Přihlášení

Jihočeští Piráti uklízeli Mirovice

8. 10. 2017 | Zbyněk Konvička | Diskuze (5) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Zatímco kampaňový kolotoč pokračuje a všichni vytahují špínu na ostatní, Piráti se raději vydali špínu odstraňovat, 7. října konkrétně do Mirovic.

Jihočeští Piráti se sešli v Mirovicích na náměstí, aby se společně vydali na úklid městečka. Plánovaná trasa, na které uklízeli, začínala na náměstí, vedla kolem plynárny, přes most a směrem ke skále, kde na všechny účastníky čekalo občerstvení v podobě buřtů a limonády. Piráti sesbírali celkem 13 plných pytlů odpadu, který pak také roztřídili a zanechali u plynárny, kde si je vyzvednou technické služby.

Akce se účastnilo celkem 14 lidí, z toho 5 mirovických. Účastníci, kteří přijeli z největší dálky, byli dva studenti z Budapešti. Piráti měli připravenou cenu pro nejlepšího sběrače, nakonec však předali ceny dvě, neboť nepřekonatelné sesterské duo z Mirovic sesbíralo společnými silami bezkonkurenční množství odpadků.

Ágnes Gozstola, která se akce účastnila, z ní byla velmi nadšená. „V Maďarsku jsem se podobné akce jednou zúčastnila, nicméně úklidová akce v Mirovicích byla mnohem lepší. Nešlo totiž jen o úklid samotný, ale také o to, že lidé se po něm nerozešli, společně si popovídali o ohně, najedli se a podělili se o různé zážitky. Atmosféra byla velmi přátelská,“ říká Ágnes, která rozhodně nelituje odpoledne stráveného úklidem.

„Celou akci hodnotím velmi pozitivně, sesbírali jsme velké množství odpadu a akci zakončili opékáním buřtů. Jsem rád, že mnohým lidem není lhostejné, v jakém prostředí žijí a chtějí udělat pozitivní změnu,“ hodnotil celou akci Lukáš Kolářík, lídr jihočeské kandidátky do nadcházejících voleb.

Jana Rohová, jihočeská koordinátorka Pirátské strany

0
0

Diskuze k článku +

9. 10. 2017 (23:30)  –  Luděk Blaha

0
0

Tedy ne, že by na tom nějak zásadně sešlo, ale zaujala mne aktuální situace palců pět ku pěti.
Pět lidí dalo palec dolů. Docela se zdráhám uvěřit tomu, že by se někomu nelíbilo, že se uklízí nepořádek, že se odpadky hodí do pytle a odvezou na skládku. Leda by měl někdo obavu, že sám bude vhozen a vyvezen.
Nejspíš se tu ale promítá i jistá nelibost vůči příslušnosti aktérů.
Na druhém pólu to také není žádná sláva. V okrese je jistě víc příslušnosti a náklonnosti k pořádku. Asi se to tu moc nečte. Také je možné, že ty palce dolů jsou dílem jednoho člověka, který si jen dal práci s různou identitou. Sám jsem nahoru dal dva palce. Jeden pořádku a druhý Pirátům.

Odpovědět

10. 10. 2017 (16:16)  –  Ing. Milan Sedlák

0
0

Pane kolego Blaho, píšete že jste SÁM dal nahoru DVA palce. Jak jste to udělal, prosím pěkně? Předpokládám, že se ty dva palce týkaly JEDINÉHO PŘÍSPĚVKU. Pokud jsem se spletl pak mi to prosím nějak šetrně sdělte.
Trocha humoru snad neuškodí: nedávno době jsem si – SÁM SOBĚ – udělil dvě rudé paprčky. Ano, rudé. A mělo to předpokládanou reakci: další rudí se v mžiku přidali.

Blíží se volby – mám pokračovat? –-- Tak dobře – kolik zelených paprček se v následujících dnech na těchto stránkách objeví? A kolik z nich bude adresovaných ****** –- komu? Nic proti nim nemám, jde mi o principy.

A ještě vážněji – co kdyby nešlo o různé identity ale o různé počítače? –-- Příští týden si to vyzkouším – ale dám samozřejmě vědět – s tím že si ty zelené paprčky nechám administrací odečíst. :--)

Odpovědět

10. 10. 2017 (16:36)  –  Luděk Blaha

0
0

V tomto případě šlo o dvě různé adresy v rámci protokolu tcp/ip. Dál jsem to už nezkoumal.
A při té příležitost jsem zcela vyjímečně dal palec nahoru i sám sobě v předešlém příspěvku, protože se mi na mně líbí, že jsem dal zelený palec jak nastolení pořádku, tak i pořádek nastolujícím Pirátům, neboť to je vlastně totéž!!!
A dám si jej i tady, protože jsem v sobě našel sílu se k té sebechvále přiznat.

Odpovědět

10. 10. 2017 (17:07)  –  Ing. Milan Sedlák

0
0

Takže ze sto sedmnácti
(http://www.piseckysvet.cz/pisecky-hydepark/martin-broz-ceho-se-bojim-kdyz-nespim)
jsou to dnes plné dvě
I tak gratuluji!

Odpovědět

10. 10. 2017 (19:20)  –  Ing. Milan Sedlák

0
0

Je mi to trapné ale nemohu jinak, a tak ještě jednou: – pane Blaho jak mohu docílit (a prosím o jednoznačný a srozumitelný návod) – abych směl odeslat několik identických reakcí na Písecký svět – prostřednictvím píseckých dnes již celosvětově uznávaných – zelených a rudých – paprček.
JEŠTĚ JEDNOU pro jistotu chtěl také MNONÁSOBNĚ (POKUD MOŽNO NEOMEZENĚ) reagovat – a ještě MNOHOKRÁT!
Děkuji a dobrou noc –-- dnes již reagovat nemohu – mám toho ještě fakt moc.

A víte co? Jak tak smolím tuto reakci zjišťuji, že zdejší redakční systém mi absolutně nevyhovuje.

A tak se s vámi všemi z Píseckého světa loučím. Ozvu se tím, že zde zveřejním svůj odhad rozpočtového výhledu na příští volební období. Nejpozději do roka a do dne. :-)

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.