Přihlášení

Zážitky nejen s mini veverkami

4. 7. 2016 | Hanka Šefránková | Diskuze (0) | Neziskovky

I přes ranní nepříznivé počasí a dešťovou přeháňku jsme se sešli s rodiči a předškoláky na zastávce ČSD u Lesnické školy a nastoupili za již slunečného počasí do vlaku směr Čížová. Po svačině u infocentra na posilnění jsme se přesunuli do záchranné stanice živočichů Makov v Nové Vsi. Zde nás přivítala paní ošetřovatelka Jiřina Račanová. Nasvačení jsme byli a tak jsme šli honem do areálu k voliérám za zvířaty. Paní Račanová řekla dětem o každém zvířeti – jak je tam dlouho, za jakých okolností se do Makova dostalo a jakou má před sebou budoucnost.

U první voliéry nás přivítal krkavec, v další voliéře je Kuba, výr velký, který je v Makově již 21 let, protože je tu od mláděte a neumí si sehnat sám potravu. Děti viděly postižená zvířata jako je luňák velký, který si křídlo upálil o dráty, je zde zajíc, který přišel o oko od sekačky. Dále jsme viděli čápi, mláďata vychovávaná postiženými rodiči, která odlétají s houfy čápů do teplých krajů. Mezi různými ptáky jsme přivítali přírůstek v podobě strakapouda a také bukače velkého, který se snažil maskovat na jedné noze se zobákem vztyčeným vzhůru, aby splynul se dřevěným pozadím, ale my jsme si ho ve voliéře všimli. U vyder jsme tentokrát viděli jen Čikytku, byla zvědavá, co jsme jí přinesli, ale Matýsek asi spal. Všechny děti si mohly vyzkoušet držení sovy Adélky na rukavici. Straka, která umí kašlat a říkat Káča, se nám letos nepředvedla, prý od jara nekomunikuje. Mladé veverky jako obvykle řádily při běhu v kolotoči. Paní Račanová nám ukázala i kojení třech miminek veverek, které si děti mohly pochovat. Po celou dobu prohlídky nás doprovázel kocour.

       Po prohlídce jsme rozdělali oheň a děti si opekly špekáčky. Potom si namalovaly kameny na památku. Děti si též vyzkoušely pocity při strkání ruky do hmatových pytlíků. Někdo se bál, chtěl se nejdříve dívat, kam ruku strká, ale potom se osmělil. V sáčkách však děti něco neznaly, kde by se taky setkaly s ostnem dikobraza. Výlet se moc vydařil, sluníčko nám přálo a děti odcházely spokojené na zastávku ke škole v Čížové, kde nastoupily do autobusu a jely vyprávět zážitky rodičům.

   

Velice rádi se jezdíme dívat na zvířata do záchranné stanice Makov, nedovedeme si představit, že bychom výlet z našeho plánu červnových aktivit vynechali. Tak zase za rok s předškoláky nashledanou.

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.