Přihlášení

Vzácná návštěva na dia táboře Štědronín

29. 7. 2022 | Zdenka Staňková | Diskuze (0) | Neziskovky

Od roku 2016, kdy na dia tábor přijel legendární hokejista Jaromír Jágr, jsme přivítali další významnou osobnost českého sportu. Přijela za námi Anna Fernstädtová, skeletonistka, která reprezentovala ČR na Olympiádě v Pekingu 2022 a umístila se na 7.místě

Mnozí jistě zaznamenali v tisku, že této reprezentantce byla 10 dní před olympiádou diagnostikována cukrovka. Ani tato zpráva ji nezastavila. Měla štěstí na diabetologa. S MUDr.Klárou Sochorovou, IKEM Praha a zároveň lékařka na dia táboře vše zvládly, jak to nejlépe šlo. Během olympiády si vyměnily tisíce zpráv, kdy řešily glykemie, stravu, výživové hodnoty potravin, výkyvy v glykemiích, počasí, vysokou nadmořskou výšku závodů, spoustu věcí Anička přiznala, že netušila, co dělá s cukrovkou stres, jak se na zdravotním stavu podílí adrenalin.

Anička s spolu se svou doktorkou Klárou uspořádaly pro děti besedu, která byla velice zajímavá. Pro děti je to úžasná motivace – i s cukrovkou lze vrcholově sportovat!

 

Z Aničky Facebooku:

Dia – tábor Díky za pozváni, byl to včera úžasný den! Vidět tolik děti s cukrovkou, pokecat si o tom, zažít cukrovku jako něco úplně normálního, to bylo skvělý! Příští rok (doufám) na cely týden.

 

Anička je milá,společenská, mladá žena. A i jí velice pomohlo setkání s tolika dětmi – diabetiky a povídat si s nimi. Byla na táboře celý den cestou do Šumperka, kde žije a trénuje. Na diatáboře jí totiž všichni rozumí. Budeme jí držet palce a se těšit na další setkání!

 

Na fotce je Anička v černém triku.

 

Zdenka Staňková

Diacel Písek

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.