Přihlášení

Písečtí Piráti reagují na vznik koalice Pro Písek

11. 4. 2018 | Michal Horák | Diskuze (0) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Po pravdě, nevidím nějaký přílišný prostor pro vyjádření se k dané problematice. Zkrátka se tři politické subjekty z komunální písecké scény rozhodly spojit své síly do obecních voleb. Zřejmě k tomu mají své důvody a jiným stranám, jako jsme třeba my, asi příliš nepřísluší to komentovat. Každý, kdo jde do voleb, chce uspět a volba strategie, jak toho dosáhnout, je výsostně pouze jeho věc. Fakt, že koalice „Pro Písek“ vzniká na půdorysu stran, které jsou nyní zastoupeny v současné vládnoucí koalici, může být výzvou pro voliče, aby nynějšímu vedení radnice prostřednictvím volby či nevolby tohoto seskupení vystavili vysvědčení za uplynulé čtyři roky.

Místní sdružení Piráti Písecko v minulých volbách se o hlasy voličů ucházelo samostatně a nejinak tomu bude i letos. Cítíme, že máme dost kvalitních lidí, které můžeme píseckému voliči na kandidátce nabídnout. Tudíž nemáme potřebu se s nikým spojovat. Pirátská strana už ze své podstaty moderní liberální strany chce bořit zavedená klišé a zavedené tradice v politických kategoriích. Mám tím na mysli, že podle filosofie Pirátské strany je dělení na levicové a pravicové strany dávno mrtvé a nefunkční, protože dnes už stejně nikdo ani pořádně neví, co je vlastně levicové a co pravicové. My Piráti tvrdíme, že jsou jen návrhy špatné nebo dobré, jestli jsou pravicové nebo levicové nás celkem nezajímá. Naprosto identickým způsobem celkem neřešíme problém koalice versus opozice. Kdo jste někdy navštívil naše „Sdílené neděle“, tak jste zjistil, že u každého bodu programu zastupitelstva posuzujeme, jestli návrh je dobrý nebo špatný a ne jestli pochází s dílny koalice či opozice. Pravdou je, že tento nadhled nad konzervativním pojímáním politiky dělá stále většině potencionálních partnerů i oponentů z řad politiků dost velké problémy. Mnohdy ho nechápou, což se projevilo mimochodem i řadou nedorozumění a nepochopení kroků poslaneckého klubu Pirátské strany v parlamentu po volbách.

V Pirátské straně i na komunální úrovni probíhají na kandidátku regulérní primárky a Místní sdružení Piráti Písecko už je má dokonce hotové. Asi nebude žádným překvapením, že pozici leadera s přehledem obhájil Martin Brož, který jako zastupitel naší strany za uplynulé volební období odvedl velký kus práce na vynikající úrovni, alespoň z našeho pohledu. Kampaň se chystáme mít pestrou a pokud možno nekonfrontační, i když je nám jasné, že u některých kontroverzních témat, které rezonují píseckou veřejností, se konfliktu nevyhneme, ale přesto je naším cílem konstruktivní politika ve prospěch našeho města. Rozhodně ne žádná „pavlač“. Pro přehled o konkrétních akcích doporučuji všem zájemcům sledovat náš facebookový profil nebo webové stránky, kde budou všechny naše aktivity v rámci kampaně včas avizovány. Jsme přesvědčeni, že stopa Místního sdružení Piráti Písecko, kterou v nynějším zastupitelstvu zanechal náš reprezentant Martin Brož, stejně jako naši zástupci v městských výborech a komisích, byla veskrze pozitivní a je jen na voličích, aby rozhodli, jestli bude pokračovat i v početnějším zastoupení našeho sdružení v samotném zastupitelstvu Písku.

http://www.piratipisecko.cz

http://www.facebook.com/piratipisecko/


Ing. Michal Horák

předseda MS Piráti Písecko

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.