Přihlášení

Poděkování panu starostovi

2. 9. 2014 | Miroslav Krejča | Diskuze (0) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Už dlouho jsem se tak nepobavil. Myslím tím při čtení Píseckého zpravodaje. Pan starosta se v jeho posledním čísle „spravedlivě pohoršuje“ nad drzostí Radka Bočka, že si na stránkách tohoto radničního zpravodaje dovolil informovat o „Píseckých patriotech“.

Radek Boček tak využil ale jen svého práva, které zavedla od nového roku novela mediálního zákona (mj. přijatá především díky Senátu). Ta zavedla možnost publikovat v radničních periodikách, která jsou financována z obecních rozpočtů a tudíž z peněz občanů města, i ostatním zastupitelům, ne pouze těm vyvoleným jako tomu bylo doposud. Padl tak monopol starostů a jim nejbližších, kteří doposud jako jediní z politiků samosprávy měli možnost sdělovat informace, myšlenky, názory a ovlivňovat veřejné mínění občanů obce, zdůrazňovat svoje „ego“ a propagovat jen to své. Pan starosta se pohoršil v podstatě nad tím, že už to není jenom jeho výsada, ale že se o ní bude muset dělit a smířit se tak s pluralitou názorů, a že využívání zpravodaje k předvolební či jakékoli jiné agitaci není a nebude již jen v jeho režii. I když to možná tak na první pohled nevypadá, je tato glosa doposud v podstatě spíše poděkováním panu starostovi. Za to, že upozornil občany města Písku, že se v blížících komunálních volbách nabízí nová alternativa, a to „Písečtí patrioté“. Takže pane starosto, děkujeme za propagaci.

 

Ale teď trochu i té kritiky. Nějaký šťoural by se možná pozastavil nad tím, kolik akcí realizovaných či spolurealizovaných městem se v tomto období dokončuje. A kdo je na ně zván. Nějaký škarohlíd by možná měl pocit, že převažují kamarádi pana starosty, jeho spolustraníci a spolukandidáti (do zastupitelstva, Senátu či budoucí krajské samosprávy) a další vyvolení. Ale určitě tomu tak nebude, protože to by pak něčím zavánělo.

 

Miroslav Krejča

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.