Přihlášení

ARKÁDA nabízí krizovou intervenci dětem i dospělým

2. 11. 2018 | Redakce PS | Diskuze (0) | Pro rodinu

„Dlouho mi trvalo, než jsem vyhledal pomoc. Nechtěl jsem si dlouhou dobu přiznat, že mám nějaký problém. Říkal jsem si, že mám jen špatné nálady. Začalo se to ale projevovat v osobním i pracovním životě. Nic mě nebavilo, asi mi bylo i jedno, že se mi rozpadá vztah. Do Arkády jsem se objednal na naléhání mé přítelkyně, nic jsem ani neočekával. Během prvních konzultací jsem zjistil, že má nálada, kterou jsem považoval za mou součást, je něco, co můžu ovlivnit. Získal jsem odvahu vyhledat psychiatra, který mi následně diagnostikoval depresi. Do Arkády jsem docházel pravidelně po dobu, než léky začaly působit a můj život nabral správný směr.“ V.H., 34 let

V Arkádě poskytujeme bezplatnou, psychosociální pomoc lidem, kteří se nachází v akutní krizi. Klientům se snažíme nabídnout jiný náhled na svou situaci, rozšířit obzor možností a společně najít vhodnější řešení jejich problémů. Dále se snažíme o to, aby klient získal zpět ztracené sebevědomí a dokázal problémy řešit, a ne před nimi utíkat. Nejčastěji se na nás obrací lidé v osobní krizi, rodinné či partnerské krizi nebo oběti domácího násilí. Obětem domácího násilí kromě psychické podpory v náročné situaci, pomáháme sepsat návrh na předběžné opatření (po vykázání násilné osoby ze společné domácnosti).  Specializujeme se také na práci s osobami, které se dopouští násilí na svých blízkých. Klienty objednáváme v co nejkratší době od prvního kontaktu, maximálně do tří dnů.

Tradičně byly služby krizového centra určeny pro osoby starší 16-ti let. V poslední době jsme zaznamenali vzrůstající poptávku po pomoci dětem. V rámci projektu Arkáda pomáhá dětem podpořeného z grantu NROS jsme začali v roce 2017 pracovat s dětmi od 11 let. Na základě dobrých zkušeností z tohoto projektu od září letošního roku nabízíme krizovou intervenci pro děti z této věkové kategorie standardně.

Někdy je těžko představitelné, že i děti mohou prožívat trápení, se kterými si neumí poradit a není pro ně jednoduché říct si o pomoc svým nejbližším. Proto se snažíme, aby prostředí, do kterého děti přicházejí, bylo pro ně bezpečné a příjemné. Rozšíření služby jsme mohli uskutečnit i díky rekonstrukci půdních prostor, kde vznikly dvě útulné konzultovny pro práci s dětmi a rodinou.

Arkáda sídlí na adrese Husovo nám. 2/24, Písek, a obrátit se na nás můžete osobně, telefonicky nebo emailem.

Telefon: 382 211 300, email: info@arkada-pisek.cz

0
0

Diskuze k článku +

Článek zatím nikdo nekomentoval – buďte první!

Nový komentář k článku

Pro zapojení do diskuze se nejprve přihlašte ke svému účtu.

Nejste-li registrovaným uživatelem, zaregistrujte se zde. Registrace je jednoduchá a rychlá.