Přihlášení

Piráti se drží své povolební strategie, prosazují poměrné zastoupení Rady města Písku

7. 10. 2018 | Zbyněk Konvička | Diskuze (4) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Jak jsme deklarovali v naší povolební strategii (odkaz níže), dnes v 10 hodin jsme zasedli k volbě předsedy klubu zastupitelů a vyjednávacího týmu. Předsedou klubu zastupitelů byl jednomyslně pro volební období 2018-2022 zvolen lídr Pirátů Martin Brož. Členové vyjednávacího týmu jsou Josef Soumar a Michal Horák. Dnes jsme také obeslali všechny nové zastupitele s informací o pozvání na společnou schůzku, kde budeme hledat průnikové body a vyslechneme si jejich podmínky a nápady.

Transparentní Piráti

Piráti o tomto i dalších jednáních vytvoří transparentní zápisy, a to z důvodů vždy jasných a přesných údajů. Maximální možná transparentnost zajišťuje, že Piráti jsou velmi obtížně korumpovatelní.

"Dnes je první den, kdy jsme začali připravovat koncept toho, jak bychom chtěli vést následné vyjednávání. Samozřejmostí je, že dáme prostor prvnímu vítěznému uskupení na to, aby se pokusilo sestavit vlastní návrh. Na druhou stranu by se ale hodilo říci, že opět jsme pro to, aby se radnice už přestala dělit na koalici a opozici a začala pracovat jako jeden celek na programových bodech, které jsou průnikem všech stran. Proto právě chceme zkusit oslovit všechny subjekty, a najít s nimi shodu v oněch bodech, které bychom mohli následně čtyři roky společně prosadit. Pomyslný míč je vykopnut, nyní je na ostatních, zda budou chtít s tímto míčem také hrát," uvedl lídr Pirátů Martin Brož.

"Věříme, že si přestaneme navzájem dokazovat svoji neomylnost a radši budeme dohromady prostou většinou rozhodovat, které podněty mají pro naše město smysl a které nikoliv. Piráti považují rozdělování na koalici a opozici za něco, co v moderní liberální politice nemá co dělat. Zavazovat si někoho nějakou koaliční smlouvou, že se vzdá svobodného rozhodování podle své vůle koneckonců ani moc demokratické není. Jako první praktický projev této politiky navrhujeme poměrné zastoupení v městské radě přesně podle výsledku voleb," uvedl již v podzimních vydání píseckého vydání PIRÁTSKÝCH LISTŮ předseda MS Piráti Písecko Michal Horák.

POVOLEBNÍ STRATEGIE PIRÁTŮ PÍSECKO

0
0

Diskuze k článku +

7. 10. 2018 (20:50)  –  Luděk Blaha

0
0

'Velmi obtížná korumpovatelnost' značně snižuje koaliční potenciál.

Odpovědět

9. 10. 2018 (09:30)  –  Luděk Blaha

0
0

'Poměrné zastoupení přesně podle výsledku voleb' se promítá ve složení zastupitelstva.
V radě města, která je podmnožinou zastupitelstva, to jde právě a jen tehdy, pokud počty zastupitelů jednotlivých subjektů mají nejméně jednoho společného dělitele.

Odpovědět

9. 10. 2018 (10:02)  –  Luděk Blaha

0
0

Na závazku koaliční smlouvy není nic zavržení hodného. Každý do ní vstupuje dobrovolně a může od ní odstoupit. Její plnění, pokud vím, není soudně vymahatelné.
Nad to se zastupitel rozhoduje vždy podle svého nejlepšího vědomí a svědomí. Jestli se někdo ohání odpovědností vůči voličům, pak jen rezignuje na odpovědnost za sebe. Voliči dávají svůj hlas tomu, o kom jsou přesvědčeni, že jeho svědomí je široko daleko nejsvědomitější. Skutečnost, že to mnozí voliči vnímají jinak, na věci nic nemění.

Odpovědět

9. 10. 2018 (13:07)  –  JUDr. Ondřej Veselý

0
0

Pane Blaho, tentokrát jsem mě velmi příjemně překvapil. Pod Vaše oba Vaše dolní komentáře bych se podepsal.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.