Přihlášení

Alkohol, drogy, hraní… Arkáda nabízí pomoc

18. 12. 2018 | Redakce PS | Diskuze (0) | Pro rodinu

„Alkohol jsem začal pít již v osmnácti letech na vojně. Tehdy jsme pili všichni a nikomu to nedělalo problém. Pití alkoholu mě provázelo dalších třicet let mého života. Nejdříve jsem pil jen pivo a tvrdý alkohol jen výjimečně. Po povodních, které v Písku byly v roce 2012, jsem začal pít více tvrdý alkohol a pití jsem začal před ostatními skrývat. Nyní v padesáti letech jsem si uvědomil, že jsem alkoholik.“

Takto začíná popisovat svůj životní příběh padesátiletý muž, který díky alkoholu málem přišel o rodinu.  Do Programu následné péče přichází z krátké léčby, kterou podstoupil v jedné z nedalekých léčeben.

S podobnými příběhy se v našem centru setkáváme často. Alkohol, drogy nebo hraní často přichází postupně a mnoho lidí si neuvědomuje, že nemají užívání pod kontrolou. Služba nabízí vedle individuálních konzultací také skupiny. Novinkou tohoto roku je takzvaná skupina Prevence relapsu. Tento krátký tříměsíční program má napomoci lidem, kteří mají intenzivní myšlenky a chutě na drogu, nebo alkohol.  Cílem tohoto programu je připravit klienta na běžný život.  

 

Arkáda sídlí na adrese Husovo nám. 2/24, Písek, a obrátit se na nás můžete osobně, telefonicky nebo emailem.

Telefon: 382 211 300, email: info@arkada-pisek.cz

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.