Přihlášení

Lávka Dagmar Šimkové – politická rychlokvaška

3. 10. 2018 | Pavel Kašpar | Diskuze (7) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Kontroverzní stavba, která rozdělila píseckou veřejnost se po slavnostním předání a opětovném uzavření pomalu dokončuje. Myslel jsem, že slavnostní otevírání a stříhání stuh na nedodělaných stavbách je doba někde před rokem 1989.

Kontroverzní stavba, která rozdělila píseckou veřejnost se po slavnostním předání a opětovném uzavření pomalu dokončuje. Myslel jsem, že slavnostní otevírání a stříhání stuh na nedodělaných stavbách je doba někde před rokem 1989. Tenkrát jsme se tomu všichni smáli a ti bystřejší se tomu zasmějí i dnes. Připadá mi to, jako by mne producent filmu pozval na premiéru a deset minut před koncem se v sále rozsvítí a on vystoupí se sdělením, že film dotočí a následně promítne v nejbližším  možném termínu. Nebo kdyby vám prodejce automobilů slavnostně předal váš nový vůz bohužel zatím bez kol nebo volantu.
 
Je smutné, že technologické termíny a lhůty se ohýbají pod tlakem politiků a výsledkem je, že i kolikrát dobrý projekt je nakonec zmetek, který se v blízké době bude nákladně opravovat. Nebylo by rozumnější nechat  dodavatele pracovat, termín přiměřeně posunout a pak dílo představit v plné kráse?
 
Bohužel obdobným způsobem je předávána nová vodárna bez vody i knihovna bez knih, se stavebními buňkami zahalená v lešení.
 
Je to takové malé zamyšlení a závěr ať si udělá každý sám.
 
Pavel Kašpar – Svobodní Písek
 
 
slavnostní předání:
 
 
 
týden po otevřením:
 
 

Dokumenty k článku

0
0

Diskuze k článku +

3. 10. 2018 (18:08)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Dobrý den, byť vím, že jste velkým odpůrcem lávky a já naopak jejím velkým příznivcem, v této věci Vám bohužel musím dát za pravdu. Potřeba otevřít nehotovou stavbu ještě před volbami (aby bylo co střihnout) ji degraduje, i když je sebelepší. Má snaha o posunutí termínu na skutečný provoz zůstala oslyšena. Hodně jsem váhal, jestli mám na stříhání vůbec jít. Nakonec jsem se zúčastnil jen kvůli Josefu Pleskotovi, kterého si obrovsky vážím.

Chápu, že pro Vás a další odpůrce lávky je to k smíchu. Pro mě je to k pláči.

Přesto prosím, abychom přehlédli tento politický idiotismus a nahlédli na stavbu jako mimořádného dílo mimořádného architekta.

Odpovědět

4. 10. 2018 (00:41)  –  Pavel Kašpar

0
0

Dobrý večer, pane doktore. Máte pravdu, že patřím do tábora odpůrců. Vámi prosazovaná lávka mi připadala, tak jako mnohým obyvatelům Václavského předměstí, příliš bombastická a její umístění napříč jezem nevhodné. Cena je také astronomická. Lidé by možná více ocenili opravené chodníky a komunikace.

Je velká škoda, že jste se od současného vládnoucího politického idiotizmu nedistancoval veřejně na slavnostním předání stavby. Určitě by to mělo větší váhu než na hydeparku Píseckého světa.

Obyvatelé Písku dostali místo lávky příliš drahý pomník významného světového architekta, píseckého rodáka.
To, že máme na realizaci této investice rozdílný názor je zcela přirozené, nemůžeme být všichni stejní. Dnes už ji bourat nebudeme a lidé si na její přítomnost zvyknou. Všechny související taškařice budou zapomenuty a lávka zde zůstane.
Osobně se bojím reklamací a oprav, které budou následovat s ohledem na hektické tempo realizace.
Můžeme jen doufat, že je vše dobře smluvně ošetřeno, aby případné opravy příliš nezatěžovaly rozpočet našeho města.

Odpovědět

4. 10. 2018 (07:21)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Dobrý den,

on je problém v tom, že nesouhlasím se slavnostním převzetím několik týdnů před reálným otevřením. A to právě kvůli tomu, co se teď děje.

S její realizací naopak zcela souhlasím. Což by se při distancu, který mi navrhujete, dost těžko odlišovalo.

Takže se znovu vracím ke svému původnímu závěru. Doufám, že pachuť z potřeby politické propagace brzy přejde a lávka Dagmar Šimkové bude opravdovou a nezpochybnitelnou ozdobou Písku.

Odpovědět

4. 10. 2018 (00:03)  –  Luděk Blaha

0
0

Nezbývá, než pro inspiraci sáhnout do zlatého fondu naší filmové produkce.
https://www.youtube.com/watch?v=EIUa2rkWbhY

Odpovědět

4. 10. 2018 (01:07)  –  Michaela Šťastná

0
0

Ten film jsem viděla nedávno znovu, ta souvislost mě nenapadla, ale teď pobavila.
Nicméně, ten, kdo se baví tím, že dává červené paprče v nevídaném množství ke všem Vašim komentářům nebude patřit mezi běžné čtenáře PS, a doufám, že se podaří tohle paprčování navázat na přihlášení, jako psaní komentářů, ráda bych autora(y) poznala. Ze zvědavosti, ne z obdivu k nevídané pokleslé aktivitě.

Odpovědět

4. 10. 2018 (13:09)  –  Martin Zborník

0
0

V současnosti celou tuto záležitost řešíme a usilovně se snažíme najít viníka těchto nepřijatelných ovlivňování skóre palcování u několika našich pravidelných přispěvatelů do diskuse. Rozhodně není v našem zájmu napomáhat těmto nekorektním praktikám ovlivňující vnímání vložených komentářů. Na druhou stranu musím ale konstatovat, že palcování je jen ukazatel vnímání zveřejněného textu či komentáře registrovaným přispěvatel. Právě proto, aby se mohla zapojit co možná nejširší veřejnost, je možné hlasovat anonymně. Pokud se nám to povede zabezpečit, tak tento anonymní přístup bychom chtěli zachovat i nadále, jinak to bude jen ukazatel vnímání názorů v zúžené komunitě registrovaných přispěvatelů s výrazným poklesem výsledných hodnot a snížení vypovídající hodnověrnosti této „ankety“. To ale nechceme.

Odpovědět

4. 10. 2018 (14:20)  –  Luděk Blaha

0
0

Viníka, pane Zborníku, nehledejte. 'Očividně si to tu papričkuji sám.' Viz
https://bit.ly/2zQAvKO

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.