Přihlášení

Předvolební kampaň v plném proudu?!

25. 1. 2018 | Zbyněk Konvička | Diskuze (4) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Bylo, nebylo jedno město, ve kterém se dělají audity, různé studie, projektové dokumentace na vše, od kultury počínaje, až po různé lávky, cyklostezky, protihlukové studie a průmyslové zóny konče. Koho by překvapilo, že jeden ze zastupitelů chtěl rozklíčovat rovněž přímou a nepřímou podporu sportu, na které se v tomto městě už řadu let nesáhlo.

Vždyť na tom není nic špatného, že by město mělo mít přehled o tom, kam jdou peníze na sport a jestli jsou účelově čerpané. Zda nějaký klub nemá lepší podmínky než ten druhý jen proto, že jemu se koupí nová rolba na led, či o zimní stadion se stará městská organizace zdarma a přitom se tento či onen areál dál pronajímá a peníze z pronájmů jdou klubům.

Bohužel ale v tomto malém velkém městě se jedná spíše o předvolební kampaň, i takto by mohla začínat naše pohádka. Opak je bohužel ale smutnou pravdou, není to pohádka, je to příběh z naší radnice, a to hlavně ze zasedání posledního zastupitelstva, kde se v přímém přenosu zvrhla debata o nastolení rovných pravidel pro všechny ve sportu v předvolební kampaň. Za tu bylo označeno téma: Proč jeden ze zastupitelů se podepisuje na předkládané materiály Martin Brož – Česká pirátská strana. Nikoho z přítomných neudivovalo, že zmíněný zastupitel se na všech předkládaných materiálech za poslední 4 roky takto podepisuje, průšvih to je až teď pár měsíců před komunálními volbami a je to označováno za účelovou kampaň.

Nikoho bohužel ani nezajímá, že se v tomto malém velkém městě vyhazují peníze za projekty, které jsou zcela mimo hranice chápání, jako jsou protipovodňové zdi v lokalitách, kam voda stejně nateče, ať tam zeď bude nebo ne, že se utrácejí peníze za nesmyslné lávky a cyklostezky jen proto, že peníze tečou z evropských fondů. Že si radní nechávají schvalovat protihlukové vyhlášky, protože je ruší motokárová dráha, i když je tam 40 let. Přitom chtějí postavit obrovskou průmyslovou halu svým spoluobčanům za barákem a ještě se jim smějí, že se o to měli zajímat dřív. Koho by pak překvapovalo, že v takovémto městě je zprůhlednění podpory sportu nežádoucí? Ptáme se jen na jediné, opravdu jsou peníze a lobbing to jediné, co většinu těch, co o nás rozhodují, zajímá?

Piráti Písecko

 

0
0

Diskuze k článku +

26. 1. 2018 (00:10)  –  Luděk Blaha

0
0

"je to označováno za účelovou kampaň"

V této chvíli nemá patrně valného smyslu cokoli dodávat k věcnému obsahu článku. Obavy z externího auditu mají dostatečně vysokou výpovědní hodnotu. Spíš mě zaujala výtka směrem k té 'účelové kampani'. Myšleno jistě předvolební kampani.
Především mi není dost dobře zřejmé, co by mělo být na předvolební kampani až tak zavrženíhodného, a také přemítám nad odpovědí na otázku, jaká jiná by měla být předvolební kampaň, než účelová. Bývá zpravidla vedena za účelem co nejlepšího volebního výsledku, totiž.
Ostatně, není kampáň jako kampáň. Viz
http://bit.ly/2rFtPNw

Odpovědět

27. 1. 2018 (18:00)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobrý slavnostní večer,
nejdříve bych předeslal, že Váš článek skutečně pomáhá dobré věci.
nevím zda jste tento svůj článek konzultoval s Martinem Brožem, který je předsedou kontrolního výboru zastupitelstva města
Písku. Zřejmě ne. Jinak by Vás informoval, že kontrolní úkol týkající se ROVNÉ DOTACE DO SPORTU byl uložen paní Mgr. Veselé mojí maličkostí. Pracovali jsem na něm téměř tři čtvrtě roku a kontrolní protokol byl projednán zastupitelstvem na kterém jsem závěry obhajovali.
Byla to závažná zjištění a proto následovalo, že se kontrola BUDE OPAKOVAT, a že na to bude pracovat celý kontrolním výbor. Cíle je, tento problém byl řešen ze strany města systémově a průhledně, aby byly odstraněny všechny nepřímé dotace
Je samozřejmé, že naše kontrolním protokoly podepisuje i předseda kontrolního výboru. Jehož snahou je prosadit na zastupitelstvu tu rozsáhlou systémovou změnu ze strany města.
V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ SE NEJEDNÁ O ŽÁDNOU PŘEDVOLEBNÍ KAMPAŇ – TEDY NIKOHO PŘEDVOLEBNÍ KAMPAŇ, ALE O NÁPRAVU VĚCI.
JUDr. Josef Šlehobr

Odpovědět

28. 1. 2018 (09:54)  –  Zbyněk Konvička

0
0

dobrý večer,pane doktore,

článek jsme konzultovali pochopitelně společně s Martinem Brožem … a děkuji, že máte na věc podobný názor

a jsem rád, že článek ač uvozený titulkem "Předvolební kampaň v plném proudu?!" … není o předvolební kampani, tento přívlastek si téma vysloužilo zásluhou místostarosty JUDr. Josefa Knota, který předložený materiál tak nazval, těžko říct, co tím sledoval – buď odvedení pozornosti jinam, kritiku Pirátů, nebo upozornění na sebe sama… to se můžeme pouze dohadovat…mohou to být všechny tři uvedené důvody současně

Piráti mají v erbu transparentnost a zprůhlednění toků veřejných financí, o nic více ani méně nejde… jde totiž o peníze všech daňových poplatníků…

Odpovědět

1. 2. 2018 (14:30)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobré odpoledne,
konečně jsem se v něčem shodli, Já jsem měl být na to zastupitelstvu také jako Mgr. Veselá, ale bral jsem antibiotika a ležel jsem. Včera jsem si přečetl článek v Píseckých postřezích o tom zasedání. Tolik arogance a nesmyslů, kterým musela vzdorovat paní Veselá a samozřejmě i Martin Brož, to jsem tedy nečekal. Tuto problematiku jsme jednou zpracovali a projednali na zastupitelstvu a to s velkým úspěchem, proto následovala kontrola, která by učinila systémovou změnu a zavedla VEŘEJNOPRÁVNÍ SMLOUVY.
Ten odpor byl ekonomický i politický. Já nejsem příznivcem Pirátů to víte, ale jestli by se toho Piráti ujali a dosáhli rtu požadovanou změnu tak by to bylo dobré.
Já jsem se vyhecoval a napsal jsem o tom článek do Píseckých postřehů.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.