Přihlášení

Petice za dostupnost léčiva Ivermektin v ČR pro léčbu Covidu-19

3. 3. 2021 | Pavel Šebelle | Diskuze (6) | Petice

Žádáme a prosíme Lékařskou komoru, všechny zdravotníky a politiky v ČR, aby zajistili českým občanům do českých lékáren dodávky léčiva Ivermectin, abychom ho nemuseli kupovat u veterinářů.

https://e-petice.cz/petitions/petice-za-dostupnost-leciva-ivermektin-v-cr-pro-lecbu-covidu-19.html

Dle zkušeností slovenských lékařů výrazně pomáhá jako alternativní lék při léčbě Covidu-19, úspěšně zabraňuje těžkým průběhům a úmrtím bez větších vedlejších účinků. Lék je pro lidi bezpečný, v zahraničí běžně dostupný, není důvod, aby jste bránili českým občanům v jeho zakoupení na lékařský předpis v českých lékárnách v  době, kdy umírá na Covid-19  i 150 lidí denně.  Příp. zajistěte proti receptu jeho online prodej.

Ivermektin podávali úspěšně i další lékaři. Podle nich byla tolerance léčby  velmi dobrá, nežádoucí účinky minimální, zdravotní stav velké většiny pacientů se po užívání ivermektinu ve spojení s další léčbou dařilo rychle zlepšit natolik, že mohli být z nemocnic propuštěni domů. Ivermektin je levnější než ostatní léky, ale nyní je v ČR obtížně dostupný, protože v České republice zatím není registrovaný. Proto vás prosíme o jeho rychlou podmíněnou registraci a zajištění jeho nákupu pro české občany, aby byl pro všechny, kteří ho chtějí vyzkoušet dostupný. Děkujeme.

0
0

Diskuze k článku +

5. 3. 2021 (12:27)  –  Ondřej Medek

0
0

Ono to s tím Ivermektinem není tak jednoznačné, nejprve by se měli udělat nezávislé studie, jak je v medicíně zvykem. Rozhodně by to neměli lidi jen tak zobat sami. jako vitamíny. Viz např. https://denikn.cz/572584/presvedcive-dukazy-o-ucinnosti-ivermektinu-neznam-rika-slovensky-vedec/ cituji z článku:

„Bylo by dobré, kdybychom se od šamanské medicíny – která byla pochopitelná v březnu 2020 – propracovali ke standardní medicínské praxi, tudíž medicíně založené na důkazech. To lze pouze za pomoci studií, které nás posouvají dál,“ říká Peter Celec, lékař, patofyziolog a molekulární biolog.

Různých preparátů, které se zkouší proti COVID-19 je ve světě více jak 4000, většina z nich se ukáže jako neúspěšná a i ty trochu úspěšné se musí podávat ve správný čas a pod lékařským dozorem.

Odpovědět

5. 3. 2021 (13:45)  –  Pavel Šebelle

0
0

Pane Medek a co je vám do toho co já budu za léky užívat? Vůbec nic. Vy si klidně čekejte na studie.
Je to lék pro lidi schválený 40 let, vyzkoušený, dobře snášený bez vedlejších účinků a má zcela prokazatelné výsledky i při léčení koronaviru. Lékaři, kteří ho používají nemají mrtvé tak jako ti lékaři co potřebují na všechno alibi-studie.
Nevím proč by měl pan Medek a nebo nějaký český doktor lék zakazovat a bránit jeho dostupnosti v českých lékárnách jiným lidem.

Odpovědět

5. 3. 2021 (14:09)  –  Luděk Blaha

0
0

Pan Medek by mohl někomu zabránit požít lék jen tehdy, kdyby se mu podařilo vytrhnout ten lék dotyčnému z ruky.

Odpovědět

5. 3. 2021 (15:03)  –  Pavel Šebelle

0
0

Nemáš pravdu ten lék je pro českého občana nedostupný a není v českých lékárnách díky názorům, které tu šíří pan Medek. Až půjde Ivermektin koupit nebo dostat na předpis v lékárně v Písku, tak mi bude ukradené co si myslí a píše pan Medek.

Odpovědět

5. 3. 2021 (16:49)  –  Ondřej Medek

0
0

No 40 let čekat nemusím, už je tady první seriózní studie a … nic, nepomáhá to. Naštěstí ani neublíží.

https://ct24.ceskatelevize.cz/veda/3278840-vysla-prvni-kvalitni-studie-o-leku-na-covid-ivermektin-pripravek-neskodi-ale-zazrak

Odpovědět

5. 3. 2021 (16:55)  –  Ondřej Medek

0
0

Pane Šebele, mne je taky jedno, jaké věci do sebe ládujete. Já chci hlavně varovat ostatní čtenáře, aby byli k podobným fámám kritičtí, nesháněli takové léky na černém trhu a nebrali nic, co by jim nedoporučil lékař (nebo u volně dostupných přípravků aspoň lékárník). I když je přípravek poměrně neškodný, tak by se neměl brát na něco, co není schválené výrobcem.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.