Přihlášení

Drž hubu a krok!

4. 2. 2016 | Martin Brož | Diskuze (8) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Je tomu pár dní, co můj kolega stavař Pepa Krajc, napsal článek ohledně toho, jak vidí on využití plochy pro parkování u pošty. Na moji i na jeho hlavu se náhle sneslo několik negativ, co si to vlastně dovoluje kritizovat něco, k čemu se ani nevyjádří na příslušné komisi, jejímž je členem. V první chvíli jsem opravdu nevěděl, co na to říct, nejsem stavař ani architekt, proto jsme také do komise jmenovali někoho, kdo k tomu má za naši stranu nejblíže. Za těch pár dní se mě to ale rozleželo v hlavě a čím dál tím více nad tím přemýšlím.

Dopředu bych rád zdůraznil, že nemám nic proti vybudování parkoviště u pošty, ba naopak to vítám, jelikož v této lokalitě mám i já provozovnu, ale co mně nejde do hlavy, je neustálý tlak na vybudování co nejvíce bytů a domů v lukrativních lokalitách – jako je právě pozemek u pošty nebo pozemek u haly či snad zmiňovaný pozemek v Zeyerově ulici (o kterém již psala strana Svobodných). Přemýšlím nad tím, pro koho budujeme byty a domy, když půlka lidí nemá ani na to, aby si mohla tento byt koupit, či aby na něj aspoň dostala hypotéku. Stejně tak, jako „kdo dostane něco do korýtka“, když zařadíme ten či onen majetek města do nepotřebného. Kdo v našem městě je jen loutkou – a kdo tahá za jeho nitky, aby zvedal ruku tak či onak. Ba ještě hůře, kdo je loutkou loutky.

Otázka za otázkou a skoro žádné odpovědi. Přemýšlím, proč se vše, co se v našem městě začíná dít, schovává za vychytralý název SMARTCITY alias "chytré město", zda jde jen o dotace, které vždy a všude jen „kurví“ trh a poškozují ekonomiku. Nebo to má nějaký hlubší černý záměr, kdy občané nejsou občané, ale jen otroci! Jistě namítnete ANO BUDE LÍP, ale já si to nemyslím. Začínám mít opravdu pocit, že vše, co se začíná dít, je jen předzvěstí toho, že za koblihu vyměníme svou osobní svobodu. Že na každém kroku nám budou velet nadnárodní korporace, že pro normálního člověka, osm hodin pracujícího, nebo pro malého živnostníka tu nebude místo. Hlavně aby pár vyvolených mělo naplněná ta svá pomyslná korýtka. Nejlépe nás všechny očipovat, mít pod kontrolou, a nedej bože, když projevíš vlastní názor, tak hned dostaneš "po držce“ pendrekem!

Přemýšlím nad tím, co vše ještě schováme do Modrožluté knihy, kolik z těch, kteří například říkají, že náměstí se musí předělat, že musíme na náměstí omezit parkovací místa, přijde před občany a řekne: Ano, chci to a nesu za to zodpovědnost! (Tohle brzo jistě uvidíme na besedě s občany). Kolik z nich přijde a řekne: Chceme kamery na každém rohu, či snad chceme SMART CITY, ale jen pro vyvolené! (Již pár měsíců běží první chytrý senzor v Nádražní ulici, ale slibovaná OPEN DATA pro všechny nikde). Přemýšlím, zda občan opravdu jen přijde k volbám, odvolí a tím to pro něj skončí. Zda ta masa lidu jde jen slepě na porážku jak stádo ovcí, nebo jen nemají čas sledovat, co se kolem děje, kvůli tomu, že jejich život je jen otročení, aby se uživili. Bojím se jen jediného, že jim vše tohle dojde, až je bude držet řezník s kudlou pod jejich krkem, jenže pak už bude pozdě.

Co tedy dodat závěrem? Snad jen to, že místo prodávání pozemků developerům se přikláním k návrhu našeho kolegy, a to, že město by mohlo místo prodeje vybudovat přeci jen start-up byty například pro rodiny s dětmi nebo pro maminky samoživitelky. A jsem si vědom, že  jistě bude mnoho připomínek k tomu, že město už jednou stavělo a dopadlo to tak, jak to dopadlo (viz Titanic). Ale také stále věřím, že vše je o lidech a poctiví se tu u nás taky najdou.

