Přihlášení

Výbor dobré vůle zajistil zdravotnický materiál a pomůcky

28. 1. 2019 | Martina Zachatová | Diskuze (0) | Neziskovky

Charitní ošetřovatelská služba poskytuje domácí zdravotní péči lidem nemocným a umírajícím. Služba nejenže je hrazena z veřejného zdravotního pojištění, ale je velmi potřebná a žádaná. Bohužel se již delší dobu potýká s překážkami v podobě nízkých úhrad pojišťoven za výkony, které jsou zcela nedostatečné a nepokrývají nutné náklady.

Zdravotní sestry Oblastní charity Písek přinášejí do rodin nejen svou profesionalitu, ale i dobré slovo a pohlazení. Jejich hlavním úkolem je zlepšit či udržet zdravotní stav nemocných. V případě umírajících dokáží zajistit důstojný a klidný závěr životem nejen jim, ale i jejich pečujícím rodinám a blízkým.

Protože se počet klientů neustále zvyšuje, potřebuji zdravotní sestry dostatek kvalitního zdravotnického materiálu a pomůcek, který nám poskytuje formou dotace Výbor dobré vůle. Nadace Olgy Havlové podporuje nestátní neziskové organizace v oblasti zdravotní, sociální, humanitární a vzdělávací, pokud směřují k důstojnému začlenění lidí se zdravotním postižením, opuštěných dětí, nemocných a starších občanů. Jsme velmi vděčni, že Výbor dobré vůle podporuje naši činnost, díky nadaci můžeme zajistit svým klientům potřebný komfort a zdravotním sestrám umožňuje odvádět kvalitní práci. Děkujeme.

Neopomenu připomenout slova Olgy Havlové, kde celým svým srdcem vystihla hodnoty její nadace:

„Náš záměr je jednoduchý – pomoc postiženým tak, aby si mohli pomoci sami. Nerozdáváme milosrdenství, ale pomoc, která lidi často v přeneseném slova smyslu – postaví na nohy. Zatím pomáháme tam, kde je to nejvíce potřeba,“ Olga Havlová, rozhovor pro noviny 1990.

Autor: Martina Zachatová

Zdroj: https://www.vdv.cz/

 

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.