Kampaň DOMA. informuje a ukazuje, že DOMA to jde. Představuje možnosti péče o svého blízkého a snaží se vrátit umírání domů.

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.