Přihlášení

Z bezmoci dokážeme udělat moc

2. 4. 2021 | Martina Zachatová | Diskuze (0) | Neziskovky

Pečovatelská služba dochází ke klientovi, který potřebuje všestrannou pomoc. Nejprve jsme klientovi vyřídili příspěvek na péči a zahájili pečovatelskou službu, následně jsme zjistili, že chybí oblečení, povlečení, ručníky, žínky. Pokud jste čistý a máte co na sebe, je to příjemné, ale pokud nejsou zajištěny další fyziologické potřeby, pak je problém, zvláště pokud vám kručí v břiše.

V tomto týdnu přišla prosba o pomoc prostřednictvím facebooku, obrátila se na nás paní, která žije ve společném objektu a je s několika dalšími lidmi v karanténě. Z jedné pomoci se stala pomoc hned pro několik lidiček v nouzi.

Středisko pomoci zajistilo chléb, rohlíky, konzervy, těstoviny, rýži, mouku, vajíčka, mléko a další. Dobrovolnické centrum, kolegyňka Michaela Homolová zajistila ve spolupráci s dobrovolníky potraviny, které hned ve čtvrtek byly dovezeny do objektu a domluvila i následný závoz potravin. Do pomoci se s nadšením zapojily dobrovolnice, paní Vlnová a Matoušová, které v současné době mimo jiné rozváží obědy našim klientům, darovaly povlečení a ručníky. Paní Petrová, do objektu dovezla sbírku potravin od hodných lidiček. Další potravinová pomoc je plánovaná v následujících dnech. Pomoc probíhá za dodržování přísných opatření.

Každý z nás může pomoci, buďme proto ohleduplní k našemu okolí a všímaví, rozhlédněte se kolem sebe a třeba i vy objevíte ve Vašem okolí někoho, kdo potřebuje pomoc. Pokud se tak stane, tak se obraťte s důvěrou na nás, protože my do toho jdeme s Vámi.

 

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.