Martin Brož

0
0

Diskuze k článku +

4. 2. 2016 (23:50)  –  Karel Kropš

0
0

Tentokrát připojuji svůj souhlas a podporu Martinovi. Obzvlášť za odvážný a pravdiví odstavec:
"Otázka za otázkou a skoro žádné odpovědi. Přemýšlím, proč se vše, co se v našem městě začíná dít, schovává za vychytralý název SMARTCITY alias "chytré město", zda jde jen o dotace, které vždy a všude jen „kurví“ trh a poškozují ekonomiku. Nebo to má nějaký hlubší černý záměr, kdy občané nejsou občané, ale jen otroci! Jistě namítnete ANO BUDE LÍP, ale já si to nemyslím. Začínám mít opravdu pocit, že vše, co se začíná dít, je jen předzvěstí toho, že za koblihu vyměníme svou osobní svobodu. Že na každém kroku nám budou velet nadnárodní korporace, že pro normálního člověka, osm hodin pracujícího, nebo pro malého živnostníka tu nebude místo. Hlavně aby pár vyvolených mělo naplněná ta svá pomyslná korýtka. Nejlépe nás všechny očipovat, mít pod kontrolou, a nedej bože, když projevíš vlastní názor, tak hned dostaneš "po držce“ pendrekem!"

Odpovědět

10. 2. 2016 (18:16)  –  Richard Kába

0
0

Martine, zdá se, že i po tak dlouhé době od zvolení jste stále nepochopil, k čemu komunální politika slouží. Slouží k přerozdělování prostředků nenasytným Žabákům, Jégrům, Yesánkům a obecně všem šmejdům parazitujících na veřejných rozpočtech, kteří vše dělají přeci a proboha jen pro dobro prostého lidu.

Celá komunální (nejen) politika je o utrácení peněz daňových poplatníků – tedy toho zhruba 1,5 milionů lidí v této zemi, kteří vytváří nějaké hodnoty – z těch odvedou daně, zbyde jim 20% a z toho zbytku se platí (mimo potřebných učitelů, hasičů a zdravotníků) především politici, úředníci, bezprecedentně početná opicejní armáda zneužívající pravomoci a buzerující bezdůvodně slušné lidi, sponzorují se za to hordy pijavických neziskovek, jejichž jediným cílem je právě to čerpání peněz pro "bohulibé účely", staví se za to nepotřebná technologická centra zející prázdnotou, obecní bazény, nebo pohřební služby – znemožňující klasickou konkurenci na trhu, fízlovací projekty Smart Cities a další a další naprosté zbytečnosti. A je jedno, jestli se jedná o peníze daňových poplatníků v ČR nebo daňových poplatníku EU – princip i výsledek je stejný a všudypřítomný. Vpodstatě budujeme stále socialismus, jenom soudruzi pochopili, že když je vše státní, tak nikomu nic nepatří, nikdo si ničeho neváží a vede to ke krachu –-- neosocialismus a neokomunismus, který budujeme spolu s EU spočívá v tom, že dáme lidem pocit, že si mohou vydělat a hned jim to zase sebereme a ti blbci nám ten socialismus zaplatí. Tento scénář platí od nejmenších obcí až do kdysi svrchované státy EU. A protože 95% voličů je stádo deprivovaných hovad a navíc cca 80% z nich tímto matrixem živeno, tak se halt nemůže nic změnit a je v celku zbytečné a Donquichotské na to vůbec upozorňovat. Lid buď mlčky souhlasí, nebo je mu to zcela jedno. A ti šmejdi to samozřejmě vědí, takže Svobodní, Piráti nebo pár jednotlivců se může třeba vzteknout a stejně s tím nic neudělá. Volič se uplatí pivem, buřtem, koblihou nebo aspoň fotkou spícího staříka s dýmkou a ta menšina normálních lidí jim bude stejně vyplácet bianco šeky, dokud je to tady ještě bude bavit.

Hezký večer.

RIK

Odpovědět

10. 2. 2016 (21:12)  –  Luděk Blaha

0
0

A to skutečně nemáte strach, pánové? Já už zase ano.
Mám dokonce obavy jen vyslovit, že bych mohl mít důvod ke strachu…

Odpovědět

10. 2. 2016 (21:53)  –  Richard Kába

0
0

Nevím jestli je to absencí pudu sebezáchovy, ale strach nemám. Alespoň o sebe ne. Samozřejmě mám strach o to, jaká budoucnost čeká moje děti, jaký úžasný život jim připravujeme … resp. připravují a my tomu nedokážeme zabránit. Mně nic vzít nemůžou … only from my dead cold hand.

Odpovědět

10. 2. 2016 (21:21)  –  Zbyněk Konvička

0
0

Zdravím Cryo,

cítím velmi podobně věci, které ve svém textu popisuješ a na které upozorňuješ.

