Přihlášení

ODS vystoupila z koalice

5. 4. 2011 | Martin Zborník | Diskuze (0) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Podpis koaliční smlouvy

„Klub zastupitelů ODS oznamuje koaličním partnerům, že nadále nebude setrvávat pro názorový nesoulad v koalici. Smírčí jednání nevedla k žádnému výsledku.“ Tak zní oficiální vyjádření místní ODS zaslané včera po mimořádném sněmu MS ODS Písek klubům zastupitelů ČSSD a VPM. Podle včerejšího vyjádření pro idnes.cz bude VPM usilovat o menšinovou koalici s ČSSD. O všem se má rozhodnout na úterní koaliční schůzce před mimořádným jednáním zastupitelstva, které je svoláno k rozpočtovým změnám. Ty jsou podle Volby pro město důvodem porušení koaliční smlouvy ze strany ODS.

Podrobnosti k současné situaci podrobně popisuje článek na idnes.cz ze 4.4.2011 Koalice v Písku je kvůli vážným sporům na pokraji zhroucení.

ODS vypověděla koaliční dohodu po 152 dnech od podpisu koaliční smlouvy. Město se tak ocitá ve velice složité situaci, protože se vracíme obloukem na začátek do bodu povolebních vyjednávání. Všechny dosavadní kroky a vyjednávání jsou tak rázem zpochybněny a bude trvat zase minimálně 100 dní než se ustanoví nová, práceschopná koalice. Tento krok nic dobrého pro naše město nepřinese.

Čeká nás tedy navrhovaná menšinová vláda nejednotné ČSSD (7 zastupitelů) s VPM (5 zastupitelů)? Je toto uskupení s 12 hlasy vůbec schopná něco prosadit přes silnou opozici v 27 členém zastupitelstvu? Kdo umožní podporu této koalice KSČM (4 mandáty), SNK-ED (4 mandáty), TOP09 (3 mandáty) nebo snad ODS (se 3 mandáty) či Ing. Gottstein, který řady ODS nedávno opustil? Nečeká nás další kolo koaličních vyjednávání úplně jiných politických uskupení (např. SNK-ED + TOP09 + ODS popřípadě s podporou VPM?

související články:

Co vedlo ODS k vystoupení z koalice?
Zastupitel Rudolf Tyll k rozpadu koalice
Starosta Veselý o rozpadu koalice: ODS nás opakovaně podrážela
Mimořádné zasedání zastupitelstva k rozpočtovým změnám

 

Související anketa:

Má řídit město Písek menšinová koalice ČSSD a VPM?

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.