Přihlášení

MARTIN BROŽ: Čeho se bojím, když nespím!

26. 6. 2017 | Zbyněk Konvička | Diskuze (1) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Předseda Pirátů Písecka Martin Brož napsal na svůj Facebook stručnou a věcnou glosu, v níž vyjadřuje své obavy o naše nabyté svobody a další budoucnost liberální demokracie u nás.

Kdybych měl víc času, asi bych napsal knihu: "Čeho se bojím, když nespím!" začínala by asi takto:

V poslední době se opravdu bojím výsledku voleb, ale ani ne toho, že vyhraje ta či ona strana. Myslím si, že každá má jistý potenciál a při troše nadsázky může dovést tu naši krásnou zemi k nějakým krokům, které nebudou jen o jejím rozkrádání či namaštění si vlastních kapes. Stále věřím, že vše je o lidech, že v každém je kousek dobra a něčeho, co se dá využít ku prospěchu lidstva. Stále věřím v to, že i z negativní energie lze čerpat sílu pro tu pozitivní. Z čeho mám opravdu velký strach je to, že většina národa, tedy spíš 30 % z něj, je pevně rozhodnuto, že své svobody se vzdá ve prospěch jednoho člověka. Dostává mě to k otázce, zda jsme jakožto lidé neselhali, zda opravdu nepotřebujeme mít nad sebou někoho s bičem, kdo nám bude striktně říkat, co můžeme a co ne, kdo prostě nás bude vodit za ručičku a servírovat nám své polopravdy a my jim budeme slepě věřit, aniž bychom si ověřovali, zda to, co nám náš kazatel hlásí, je stále pravda a nebo jen chiméra. Bojím se toho, že dopadneme jako kdysi proslulý Řím, kde právě lidé už byli natolik unaveni používat svůj selský rozum, že demokraticky rozhodli o jeho úpadku. Obávám se toho, že opakujeme chyby, které se již tolikrát staly předtím.

Chtěl bych věřit, že se stále nachází v naší zemi lidé, kteří umí používat vlastní mozek a nenechají si nasadit růžové brýle, přes které uvidí vše jako zlatá pozlátka. Rád bych Vás všechny poprosil o jediné, až přijde čas, kdy budete moci změnit to, jestli budeme žít dál svobodně, jděte a rozhodněte. Je jedno jak, klidně i tím, že vhodíte prázdnou obálku do hlasovací urny nebo dáte hlas nějaké malé straně. Ale jděte a rozhodujte, nenechte ať za Vás rozhodují ti, co nechtějí dále rozhodovat o své svobodě.

 

 

 

 

Martin Brož

 

PIRÁTSKÁ PLAVBA DO SNĚMOVNY (kampaň na HIT HIT)

ČESKÁ PIRÁTSKÁ STRANA

ČERNÉ NA BÍLÉM (VOLEBNÍ WEB)

PIRÁTSKÉ LISTY

 

 

 

0
0

Diskuze k článku +

7. 7. 2017 (22:58)  –  Pavel Kašpar

0
0

Ahoj Martine,
úplně s Tebou souhlasím. Největší hrozba je oligarchizace politiky. Lidi se dobrovolně vzdávají ,,za buřta'' svých svobod. Kdo dá 1% z toho co dostane na dotacích na charitu není hoden obdivu, ale opovržení. ANO je to tak. Kde jsou ideály Karla Kryla. On se dnes opět nehodí. Pravda není ani na pravo a ani na levo. Chybí selský rozum. Vážím si toho co děláš
Pavel Kašpar

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.