1) Dům v Zeyerovce bude bezpochyby podobně lukrativní adresa pro horních několik set Píseckých majetných jako Gregorovka. Parádní místo v blízké dostupnosti centra. Město jej jistě prodalo stavějící firmě s těmi nejlepšími a nejčistějšími úmysly a myslelo v tu chvíli na všechny potřebné – svobodné maminky s dětmi, lidi s nízkými příjmy, seniory, mladé rodiny atd. – taková výstavba je pro každou firmu terno a města se do ní hrnou snad ještě s větší vervou… města totiž nestaví pro jistotu raději žádné bytové domy pro potřebné a odvolávají se na to, že stavět mají firmy a trh si s tím poradí – neporadí!

2) Projekt Smart city ve městě velikosti v Písku mi přijde naprosto legrační (například v řízení dopravy o několika světelných křižovatkách a třemi velkými parkovišti ve městě:))) , ale pouze do té chvíle, než začne o všech občanech sbírat data a s těmi si dělat bůhvíco… o dotování takového systému s peněz daňových poplatníků prostřednictvím města Písku do budoucna ani nemluvě…černá díra na prachy a tunel v přímém přenosu…bychom sledovali nikoliv on-line, ale na živo

3) Velkostrana velkopodnikatele ANO je dnes stejným výtahem k moci jako za dob KSČ či ve neslavně slavných dobách ODS… registry EET to pouze začne, dnes se mluví už dokonce o registrech neplodných párů atd… kde se to zastaví…? to fízlování státu a lezení do soukromí všem…? samozřejmě, že snahy soudruha Babiše jdou směrem k likvidaci těch nejmenších podnikatelů a touze po tom, aby všichni byli co nejdříve zaměstnanci – čím větší korporace, tím lépe … takové ovečky se mnohem lépe ovládají než svébytný a samostatný živnostník…. co si budeme povídat…

Přeju ti, Cryo, na závěr, pevné nervy, svatou trpělivost a ctění pirátských ideálů nejen na jednáních zastupitelstva – práva občanů na maximum informací o věcech veřejných a současně zachování maximálního soukromí pro každého.

Odpovědět

11. 2. 2016 (13:18)  –  Richard Kába

0
0

Co se týče ideálů … jen málokterý politik (čest světlým výjimkám) má morál se odosobnit od svých zájmů a prosazovat myšlenku. Velice často se stává, že politik vstoupí do politiky s hromadou ideálů a je různým způsobem ideově nebo i jinak zkorumpován … začne prosazovat nebo obhajovat něco, u čeho byl do té doby zásadně proti a po nějaké době, může zjistit, že z něj jenom dělali blbce … A těch svatých, kteří se nedají je jako šafránu. A každý nováček to má těžké, jednat odolat lákadlům a jednat uspět v šachové partii se zavedenými a zkušenými hráči, kteří si neberou servítky.

Odpovědět

11. 2. 2016 (21:46)  –  Luděk Blaha

0
0

Nemyslím, že člověk přicházející s ideály v tom kladném smyslu je lehce ovlivnitelný nebo dokonce uplatitelný.
Možná o nějaké idály přichází. Třeba, že většina lidí je čestných, nebo že prosadí správnou věc. Pokud je zmanipulovatelý a zkorumpovatelný, pak tam už takový šel, a ty ideály vyhlašoval jen proto, aby se tam dostal.
Pokud se o někom řekne, že jmenování do funkce třeba vedoucího jej změnilo, nebývá to zpravidla pravda. Dotyčný se nezměnil, spíš zkrystalizoval do svojí pravé podoby a ztratil zábrany. Ubožák politování hodný. Jen.

Odpovědět

13. 2. 2016 (22:56)  –  Pavel Kašpar

0
0

Ahoj Martine, omlouvám se, že reaguji později. Živím se také jenom hlavou a rukama a ne rozkrádáním bruselských milodarů, Toho času na psaní moc nemám, Moc děkuji za pomoc s obranou toho ,,nepotřebného pozemku" v Zeyerově ulici. Snad zde zvítězí zdravý lidský rozum nad developerskou lobby . Strana svobodných občanů, které jsem členem, je zatím nevolená písecká opozice. Již dnes vidíme , že za koblihu , či nějaký ten grošík je už i v Písku možné prakticky cokoliv. Je smutné, že komunální politika ztratila to kouzlo, hledat to nejlepší pro obyvatele města a hledá spíš nějaké ty brebendy pro strany či jednotlivce. A nesmutnější na tom je, že v Písku je až moc lidí, kterým stačí jen bečet, pít vodu a jíst seno.
Ahoj Pavel Kašpar

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.