Přihlášení

Trochu polopravd aneb koho chleba jíš …

12. 8. 2022 | Michal Horák | Diskuze (2) | PÍSECKÝ HYDEPARK

Na oficiálních webových stránkách města se dnes tj. 12.8.2022 objevil článek, který občany informoval o výsledku hlasování zastupitelstva ohledně zrušení výběrového řízení na stavbu nového bazénu. Pokud bychom měli věřit tomuto článku, tak nezbývá než nabýt dojmu, že oněch 14 zastupitelů, kteří se vyjádřili pro zrušení, jsou nesvéprávní analfabeti neschopní samostatné existence.

Podle článku bylo vše zalité sluncem, městská pokladna přetéká penězi, které snad nebude teď ani za co utratit, projekt byl dokonalý, už na něj nebyly žádné upřesňující dotazy a v závěru výčet úžasné vybavenosti s tím, že tvrzení o dvou venkovních bazénech víme, že je taky diskutabilní, jsou lidé kteří bazénem nazývají i lavor z Maunfieldu.

Tak nějak mi v článku chybělo, že návrh se opíral o bod 2.2. Zadávací dokumentace, kde se hovoří mimo jiné i o právu zadavatele zakázku zrušit pokud nedojde k přidělení dotace od NSA což, jak všichni víme, se stalo. Trošku méně nebo spíš vůbec nebylo medializováno, že zadavateli uteklo 20 miliónů z Krajského investičního fondu, což je taky celkem citelné narušení příjmové strany rozpočtu na tuto akci. V článku je zmínka o tom, že na tolik diskutovanou inflační doložku má rada města kompetenci. Ano to má, ale když si od někoho necháte odhlasovat zastropování zakázky a pak za jeho zády si ten strop flexibilně posunete, pak termín pan zastupitele Hořánka „kulišárna“ je ještě hodně distingovaný a mírný. Normální slušnost je se alespoň zmínit.

Takže si to sečtěme 90 mil. NSA + 20 mil. Krajský investiční fond + cca 30 mil. Inflační doložka a máme tu krásných 140 miliónů, které původně neměla městská kasa pocítit. Vyčerpat městskou kasu jednou megalomanskou akcí tak, že budoucí zastupitelstvo by nemělo ani na opravu kandelábru veřejného osvětlení je něco, co je nejen neetické , ale hlavně nezodpovědné. Proto jsme upřímně rádi, že se našlo 14 hlasů, které neuvažují stylem „po nás potopa“, ale celkem pragmatickým rozhodnutím zachránili městský rozpočet.

Nevím na kolik tisková mluvčí písecké radnice je smluvě vázána loajalitou k vedení města, ale jistý pokus o vybalancování zpráv by neškodil.

Článek najdete zde
https://www.mesto-pisek.cz/pisek-musi-zrusit-vyberove-rizeni-na-stavbu-noveho-bazenu-rozhodli-o-tom-zastupitele/d-46525/p1=29517

 

http://www.piratipisecko.cz

https://www.facebook.com/piratipisecko

0
0

Diskuze k článku +

12. 8. 2022 (19:39)  –  Michaela Šťastná

0
0

Kdyby takový obsah podání informace byl ojedinělým případem, podivovala bych s ostatními také.
Bohužel, u nás se tak děje dlouhodobě a ani natočená videa se tomuto stylu podání informace nevyhýbají.
Taková nedořeknutá data, postupy, opatření nebo jako v tomto případě dověteček typu – Na jednání zastupitelstva totiž nikdo nepředložil plán na to, co by se s bazénem mělo dít dál. – se v podaných informacích objevují víc než často. A taková nebo podobná větička pak obrací celý obsah zprávy jiným směrem.
Já si ale nemyslím, že mluvčí města má možnost vydat zprávu v jiném stylu, jinak řečeno, věřím, že to nedovoluje právě smluvní ujednání. Nakonec i mluvčí "vaří" z toho, co dostane na stůl, tedy platí pořekadlo: Z těsta na buchty nic než buchty nenaděláš.

Zajímavá je věta – Na základě rozhodnutí zastupitelstva bude muset rada města na svém nejbližším jednání výběrové řízení zrušit. – protože RM zasedala včera po skončení zasedání ZM, teda po tom, co odešli zastupitelé domů, protože zasedání zastupitelstva včera ukončeno oficiálně prostě nebylo.
Rada zasedá 5. září, tedy 3 dny před ukončením podání k zakázce, která pořád běží na https://tenderarena.cz/dodavatel/seznam-profilu-zadavatelu/detail/Z0001380/zakazka/535459

Odpovědět

16. 8. 2022 (10:52)  –  Michaela Šťastná

0
0

Zrušeno výběrové řízení na dodavatele stavby nového bazénu
- https://www.mesto-pisek.cz/zruseno%2Dvyberove%2Drizeni%2Dna%2Ddodavatele%2Dstavby%2Dnoveho%2Dbazenu/d-46545/p1=29518

Odpovědět

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.