Přihlášení

Piráti uklízeli jihočeská města

10. 4. 2017 | Zbyněk Konvička | Diskuze (1) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Jihočeští Piráti uspořádali v sobotu 8. dubna úklid v šesti jihočeských městech, konkrétně v Českých Budějovicích, Písku, Strakonicích, Soběslavi, Týně nad Vltavou a Temelíně. Zapojili se tak do celostátní dobrovolnické akce „Ukliďme Česko“, které se Pirátská strana letos zúčastnila ve velkém. Během 8. dubna Piráti zorganizovali úklidové akce na 40 místech po celé České republice.

V Jižních Čechách se dohromady zapojilo kolem padesáti dobrovolníků, kteří přišli Pirátům pomoci. Během soboty tak na různých místech sesbírali dohromady kolem dvaceti metráků odpadu a zlikvidovali několik černých skládek. „Jako organizátor „Ukliďme město“ ve Strakonicích hodnotím tuto akci kladně, přestože účast nebyla hojná. Potěšilo mě, že lidé, kteří nás viděli sbírat, jsou schopni se spontánně přidat, byť jen třeba na půl hodiny. Věřím, že další ročník se nás zapojí více, budeme tak moci uklidit více nepořádku a poznám více pohodových lidí.“ řekl předseda místního sdružení Piráti Strakonicko a lídr jihočeské kandidátky do Poslanecké sněmovny Lukáš Kolářík, který s dalšími nadšenci uklízel okolí strakonického hradu, řeky Otavy a park na Dubovci.

Například v Písku se o zorganizování akce postaraly společně dva subjekty – Elektrárna královského města Písku a Piráti Písecko. Celkem se sešlo kolem stovky sběračů odpadu, z toho asi dvacítka lidí vyslyšela pirátskou výzvu na facebooku. „Na starost jsme si vzali hlavně úklid periférií města. Z čeho mám ale největší radost, tak je úklid Purkratic, kde jsme zlikvidovali pět černých skládek, které naplnily jeden velkoobjemový kontejner. Nacházeli jsme tam snad vše, televize, odpad z nějakých autodílen, mrazák, pneumatiky, monitory, vyloupané bužírky z kabelů a hlavně stovky jednorázových gelových použitých plen. Díky bohu je to uklizené, a to i za pomoci místních. Když nás viděli, že tam uklízíme, tak se také připojili. Pomohli i lidé z místního centra Naděje,“ hodnotil podařenou akci Martin „Cryo“ Brož, předseda píseckých Pirátů. Pro všechny zúčastněné sběrače pak v podvečer připravili pořadatelé z Elektrárny královského města Písku občerstvení na ostrůvku u elektrárny.

Všem dobrovolníkům, kteří se do úklidu zapojili, patří velký dík.

Jana Rohová, Zbyněk Konvička (Piráti – Jihočeský kraj)

 

Fotogalerie k článku


0
0

Diskuze k článku +

12. 4. 2017 (11:03)  –  Soňa Sádlová

0
0

Děkuji Zbyňkovi za článek a za fotky. Děkuji Markovi Andělovi a Martinovi Brožovi za zorganizování a za uskutečnění skvělé akce. Pro mne a mého manžela to byl výborně prožitý sobotní čas. Domů jsme se vrátili až v půl osmé večer. Po poctivé práci jsme se po patnácté hodině sešli na ostrůvku u Městské elektrárny, kde se již od časného rána peklo prase, které jsme patřičně vychutnávali s čerstvě natočeným pivem. Jak jsem již poznamenala, návrat domů jsme stále prodlužovali, až v půl osmé jsme se rozloučili s přáteli a s výbornou náladou jsme odcházeli.
Odcházeli jsme s pocitem dobře využitého víkendového času. Zajímá mne , zda příští rok budou právě vyčištěná místa opět plná odpadků. Jak se tomu bránit?

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.