Přihlášení

Zimní dia tábor BEDŘICHOV 2020

22. 1. 2020 | Zdenka Staňková | Diskuze (0) | Neziskovky

Jak bylo avizováno na plese, hned v neděli 12.ledna jelo 27 dětí z celé ČR na svůj zimní tábor, který opět uspořádal Diacel Písek. Tentokrát se sešli v Horském hotelu Jelínek diabetici z Mariánských Lázní, Starého Plzence, Strakonic, Velké Turné, Prahy, Mníšku pod Brdy, Stříbra, Brna, Olbramovic, Chvaletic, Písku, Temelína, Ždírce nad Doubravou, Jedovnice, Ústí nad Labem a Mladé Boleslavi.

. Každý rok je jiný, letos byl Bedřichov téměř bez sněhu, Začátečníci využili první den cvičnou louku, ostatní víc chodili na procházky. Vedoucí se rozhodli umožnit dětem i tak lyžování, proto je svými auty vozili všechny na výše položený Severák. Došlo i na snowboard, běžky se sestřičkou Markétou, i když za horších podmínek. Nechyběl Babylon v Liberci, bowling, turnaj v piškvorkách, malování triček, i fotbal na slepo a lampionek přání. Už potřetí přijel pan Děkanovský a připravil biatlonový závod. Tábor je především o cukrovce. O diabetologický kvíz se postarala společnost  Promedica, děti psaly opět testík, měly besedu s doktorkou Martou a všechny si vyzkoušely píchat glukagen. Letošní instruktoři byli opět Zdenka, Milan, Karel, a pomáhal Vojta.

  Rodiče i děti byli spokojeni, opět došlo na slzičky při loučení. Velké ocenění se nám ale dostalo o pana Jelínka, majitele hotelu, i personálu. Řekli nám, že tak skvělou skupinu ještě neměli. Chválili nás vedoucí, jaký mají děti program a jak se jim všichni maximálně věnujeme. Byli nadšení i z chování dětí. Proto se máme za rok kam vrátit –:). To nám udělalo obrovskou radost.
 

                                                                Zdenka Staňková, Diacel Písek

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.