Přihlášení

Prohlášení KDU-ČSL k povolebnímu vyjednávání

14. 10. 2018 | Jan Manek | Diskuze (7) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Písečtí lidovci dosáhli ziskem více než 20 000 hlasů a 3 zastupitelů svého nejlepšího volebního výsledku v polistopadové historii komunálních voleb v Písku. Velmi si vážíme této důvěry voličů a náš mandát vnímáme především jako velký závazek a zodpovědnost pro následující 4 roky.

KDU-ČSL má konzistentní program, který je dlouhodobě zaměřen na rodiny s dětmi, udržitelný rozvoj města i životní prostředí. Jsme si vědomi mnoha průsečíků s ostatními stranami, které jsou v zastupitelstvu. V úvahu pro nás připadaly zejména vítězná koalice Pro Písek, Piráti, ODS a ČSSD. S těmito partnery jsme začali jednat. Byť byla koalice Pro Písek, ČSSD, ODS a KDU-ČSL s 15 mandáty životaschopná, shodli jsme se na vytvoření potřebného prostoru v Radě města pro Piráty, jako druhou stranu dle výsledku voleb, a jako stranu s velmi moderním a progresivním programem, který by měl dostat šanci na uplatnění.

Poslední jednání se uskutečnilo v neděli 14. října. Padla dle našeho názoru velmi seriózní nabídka pro Piráty: 2 mandáty v Radě města, z toho 1 místostarosta. Toto složení Rady by v daných poměrech reflektovalo výsledky voleb jednotlivých stran a do jisté míry by korelovalo s poměrným zastoupením stran v Radě, které Piráti od počátku prosazovali.

Piráti předložili svůj požadavek na rezort financí nebo investic bez možnosti jakékoliv dohody či kompromisu. Velice nás mrzí, že na tomto požadavku jednání zkrachovala. Všechny strany budoucí koalice prokázaly velkými kompromisy vůli ke spolupráci s Piráty, která bohužel zůstala neopětovaná. KDU-ČSL práci píseckých Pirátů dlouhodobě sleduje a kladně hodnotí. O to více nás tento neúspěšný konec jednání bolí. Garantujeme píseckým občanům, že budeme pracovat pro město, nést odpovědnost a skládat účty v koalici i bez Pirátů.

0
0

Diskuze k článku +

14. 10. 2018 (23:14)  –  Josef Soumar

0
0

Piráti mají jasnou povolební strategii. Aktuální koalice má 15 hlasů a jak v řadě, tak i v zastupitelstvu může Piráty kdykoliv přehlasovat, nehledě na to, že Piráti by za koalici nesli "kolektivní vinu".

Vzhledem k výsledku voleb a nabídce stávající koalice si myslíme, že jeden z rezortů financí nebo investic nám náleží.

http://www.piratipisecko.cz/povolebni-strategie-piseckych-piratu

Odpovědět

15. 10. 2018 (09:13)  –  Jan Manek

0
0

Pokud byste byli v koalici systematicky přehlasováváni, můžete z ní odejít. A patřičně to proprat v médiích a na sociálních sítích . Ale to už asi nezjistíme.

Odpovědět

15. 10. 2018 (09:13)  –  Jan Manek

0
0

Toto riziko strany v koalici nesou a s tím do toho jdou.

Odpovědět

16. 10. 2018 (18:27)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobrý večer,
já si Pirátů za jejich zásadový postoj vážím. Vzali si za úkol hlídat finance a investice a nenechali se zkorumpovat funkcemi. Jistě se během doby proč Pirátům koalice nevyhověla. Doufá, že se jim podaří utratit 480 mil Kč z našich peněz za bazén.

Odpovědět

16. 10. 2018 (19:44)  –  Luděk Blaha

0
0

A nechcete, pane doktore, kandidovat za Piráty do Senátu?

Odpovědět

17. 10. 2018 (15:59)  –  JUDr. Josef Šlehobr

0
0

Dobré odpoledne pane Blaho,
já mám s Vámi svoje zkušenosti. Copak já ty stovky občanů co označili Vaše příspěvky palcem dolu. Já se pokusím Vám odpovědět vážně. Kdybych nebyl přesvědčen o tom, že je to škoda pro Písek tak bych to nenapsal. Byl jsem v kontrolní komisi a tak jsem poznal práci a vědomosti Soumara a Posekaného. Soumar strašně vadil Knotovi, protože jej zbavil záře ekonomického experta.
Tak to bylo za prvé a za druhé věkem jsem celý život buď moc mladý nebo moc starý. 10.10.2018 jsem se ve zdraví dožil 80 let. Vy zřejmě podle toho co píšete bude mladý a ….

Odpovědět

17. 10. 2018 (16:16)  –  Luděk Blaha

0
0

Přeji Vám, pane doktore, hodně zdraví i do mnoha dalších let.

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.